Jump to content
IGNORED

Tenis 2018


Timmy

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    407

  • Jeremija

    200

  • Arkadija

    186

  • mlatko

    184

Top Posters In This Topic

Posted Images

po definiciji kembridža :happy:
za britanski engleski, ne znam za vas ali je sam takav učio u školi [emoji3]

 

 

stun verb [ T ] (SHOCK)

to shock or surprise someone very much:
News of the disaster stunned people throughout the world. She was stunned by the amount of support she received from well-wishers.  
  u američkom engleskom    
 
to shock someone so much that the person does not know how to react:
She was stunned by his generous offer.  
opet je poenta u šokantnom rezultatu, kada je zapravo svaka pobeda olderera, posle 2011, po nama bila šokantna,  zar ne [emoji3]
Sokirao je Federera a ne novinare, na to sam mislio

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Igraju oni uvek maksimalno u datom trenutku. Mozes ti da analizaras pokazetelje koliko hoces, to sto igraju u tom trenutku je njihov trenutni maksimum. Kada su uslovi malo drugaciji, motivacija na maksimumu, ako je imao jake meceve u u proslih par nedelja i kada se nalazi u fazi treninga koji rezultira maksimalnim perfomansama i kada ga nista ne boli itd. - moze Fed bolje od ovoga, ja bih rekao ne mnogo bolje, ali to vise nije taj trenutak. Naravno sve to isto vazi i za Novaka, sa tim da je Novak jos dalje onoga sto moze kada se sve kockice sklope.

 

+1

 

Robi je pricao o ovome dok nas je trenirao. 

Link to comment
25 minutes ago, harper said:

 

Hajde, jebo te, dogovori se sam sa sobom. Pokazatelji mogu da pokazu u kakvom stanju igrac ocekuje mec ali oni su svi posredni, tokom meca svasta moze da se desi sto igraca pogura napred ili nazad. Sport nije egzaktna nauka, narocito ne sport kao tenis u kojem mentalni deo igra veliku ulogu u izdanju igraca. Da li je Federer odigrao najbolje sto moze? NIje, to je jasno svima. Odigrao je najbolje sto je u tom trenutku mogao, mec sigurno nije pustio niz vodu iz nekog apstraktnog razloga. Ta "minuciozna" psuedopsiholoska blebetanja su izmislili navijaci da bi opravdali svog pulena koji je izgubio, po sistemu "mogao je on ali ne znam sta mu bi, zanoktica valjda". Krajnja konsekvenca tog blebetanja je, na primer, da se Novak naziva mentalnim patuljkom nakon 13 Slemova, 31 Mastersa i preko 70 osvojenih turnira.

 

Iza tvog drugog bolda sam objasnio šta mislim, ako samo tako izdvojiš bold iz rečenice, gubi se smisao. Nije to moje subjektivno mišljenje, već će do istog zaključka doći svako ko razmotri par parametara.

 

Nije li ovo što boldovah jedina dilema polemike? 

Ne znam ko ga pravda, ja sigurno ne, i da je igrao svoj maksimum svakako bi dobio po tamburi. Ali je činjenica da su retko loš retern i gomila neiznuđenih grešaka dosta olakšali Đokoviću posao. Akcenat na neiznuđenih.

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

 

Iza tvog drugog bolda sam objasnio šta mislim, ako samo tako izdvojiš bold iz rečenice, gubi se smisao. Nije to moje subjektivno mišljenje, već će do istog zaključka doći svako ko razmotri par parametara.

 

Nije li ovo što boldovah jedina dilema polemike? 

Ne znam ko ga pravda, ja sigurno ne, i da je igrao svoj maksimum svakako bi dobio po tamburi. Ali je činjenica da su retko loš retern i gomila neiznuđenih grešaka dosta olakšali Đokoviću posao. Akcenat na neiznuđenih.

 

To jeste tvoje subjektivno misljenje. Niti si u Sinsinatiju, niti si deo Rodzerovog tima, nemas pojma u kakvom je stanju juce izasao na teren. To sto procenjujes sta Rodzer moze da uradi protiv Novaka na osnovu njegovih meceva protiv Vavrinke i Gofana, kao gledalac, nije nimalo relevantno. Napisao sam jos u prvom postu da treba praviti razliku izmedju istorijskog i trenutnog maksimuma igraca i nemam sta vise da dodam na ovu besmislenu raspravu. Rodzer je imao nekoliko jakih motiva da juce dobije mec, (100. osvojeni turnir u karijeri, izjednacavanje skora sa Novakom), plus njihov tradicionalni rivalitet, i sigurno ga je igrao najbolje sto je mogao u trenutku odigravanja meca.

 

Za neiznudjene greske sam takodje vec odgovorio. Protiv Vave je Rodzer imao 23 neiznudjene greske samo u prvom setu, a poznato je da je Vavrinka takodje agresivan igrac koji ne voli da igra na razmenu vise. Notorna je stvar za Rodzerovu igru da pravi veliki broj gresaka, to je radio i kad je bio deset godina mladji nego sto je danas. Jednostavno igra takav unsafe tenis, agresivan, napadacki i na viner vise. To je jedan od razloga zasto je njegov tenis toliko prijatan za oko. Naravno da mu je u ovoj fazi karijere broj neiznudjenih gresaka veci jer su ga stigle godine i ne moze da se podvlaci pod svaku lopticu kako je nekada mogao, ali to nije slucaj samo sa jucerasnjim mecom. Za njega 14-15 neiznudjenih po setu nije nikakva novina, dobijao je on itekako meceve s tolikim brojem gresaka.

 

Ako je nesto juce odlucilo mec to je bio Novakov drugi servis s kojim Rodzer nikako nije mogao da izadje na kraj. Imao je prakticno samo jednu brejk loptu u aktivnoj fazi meca i to tako sto mu je Novak bukvalno poklonio svoj servis gem serijom bizarnih i nicim izazvanih gresaka,

Link to comment
Just now, harper said:

 

To sto procenjujes sta Rodzer moze da uradi protiv Novaka na osnovu njegovih meceva protiv Vavrinke i Gofana, kao gledalac, nije nimalo relevantno

 

Ne procenjujem ja šta može da uradi protiv Novaka, već šta može da uradi u smislu njegove igre. Uostalom, potvrdio si ono što tvrdim tako da sve pet. 

 

Link to comment
12 minutes ago, Heaviside said:

Pa daj napiši konačno taj misteriozni razlog zbog kog Rodžer juče nije odigrao bolje iako je mogao.

 

Nema tu nikakve misterije, bolji protivnik u svakom smislu pre svega, mentalna blokada, gubitak samopouzdanja usled inferiornog položaja na terenu i sl. 


Sa druge strane, garantujem da bi lagano juče otresao 90% tura da su juče izašli na teren umesto Novaka. jer on je za veliku većinu tura ono što je Novak za njega, čak i u ovim godinama. Fed ima rutitnu igranja protiv velike većine pacijenata na turu koji skinu gaće čim mu vide ime kao protivniku, da ne pričam o rutini igranja finala i suvom igračkom talentu koji poseduje. 

 

Verujem da smo dosadni ljudima, al meni lepo prođe ceo dan na poslu :) 

Link to comment

Nego, Olga ne igra 4 nedelje al je u svakoj napredovala po 1 poziciju, pa je sad 108. Ne treba joj jos mnogo bodova da godinu zavrsi u 100. Pretpostajam da ce igrati Q za USO.

Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

To jeste tvoje subjektivno misljenje. Niti si u Sinsinatiju, niti si deo Rodzerovog tima, nemas pojma u kakvom je stanju juce izasao na teren. To sto procenjujes sta Rodzer moze da uradi protiv Novaka na osnovu njegovih meceva protiv Vavrinke i Gofana, kao gledalac, nije nimalo relevantno. Napisao sam jos u prvom postu da treba praviti razliku izmedju istorijskog i trenutnog maksimuma igraca i nemam sta vise da dodam na ovu besmislenu raspravu. Rodzer je imao nekoliko jakih motiva da juce dobije mec, (100. osvojeni turnir u karijeri, izjednacavanje skora sa Novakom), plus njihov tradicionalni rivalitet, i sigurno ga je igrao najbolje sto je mogao u trenutku odigravanja meca.

 

Za neiznudjene greske sam takodje vec odgovorio. Protiv Vave je Rodzer imao 23 neiznudjene greske samo u prvom setu, a poznato je da je Vavrinka takodje agresivan igrac koji ne voli da igra na razmenu vise. Notorna je stvar za Rodzerovu igru da pravi veliki broj gresaka, to je radio i kad je bio deset godina mladji nego sto je danas. Jednostavno igra takav unsafe tenis, agresivan, napadacki i na viner vise. To je jedan od razloga zasto je njegov tenis toliko prijatan za oko. Naravno da mu je u ovoj fazi karijere broj neiznudjenih gresaka veci jer su ga stigle godine i ne moze da se podvlaci pod svaku lopticu kako je nekada mogao, ali to nije slucaj samo sa jucerasnjim mecom. Za njega 14-15 neiznudjenih po setu nije nikakva novina, dobijao je on itekako meceve s tolikim brojem gresaka.

 

Ako je nesto juce odlucilo mec to je bio Novakov drugi servis s kojim Rodzer nikako nije mogao da izadje na kraj. Imao je prakticno samo jednu brejk loptu u aktivnoj fazi meca i to tako sto mu je Novak bukvalno poklonio svoj servis gem serijom bizarnih i nicim izazvanih gresaka,

 

Tignor čini mi se napisa da je u finalu imao puno brži drugi servis nego na mečevima pre... 

Link to comment
1 minute ago, Gutterball said:

 

Tignor čini mi se napisa da je u finalu imao puno brži drugi servis nego na mečevima pre... 

 

Da, i to znacajno brzi, zna i on ko je s druge strane mreze, ali ne bi to trebalo da napravi poseban problem Federeru. Uostalom, imao je za jedan neuzvracen servis vise na Novakov drugi servis nego na prvi, sto ne pamtim kada sam poslednji put video. Ako se ne varam, tokom celog meca 10 puta nije vratio prvi a 11 puta drugi servis.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...