Jump to content
IGNORED

Tenis 2018


Timmy

Recommended Posts

28 minutes ago, Timmy said:

I ako se slazes da zavrsimo (napisi sta jos zelis) smorili smo verujem sve. A sveti je trenutak :)

 

Na Vimbldonu je igrao bolje, ali to ću da zanemarim jer mi ne odgovara. :lolol: Kakve veze ima što je izgubio od Andersona, izgubio je i ovde, ali protiv Andersona je odigrao daleko bolje i to je fakat - 33 UE u meču protiv Andersona u 5 setova (pri tom 24 gema u petom setu, više nego ceo meč u Sinsinatiju), ovde 39!! UE tokom dva seta i ti se pitaš gde je igrao bolje?! Mislim nebitno, ali jedino mogu da zaključim da imaš jako čudne kriterijume šta je dobro, šta je loše. :)

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    407

  • Jeremija

    200

  • Arkadija

    186

  • mlatko

    184

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 19.8.2018. at 10:44, Timmy said:

Apropo sta je vaznije Gs trofej ili zlatni masters.. Da se dogovorimo svi sa Novakom, da nam samo jos danas budu vazni mastersi. Pa se od sutra do kraja karijere okrecemo samo GS trofejima :)

 

On 19.8.2018. at 10:52, bradilko said:

 

+1

 

On 19.8.2018. at 11:01, kud u maglu Simoviću said:

dogovoreno

:happy:

 

On 19.8.2018. at 12:32, Nesh said:

 

Moze. Nek uzme Sinsi danas, pa posle nek tera samo grend slemove. Eto, nadjosmo kompromis. :D

 

Samo da podsetim na jucerasnji dogovor, ako nekome padne na pamet da kenja sto je ispao u trecem kolu Sangaja od nekog tamo Kverija :D

 

Grend slemovi i cao. Po 2 godisnje. Bar. :fantom:

Link to comment

Uzasan je Rodzer juce bio, ritern posebno skandalozan. Forhend debelo zakazao, samo ga je servis cupao, a cak i on je bio ispod uobicajenog nivoa.

Gledao sam ga protiv Vavrinke i Majera, igrao je kud i kamo bolje, mada je bilo ocito da nije u formi. Ali nije ni Novak, daleko je od Vimbldonskog ritma, pa sam ocekivao neizvestan mec. 

Ali ni blizu toga na kraju, da Nole nije svojim glupostima poklonio brejk pocetkom drugog seta, bilo bi gotovo posle sat vremena uz rezultat 6-4 6-2.

A Novak je bio korektan, nista vise od toga.

 

Na Vimbldonu je Federer izgledao neuporedivo bolje, tu nema dileme. Cinilo se da je favorit za titulu, da je iskoristio mec loptu protiv Andersona sasvim je moguce da bi je i osvojio.

 

Njegov stil tenisa je takav da moze biti faktor jos 3 sezone bez problema, ako mu se bude igralo. Posebno uz ovo preskakanje sljake, sto mu omogucava da bude sveziji i odmorniji od konkurencije. Kad kazem faktor, mislim na top 5 nivo.

Smesno je reci da je po kvalitetu oko 20. mesta, a oko top 10 se vrzmaju tipovi poput Iznera, Karenja Buste, Svarcmana, Fonjinija, Puija, Edmunda, Soka i slicni mediokriteti koje bi Federer verovatno i u 45. godini rutinski resavao.

Link to comment

Fed je u 20 odigranih gemova imao 39 UE. Skoro 2 po gemu. Sa nekim ko je u stanju da nakon takvog meča izjavi da je Rodžer igrao na svom maksimumu ne treba uopšte više razgovarati o tenisu.

Link to comment
5 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Fed je u 20 odigranih gemova imao 39 UE. Skoro 2 po gemu. Sa nekim ko je u stanju da nakon takvog meča izjavi da je Rodžer igrao na svom maksimumu ne treba uopšte više razgovarati o tenisu.

 

Za Rodzera vec godinama uopste nije retko da nakupi veliki broj UE, one su posledica njegovog agresivnog stila igre i pokusaja da se skracuju poeni otkako je shvatio da ne moze da trci protiv najboljih. Protiv Vavrinke u cetvrtfinalu ih je imao 23 samo u prvom setu (juce izmedju 16 ili 18 ne secam se tacno). Je li sad moj red da napisem da sa nekim ko to ne zna "ne treba uopste vise razgovarati o tenisu". Iskulirajte malo, jebo te.

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Za Rodzera vec godinama uopste nije retko da nakupi veliki broj UE, one su posledica njegovog agresivnog stila igre i pokusaja da se skracuju poeni otkako je shvatio da ne moze da trci protiv najboljih. Protiv Vavrinke u cetvrtfinalu ih je imao 23 samo u prvom setu (juce izmedju 16 ili 18 ne secam se tacno). Je li sad moj red da napisem da sa nekim ko to ne zna "ne treba uopste vise razgovarati o tenisu". Iskulirajte malo, jebo te.

a najveci faktor u ue je protivnik. nije rodzer igrao protiv automata za izbacivanje loptice koji na isto mestu, istim tempom izbacuje loptice vec protiv zivih ljudi. od kojih su neki bolji, neki losiji. rodzer nije kroz ceo mec uspeo da se izbori sa novakovim drugim servisom (74% osvojenih poena). imao je losiji dan nego inace, zato sto je imao boljeg protivnika nego inace.

Link to comment

Jel može on bolje od onog sinoć ili mu je to maksimum.  Za čoveka koji je drugi na ATP listi reći da mu je maksimum performans dve UE po gemu je stvarno glupost. Šta mu je onda donja granica ako je 40 UE u 20 gemova gornja.

Ne mogu da verujem.  Teško je naći većeg hejtera Rodžerovog od mene i sad moram da mu izigravam advokata.

Link to comment
Just now, Jean-Luc Picard said:

Jel može on bolje od onog sinoć ili mu je to maksimum.  Za čoveka koji je drugi na ATP listi reći da mu je maksimum performans dve UE po gemu je stvarno glupost. Šta mu je onda donja granica ako je 40 UE u 20 gemova gornja.

Ne mogu da verujem.  Teško je naći većeg hejtera Rodžerovog od mene i sad moram da mu izigravam advokata.

to ne moze niko znati. moguce je da mu je protiv onakvog novaka ono sinoc bio maksimum

Link to comment
12 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Jel i ti misliš da je Federer igrao na svom maksimumu sinoć?

 

Maksimumu u odnosu na sta? Ako govoris o istorijskom maksimumu onda svakako da Rodzer nije igrao svoj najbolji tenis, ako govoris o trenutnom maksimumu onda jeste igrao na svom maksimumu. Da je mogao bolje igrao bi bolje, posto nije igrao bolje to sto je igrao mu je bio maksimum. Stvarno, razmislite li vi uopste ponekad pre nego sto nesto napisete? Psihofizicko stanje organizma tog konkretnog dana, priprema meca, trenutna forma, uslovi za igru (tip podloge, otvoren ili zatvoren stadion, vremenski uslovi i slicno), konkretan kvalitet protivnika, sve to utice na taj famozni "maksimum". U slucaju da igrac nije povredjen i da je to razlog zbog kojeg ne moze da pruzi vise, a Rodzer juce nije bio povredjen, naravno da je Rodzer u predmetnim uslovima bio na svom trenutnom maksimumu. Bilo bi ponizavajuce reci za takvog sampiona da je namerno pustio mec ili da nije dao sve od sebe da pobedi, on ne bi bio najuspesniji teniser u istoriji da je tako pristupao mecevima protiv najvecih rivala.

 

Isto vazi i za Djokovica, s tom razlikom sto je njegov trenutni maksimum bio dovoljno dobar da dobije mec. I on je, takodje, juce bio daleko od svog istorijskog maksimuma.

Edited by harper
Link to comment

Novak je sinoć igrao jedan sasvim prosečan meč. Bolji nego na ostatku turnira ali ni blizu partijama sa W. Mogućnost da je Fedu  ono sinoć maksimum protiv sasvim prosečnog Novaka, ma koliko mi prijatna bila, ne deluje kao iole realna.

Link to comment
45 minutes ago, Djolle said:

 

Ma pusti Timija, od kad je on slao Federera u penziju, čovek osvojio još 3 slema posle toga... 

 

Slobodno nadji nesto tako.

 

Prvi put sam ga poslao u penziju pre pola godine. I od tada nista bitno nije uradio.

 

Edit. Mozda si pomesao sa Marejem. Njega sam penzionisao pre dve godine.

Edited by Timmy
Link to comment

Ladno je bolje igrao pritiv Majera i Vavrinke nego protiv Novaka!! Pa jebote :D

 

isto tako se moze reci da je Raonic imao najvise duplih protiv Novaka i zakljuciti da je Novaka to usralo. Kao sto je deda imao vise UE protiv Novaka nego pritiv Andersona... Jok, nego ce protiv Andersona da zapinje isto tokom poena...

 

Molim vas razmiite da li je to bas sve slucajno ili zavisi i od toga ko je sa druge strane mreze.

 

Kada Novak odigra sa onakvim fokusom deda mu nece uzeti set. Nikad nigde. Ne mora Novak ni da igra nesto spektakularno. Deda pemzija

 

Link to comment

Naravno da Federer nije igrao na svom TRENUTNOM MOGUĆEM maksimumu, ali kao što rekoh, ima do toga ko je preko puta nije se to desilo eto tako metodom slučajnog odabira. Mentalna stabilnost i "comfort zone" su presudni faktori u igri na ovom nivou, očigledno je da Federer to ne poseduje u mečevima sa Novakom i verovatno više nikad neće ni posedovati. Zna da mora da probava nešto kako bi izbacio Novaka iz ritma i fokusa, a to je ujedno i rizik koji vodi u greške. Novak je u jednom trenutku taktiku između ostalog vs Fed sveo na to da mu siluje bekend do iznemoglosti i to mu je uvek davalo rezultate, a Federeru pravilo probleme u igri sa kojima je retko kada izlazio na kraj, sigurno neće u ovom periodu karijere.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...