Jump to content
IGNORED

Tenis 2018


Timmy

Recommended Posts

23 minutes ago, harper said:

 

Maksimumu u odnosu na sta? Ako govoris o istorijskom maksimumu onda svakako da Rodzer nije igrao svoj najbolji tenis, ako govoris o trenutnom maksimumu onda jeste igrao na svom maksimumu. Da je mogao bolje igrao bi bolje, posto nije igrao bolje to sto je igrao mu je bio maksimum.

 

Onda svi sve vreme igraju na maksimumu jer ko ne bi igrao bolje da može. :sleep: Uglavnom, bila je teza da je nešto najbolje što je odigrao u poslednjih 6 meseci (da ne ulazim sad u to da je i tih 6 meseci verovatno izabrano tako da isključi AO gde je osvojio), što jednostavno nije tačno, ali najmanje bitno u ovom trenutku, USO je na vidiku i Novak može da bude sasvim zadovoljan kako napreduje u formi, mada ima još prostora za poboljšanje. :)

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    407

  • Jeremija

    200

  • Arkadija

    186

  • mlatko

    184

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Time Crisis said:

 

Onda svi sve vreme igraju na maksimumu jer ko ne bi igrao bolje da može. :sleep: Uglavnom, bila je teza da je nešto najbolje što je odigrao u poslednjih 6 meseci (da ne ulazim sad u to da je i tih 6 meseci verovatno izabrano tako da isključi AO gde je osvojio), što jednostavno nije tačno, ali najmanje bitno u ovom trenutku, USO je na vidiku i Novak može da bude sasvim zadovoljan kako napreduje u formi, mada ima još prostora za poboljšanje. :)

 

Upravo tako. To sto ljudi zovu "trenutni maksimum" zapravo je njihovo ocekivanje kako ce neki igrac da odigra danas. A ta ocekivanja su savrseno irelevantna.

Link to comment

Nije to nikakvo očekivanje već na osnovu igara i rezultata i godina i još sto hiljada faktora može da se odprilike zna šta može da se očekuje od nekog igrača u nekom momentu. 

Link to comment

Nije ocekivanje nego se zna sta moze da se ocekuje?! :D

 

Inace se  slazem da je Federer na Vimbldonu protiv Andersona bio bolji nego juce, ali i Novak je tada bio bolji, jednostavno tempiraju formu i motivaciju za GS. 

Ovo je manje-vise to sto cemo vidjati od Feda na mastersima, nije ni malo, stigao je do finala. Bolje ce se spremati za GS turnire, jednostavno ne moze vise da drzi top formu tokom sezone. Milan verovatno hoce da kaze da Federer ovakav kakav je sada uz tempiranu formu moze da igra bolje od ovoga i ja se slazem sa time, ali onda bi se raspao na US openu. On moze da digne formu iznad ovoga nekoliko puta godisnje i naravno da to nece uraditi u Sinsinatiju. A i forma na GS turnirima ce mu biti sve bliza i bliza ovome od juce.

 

U principu je ovo besmislena raprava jer je ocigledno da Novak ima vecu rezervu od Feda a rutinski ga je dobio. 

 

Link to comment

Da se ispravim, nije LIČNO očekivanje. pošto je Harper napisao "njihovo očekivanje". Dakle, ako ja mislim da Fed trenutno može toliko i toliko ne mislim tako jer ga volim ne volim i sl već postoje neki pokazatelji na osnovu kojih može da se napravi neka slika. 

 

Edit: inače, ne verujem puno u to "tempiranje forme". Šta to znači i kako izgleda u praksi? Kako Đoković tempira formu kada igra Sinsi pa USO i želi da osvoji i jedno i drugo? Jedino što može je da bira turnire i da igra manje motivisan manje turnire što je i normalno pa kada dođe finale ili važniji meč on zasija samo što ne zasija jer je tempirao formu već iz prostog razloga što je motivisaniji i igra  u skladu sa važnošću meča. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Igraju oni uvek maksimalno u datom trenutku. Mozes ti da analizaras pokazetelje koliko hoces, to sto igraju u tom trenutku je njihov trenutni maksimum. Kada su uslovi malo drugaciji, motivacija na maksimumu, ako je imao jake meceve u u proslih par nedelja i kada se nalazi u fazi treninga koji rezultira maksimalnim perfomansama i kada ga nista ne boli itd. - moze Fed bolje od ovoga, ja bih rekao ne mnogo bolje, ali to vise nije taj trenutak. Naravno sve to isto vazi i za Novaka, sa tim da je Novak jos dalje onoga sto moze kada se sve kockice sklope.

Link to comment

Sorry, ali ne mogu da se složim. Da je to tako, ne bi postojali parametri kao što su kondicija, spremnost, forma u kojoj se igrač trenutno nalazi posle niza pobeda ili poraza što jako utiče na samopouzdanje što je jedna od najbitnijih stvari kod tenisera, itd, itd. Po tome ispada da je sve nebitno, samo ko će da pobedi i to je kao pokazatelj tvog maksimuma, ali znate vrlo dobro da bez mirne glave, trčanja, kondicije, spremnosti, nema pobede tako da su to ipak faktori koji su neminovni u proceni maksimuma nekog igrača u momentu. Da je tako Federer ne bi izbegavao šljaku i vijao samo slemove van iste, već bi izlazio i igrao sve redom. Ali pošto zna da povećava sebi šanse (tj potencijalni maksimum u nekom momentu) odmorom , mislim da to govori u prilog ovome što pričam.

Na kraju, da ne davimo više, složiću se da priča jeste po malo bespredmetna jer kakav god da mu je maks, postoji onaj preko koji se takođe pita. 

 

Link to comment

Ne vidim zaista prostora za bilo kakvu diskusiju, svakome ko je pogledao mec jasno je da je Federer odigrao ispod svakog nivoa (ispod trenutnog maksimuma, ispod ocekivanja, kako god to nazvali). Jasno je to bilo i Novaku, sto je diskretno i pomenuo tokom ceremonije.

 

Naravno da je mogao bolje od ovoga, nije on juce gresio usled pokusaja da bude agresivniji no obicno ili nakon Novakovih vrhunskih udaraca, vec je mahom izbacivao jednostavne lopte u aut. Ritern mu nikako nije funkcionisao, cak je i na mrezi bio nesiguran, pravio duple greske... Svasta nesto sto mu se inace ne desava, sto mu se ni na ovom turniru do sinoc nije desavalo.

Prosto je covek iz nekog razloga bio van ritma od pocetka do kraja. Novak je to iskoristio, drzao loptu u igri i pustio ga da izgresi.

Da su odigrali jos 10 meceva, verovatno bi Federer u svakom odigrao kvalitetnije, sto naravno ne znaci da bi i rezultat bio drugaciji. Sasvim sigurno bi onda i Novak pojacao, ovako je imao najlaksi mec na turniru i igrao onoliko koliko mu je bilo dovoljno. Ja Federera ne podnosim, ali smesno je reci da mu je ono plafon i da je po kvalitetu oko 20. mesta.

 

Ovo kako svi igraju najbolje sto mogu i sve vreme su na maksimumu je, naravno, glupost. Dobar primer je Dimitrov, koji je odigrao perfektan set i po protiv Novaka, a onda do kraja znacajno slabije i ocito ispod tog maksimuma koji je demonstrirao samo set ranije. Igraci osciluju od seta do seta, a kamoli od meca do meca.

Zverev izgubi od Hasea, Djokovic izgleda kao amater u prvom setu protiv Manarina itd... Naravno da to nije realna slika i da su mogli bolje od toga, kao sto je i Federer mogao bolje sinoc (protiv Vavrinke je npr. 3. set odigrao izuzetno), ali srecom nije i to je to.

Link to comment

neverovatno je da novinari i u 2018 godini smatraju podedu djokolda nad oldererom iznenađenjem, moraće djokold da uzme još 5-6 gs-ova da bi ga računali u istu klasu sa švajcarcem :happy:

 

Djokovic stuns Federer for incredible piece of tennis history

Link to comment

Mozda ne misle na pobedu kao takvu vec na nacin na koji je pobedio. "Stuns" moze da se procita i nesto kao "izdominirao"

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

po definiciji kembridža :happy:

za britanski engleski, ne znam za vas ali je sam takav učio u školi :D

 

Quote

 

stun verb [ T ] (SHOCK)

to shock or surprise someone very much:

News of the disaster stunned people throughout the world.
She was stunned by the amount of support she received from well-wishers.

 

 
u američkom engleskom
 

 

Quote

 

to shock someone so much that the person does not know how to react:

She was stunned by his generous offer.

 

opet je poenta u šokantnom rezultatu, kada je zapravo svaka pobeda olderera, posle 2011, po nama bila šokantna,  zar ne :D

Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Da se ispravim, nije LIČNO očekivanje. pošto je Harper napisao "njihovo očekivanje". Dakle, ako ja mislim da Fed trenutno može toliko i toliko ne mislim tako jer ga volim ne volim i sl već postoje neki pokazatelji na osnovu kojih može da se napravi neka slika. 

 

Edit: inače, ne verujem puno u to "tempiranje forme". Šta to znači i kako izgleda u praksi? Kako Đoković tempira formu kada igra Sinsi pa USO i želi da osvoji i jedno i drugo? Jedino što može je da bira turnire i da igra manje motivisan manje turnire što je i normalno pa kada dođe finale ili važniji meč on zasija samo što ne zasija jer je tempirao formu već iz prostog razloga što je motivisaniji i igra  u skladu sa važnošću meča. 

 

Hajde, jebo te, dogovori se sam sa sobom. Pokazatelji mogu da pokazu u kakvom stanju igrac ocekuje mec ali oni su svi posredni, tokom meca svasta moze da se desi sto igraca pogura napred ili nazad. Sport nije egzaktna nauka, narocito ne sport kao tenis u kojem mentalni deo igra veliku ulogu u izdanju igraca. Da li je Federer odigrao najbolje sto moze? NIje, to je jasno svima. Odigrao je najbolje sto je u tom trenutku mogao, mec sigurno nije pustio niz vodu iz nekog apstraktnog razloga. Ta "minuciozna" psuedopsiholoska blebetanja su izmislili navijaci da bi opravdali svog pulena koji je izgubio, po sistemu "mogao je on ali ne znam sta mu bi, zanoktica valjda". Krajnja konsekvenca tog blebetanja je, na primer, da se Novak naziva mentalnim patuljkom nakon 13 Slemova, 31 Mastersa i preko 70 osvojenih turnira.

Link to comment
27 minutes ago, mlatko said:

Mozda ne misle na pobedu kao takvu vec na nacin na koji je pobedio. "Stuns" moze da se procita i nesto kao "izdominirao"

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

 

Ne moze

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...