Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

3 hours ago, Radoye said:

 

Bumo videl'.

Navodno (Brundle u prenosu) koncept RBR bolida sa velikim nagibom (ogibljenje podeseno mnogo nize napred nego pozadi) daje veliku prednost na stazama gde je neophodno aeroprianjanje jer visestruko povecava efikasnost difuzora, ali ima manu da malo povecava otpor vazduha. To je sve super na vecini staza u sampionatu osim u Monci gde je aeroprianjanje najmanje bitno ali je "klizav" bolid sa sto manje otpora vazduha itekako bitan. Tako da je Monca najgora staza za RBR sa aerodinamicke strane a Honda nema tu sirovu snagu da to nadomesti.

E sad, ja sam od fabrickog Renoa ocekivao vise ovde na osnovu vidjenod na Spa, jer obicno onaj ko tamo dobro ide bude i u Monci dobar. No eto Meklaren zablistao danas.

 

A tek ja koliko sam očekivao :) Sve je ukazivalo na najbolji vikend Renaulta - trka u SPA, prošlogodišnja trka ovde, trendovi, čak i FP2, a onda ovakav podbačaj (uslovni rečeno. Rik je bio na manje od dve desetinke od trećeg mesta). Stvarno ne znam šta da mislim, na Sky rekoše da su nešto tweakovali u odnosu na juče, na osnovu simulacija, ne bih se iznenadio da su zeznuli nešto.

 

Što se tiče RBR - stoji da je njima Monza uvek bila najslabija staza, ali i sam Max kaže da su prošle godine bili mnogo bolji ovde, a high rake koncept im se nije menjao (a i Renault ima ekstremno high rake ogibljenje). Moja dva centa su da ima malo i do motora, tj do činjenice da je Honda izuzetno konzervativna bila uvek (Baton je o tome pričao u petak), a naročito nakon kataklizme sa Meklarenom. Ne bih se začudio da su oni prosto vozili njihov race mode na kvalama dok su Mercedes i Renault malo pojačali njihov race mode (pročitao sam da je Renault podesio race na 9-11hp više, Mečka se hvalila da je takođe dosta ojačala taj race mode). To može trku sutra (a i sve do kraja) učiniti malo zanimljivijom, tj mogućnost da neki od Mečkinih ili Rendžinih motora okonča tokom trke, pa se i Hondim konzervativizam isplati. Videćemo.

Link to comment

RIC manje-vise nego OCO sto nije usao u Q3 je po meni vece iznenadjenje (s obzirom na vidjeno na Spa).

 

Sto se tice pucanja motora, Renoli su imali obicaj u Meksiku da zviznu zbog velike nadmorske visine, bice interesantno videti kada (ako) dogodine sampionat tamo stigne da li ce ova odluka imati kakvog efekta...

Link to comment

McLaren je pronasao skoro celu sekundu u odnosu na proslu godinu, Renault ostao na istom. Jednostavno nisu izvukli maksimum iz bolida, delimicno zbog setapa, delimicno sto prakticno nisu uspeli da odvezu nijedan cist krug (samo je poslednji Ricov pokusaj u Q3 bio kako treba). Mekovci su s druge strane pronasli "sweet spot" za svoje bolide..

Link to comment

Stroll opet ispao sreckovic, sa novim gumama krece kao prvi..

 

edit: Inace, Norris je isto morao da bude kaznjen za ono kocenje na ulasku u boks..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
11 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja ne videh nikakvo crveno svetlo na ulazu u pit. No dobro, bice zanimljivo posle restarta..

 

Bilo je crveno svetlo oglašeno na krivini 11, kako pričaju Brandl i Krofti, ako sam dobro ukačio. Što nije bilo na samom pit lejnu nemam pojma, ali nije se nešto mnogo bunio. Bilo je teško za videti, ali jebi ga. Svi drugi timovi su izgleda primetili.

Link to comment

Koliko kenja ve iz Toro Rosa, to je strašno...prošle godine su imali dva podijuma na dve lude trke, sad čak i pobeda, ničim izazvana...sve obrnuto od Renaulta.

Link to comment
16 minutes ago, maharaja said:

LOL, da ima još jedno pet krugova, Hamilton bi obišao i Botasa. Trkač protiv šofera/taksiste.

 

To bi bilo vrhunsko ponizenje, a uopste nije tesko zamisliti da bi se to dogodilo..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...