Jump to content
IGNORED

Australian Open 2018


Mil@n

Recommended Posts

2 hours ago, gone fishing said:

lol

- šta onda da kažu vrhunski fudbaleri, košarkaši itd koji igraju po 9-10 meseci tekme na svaki drugi-treći dan

 Lol tebi.  Bas si ga uporedio. Prebroj utakmice fudbaleskog kluba za jednu godinu, pa to uporedi sa brojem Novakovih meceva.Pa oduzmi meceve koje je odredjeni igrac propustio

 

A onda razmisli kako je telu tenisera kad se menjaju podloge tokom sezone.. fudbaleri kad jednom odigraju mec na vestackoj travi, pricaju o tome kao nekom cudu, a nijanse minimalne.

 

Pa na sve to uzmi u obzir ceste promene vremenskih zona koje posebno otezavaju celu pricu...

 

Sve u svemu, teniseri su premalo plaćeni u odnosu na fudbalere.

Link to comment
  • Replies 582
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1n54jd3r

    71

  • Timmy

    63

  • renne

    38

  • Arkadija

    35

2 minutes ago, Arkadija said:

 

Да ли то предвиђаш пропаст тениса, пошто се једног дана, деда ипак пензионише?

 

Da. Ne propast naravno, ali veliki pad kolicine novca u igri svakako. 

 

I ne samo zbog dede, vec i Novaka i Rafe. Pa i Endija...

Link to comment
25 minutes ago, Timmy said:

 Lol tebi.  Bas si ga uporedio. Prebroj utakmice fudbaleskog kluba za jednu godinu, pa to uporedi sa brojem Novakovih meceva.Pa oduzmi meceve koje je odredjeni igrac propustio

 

A onda razmisli kako je telu tenisera kad se menjaju podloge tokom sezone.. fudbaleri kad jednom odigraju mec na vestackoj travi, pricaju o tome kao nekom cudu, a nijanse minimalne.

 

Pa na sve to uzmi u obzir ceste promene vremenskih zona koje posebno otezavaju celu pricu...

 

Sve u svemu, teniseri su premalo plaćeni u odnosu na fudbalere.

oldereru  je 57 mečeva bilo dovoljno da prošle sezone izbori 2 mesto na svetu, mesi je već odigrao 36 tekmi za 5 meseci ove sezone, 5 za repku, dakle i on je menjao vremenske zone, uz to bio je česta meta fizičkih kontakta sa protivnicima, čega opet u tenisu nema...

Link to comment
4 minutes ago, Timmy said:

Hahaha.. uzeo si najatipicniji dogadjaj za poredjenje. Neozbiljan si sagovornik, odustajem.

šta ti ja mogu kada su argumenti na mojoj strani :happy:

 

kdb je odigrao 62 tekme što za klub, što za repku u periodu jun 2016-jun 2017, eto još jednog primera...

Link to comment
5 hours ago, gone fishing said:

šta ti ja mogu kada su argumenti na mojoj strani :happy:

 

kdb je odigrao 62 tekme što za klub, što za repku u periodu jun 2016-jun 2017, eto još jednog primera...

Koliko je odigrao Paolo Maldini? 

 

Bezveze vam je rasprava. U bilo kojoj profesiji, platu ne odredjuje ulozeni trud, vec trziste. Ne znam zasto bi tenis i fudbal bili drugaciji.

Link to comment
19 minutes ago, Time Crisis said:

Igrao je Novak skoro 100 mečeva u sezoni 2009. pa mu nije ništa falilo, nema sporta gde pre ili kasnije igrač neće imati problema s povredama.

Pa taj ritam kad je apsulutno dominirao je morao nekad da dodje na naplatu...uz svu modernu medicinu i vodjenje racuna o telu i oporavku, kalendar je prenatrpan i tu igraci koji konstantno igraju SF i finala najvise trpe...Endi nakon svoje serije pobeda, iako kraca od Novakove, je doveo karijeru u pitanje...e sad ako je ATP toliko alav na pare, slobodno neka nastave tako...ali ce okoncati zlatnu eru tenisa znatno ranije no sto je potencijalno mogla da traje

Link to comment
41 minutes ago, 1n54jd3r said:

Pa taj ritam kad je apsulutno dominirao je morao nekad da dodje na naplatu...uz svu modernu medicinu i vodjenje racuna o telu i oporavku, kalendar je prenatrpan i tu igraci koji konstantno igraju SF i finala najvise trpe...Endi nakon svoje serije pobeda, iako kraca od Novakove, je doveo karijeru u pitanje...e sad ako je ATP toliko alav na pare, slobodno neka nastave tako...ali ce okoncati zlatnu eru tenisa znatno ranije no sto je potencijalno mogla da traje

 

Jbg, krivi su i sami igrači, Marej je 2016. npr. između azijske turneje i Pariza uspeo da ugura i Beč, što niko živi inače ne radi, ali je hteo po svaku cenu da bude prvi; Nadal je jesenas mogao da igra samo USO i posle toga Šangaj i London, ali je igrao i Lejver kup i Peking i Pariz i još je i Bazel bio planirao.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Tenis je, prvo, jedini sport u kome se ne navija za underdoga. Dalje, uzasno skup sport  za poceti. Ima previse toga sto smrdi na "elitu" da bih zalio ljude koji se bave njime. Znam da je ovo uzasno uzak pogled na sport, ali eto taj osecaj mi nekako ne da da sazaljevam ljude koji se bave njima. Cisto sa emotivne strane, naravno da ako gledam objektivno verovatno nisam u pravu.

Link to comment

Elita ili ne, ukoliko zelis da budes u top 10 moras da se zrtvujes vise nego u vecini sportova...turneje, menjanje kontinenata, treninzi...povrede onda dodju kao vrh ledenog brega...moze da se cini da tokom meceva ima dosta lufta i praznog hoda, ali gledao sam neki dokumentarac gde se objasnjava koliki je napor i opterecenje na zglobove pri svakoj duzoj razmeni udaraca (ne secam se, valjda 7+)...znam da nije najbolji primer, ali setite se Nole-Nadal finale AO...dvojica vrhunski fizicki spremnih sportista, a nisu mogli da stoje na nogama nakon meca

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...