Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

On 5.7.2020. at 19:28, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ma jok, Botas je usoprio da Hamilton uđe u DRS zonu, pa da tako vuče Hamiltona još koju desetinku, da ovaj pokuša da otkači što više ovih iza njega u tom prostoru od 5 sekundi kazne.

Kako god, epilog je ovo sto sam ja napisao...

Link to comment
8 hours ago, alpiner said:

Ferrariev motor druga priča nakon protesta i očigledan pad u brzini koji je najavljen krajem prošle godine. 

 

Mislim da je Rendža sad drugi najbolji motor na gridu. Po maksimalnoj snazi možda čak i najjači (što se vidi u kvalama), ali mi se čini da Mečka ima bolje performanse u trci.

Link to comment

Motori su sada u nekih 15 do 25hp razlike u zavisnosti da li na trku dolaziš sa svežim ili starijim. Posle ove kastracije Ferraria verovatno smo drugi kako kažeš, ali nam je šasija opet đubre. Mada, nije se ni moglo očekivati mnogo više od evolucije onog prošlogodišnjeg promašaja. Ova i sledeća godina biće verovatno kao loš seks..na momente će imati smisla, ali jedva čekam da se što pre završi.

 

Jako me raduje ovaj odličan rezultat McL-a i Landa. Da se raziđemo sa što više ovako lepih stvari. Ako se Ferrari nakon Mađarske ne popravi ozbiljno i Honda nastavi ovako da štuca mogli bi da budu najveće iznenađenje u ovoj kratkoj sezoni kada je svaki bod jako važan.

 

Vettelu je izgleda vreme da vidi šta će ovim što je zaradio, a Lec odvozio savršeno trku i opet pokazao da je vrhunski vozač možda i vredan vodonoše

 

Link to comment

Sačekao bih još neku stazu za procenu šasije. Austrija nam nikada nije bila dobra staza, daj da vidimo makar Silverston. Mislim da je definitivno napravljen neki napredak, bilo je dosta nesrećnih stvari ovog vikenda.

 

I da dodam: žao mi je zbog odluke Mclarena, očigledno je da je Seidl tu odradio posao. Nisam siguran da im je to dugoročno dobar potez, ako žele da uzmu titulu, ne verujem da mogu da dobiju fabrički Mercedes ikada. Sa Renaultom, ako se ubode 2022.g. možda i mogu nečemu da se nadaju.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Ha, bas na jubilarni rodjus! Sve najbolje Alp, danas imas duplo razloga za slavlje!

 

Quote

“Renault is my family, my fondest memories in Formula One with my two World Championship titles, but I’m now looking ahead. It’s a great source of pride and with an immense emotion I’m returning to the team that gave me my chance at the start of my career and which now gives me the opportunity to return to the highest level. I have principles and ambitions in line with the team’s project. Their progress this winter gives credibility to the objectives for the 2022 season and I will share all my racing experience with everyone from the engineers to the mechanics and my team-mates. The team wants and has the means to get back on the podium, as do I.”

 

Link to comment

Formula 1 have added two more races to the developing 2020 calendar - including a debut for Italy's Mugello circuit to mark Ferrari's 1,000th race.

Mugello in Tuscany will follow the Italian GP at Monza, on September 11-13, with the Russian GP in Sochi confirmed for its original slot of September 25-27.

Link to comment

Trenutno je na snazi zabrana ulaska iz pojedinih zemalja uz obavezni 14-dnevni karantin za svakoga ko prelazi granicu. Plus od provincije do provincije razliciti stepeni mera. Pojedine provincije (ne i Kvebek) zabranjuju cak i Kanadjanima iz drugih provincija ulazak na njihovu teritoriju. Ne znam kakve su mere na snazi u Montrealu, mi smo prosle nedelje tek otvorili restorane, frizeraje i tako to uz obavezno nosenje maski na zatvorenom prostoru, sportski dogadjaji, koncerti, partiji su jos uvek zabranjeni u Torontu.

 

Postoji neka fora da se zaobidje 14-dnevni karantin (hoce da odrze NHL turnire ovde, pa da igraci mogu da udju) ali onda ceo event mora biti potpuno izolovan od lokalaca. To moze u jednoj ledenoj dvorani da se izvede ali ne znam kako ce da organizuju granpri bez lokalnih redara i ostalog osoblja.

 

Tako da licno ne verujem da ce se desiti.

Edited by Radoye
Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...