Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

4 hours ago, Arkadija said:

Aha, sad ima i repack verzija, jer sam juče skinula bar 3 varijante bez tona.

 

Baš kriziraš :blink:

 

Ja još nisam pogledao, video nečiji preprič na YT, zvuči kao da se nastavlja po starom.

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Baš kriziraš :blink:

 

Ja još nisam pogledao, video nečiji preprič na YT, zvuči kao da se nastavlja po starom.

 

Naravno da se nastavlja. Upravo sam završila i treću, tokom čijeg trajanja sam razmišljala šta treba sutra da kupim, razmenila više poruka sa sestrom i drugaricama. Tako da ne znam mnogo, sem da se prstenovi prave. Dosadno je za sve  pare, a mnogo su ih potrošili.

Edited by Arkadija
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

@Arkadija rudari kroz sva Star Wars/Star Trek/LoTR sranja koja izbaciju da ne moramo mi da se mucimo da ih isprobavamo :D 

 

Nije  mi teško.

Link to comment

You're doing the lord's work.

 

Ja sam uzeo nedavno da gledam toliko hvaljeni Andor, posle dve-tri epizode smaranja ne razumem u čemu je draž. OK, nema apsurdnih idiotarija, ali realno... nema ničega drugog :unsure:

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Weenie Pooh said:

You're doing the lord's work.

 

Ja sam uzeo nedavno da gledam toliko hvaljeni Andor, posle dve-tri epizode smaranja ne razumem u čemu je draž. OK, nema apsurdnih idiotarija, ali realno... nema ničega drugog :unsure:

 

Odgledaj do kraja pls.

Meni je Andor baš drag, a generalno smarao me taj lik u Rogue One.

Nisu loši bili Mom Motma, Luten, Siril (legendica), odličan onaj major, u službi bezbednosti, i i Didra isto, meni tu zlo imperije konačno dobilo malo lice i sistem, koliko je Sirliovo zaposlenje u onoj službi za standarde dalo opet neko drugo lice (btw njegovo prepucavanje sa kevom je isto odlično), Kino kasnije.

 

Mislim, meni i na početku, kada se - spojlers - poubijaju pa Andor ide okolo i postavlja svoj alibi, a sa druge strane onaj odrpani šef obezbeđenja što je u fazonu zakopaj to, treba da  prijavimo da je sve mirno i to je to već daleko bolji storiteling od većine ako ne i svega što smo videli zadnjih x godina.

 

Serija nije nikako savršena, ali su se baš potrudili, ima odličnih karaktera, dobrih arkova, i mnogo dubine u tom svemiru, kada bi sve SW serije tako radile materijal ukupno bi sve bilo mnogo mnogo bolje, a Andor bi tu bio, pa, medju najbeznačajnijim serijama, a ovako, od krš lika napraviše seriju, jedva čekam sledeću, zadnju, sezonu.

 

 

 

Edited by Vapad
  • +1 5
Link to comment

Ubiše Saurona na pravdi boga, zakuca ga lik krunom u vugla, u fazonu uuuups pogrešna strana hehehe.

 

Ipak i od te scene ima nešto grđe, ona konverzacija sa Gil-galadom gdje mu reportiraju "naši špijuni javljaju da je Sauron upravo ušao u Mordor". Krv ti jebem do prije minut nisu ni znali da čovjek postoji, ali su ipak poslali nekog da prati random lika za svaki slučaj ako ispadne da je Sauron. Ili još gora verzija imaju špijune koji prate dešavanja u Mordoru (moguće) i kojima je na vrijeme javljeno, ali zato nisu javili Kelebrimboru, jebi ga zaklaše glasnika. Obrazloženje na nivou Kamiondžija, imao bi ja više razreda ali baba se udavila, nije moja krivica. Na sve to (otišla je) Galadrijela (nije rekla zbogom) nikome nije rekla da je lik Sauron, već ostali to saznaju iz pisma koje je ona ostavila iza sebe, opasan škk momenat. Ne znam šta je lošije braćo, na sve to tamne epizode kao GoT 8 sezona ništa se ne vidi, mada možda je to i bolje.

 

edit: Zaboravih pomenuti scenu gdje Ork zahtjeva od Adara da ne idu u rat (u fazonu ajmo biti farmeri) i traži da sačuvaju živote, a ovaj prilazi ženskom Orku i miluje bebu u fazonu mi to radimo zarad njihove budućnosti. Ljudi uopšte nemaju ideju o Tolkinovom svijetu, na sve to Sauron drži miting pred Orcima, možda se zaista trude da bude što lošije, dobro im ide.

Edited by Jesper23
  • +1 2
Link to comment

Ma klasično projektovanje modernog američkog društva na Tolkinov svet. Adar i Sauron vode kampanje za predsednika Mordora, tu su jake ženske elfice i patuljice raznih boja.

Isto kao i GoT svetu, nemaju pojma kako svet funkcioniše nego guraju tu neku modernu priču. Sve u svemu teško sranje.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Odgledah prve dve epizode, i stvarno deluje jadno za sada. Ono sa Sauronovim mitingom pred šakom Orka u Forodwaithu je verovatno najveći lore breach koji sam ja video u bilo kom fantasy settingu koji pratim, a nije da je mali broj kandidata. Bukvalno je sve pogrešno u toj sceni, počev od kostimografije, pa nadalje. Sauron izgleda kao neki prodavac osiguranja, trebao bi da bude najmoćniji Maia od koga se svima tresu gaće, a pljuje ga i propituje neki orčki otpad. Užas.

 

Dodatno, ova glumica koja igra Galadrijelu je isto jedan od najvećih miscastova koje sam video u poslednje vreme, niti zna lik devojka, niti zna da glumi. Sva je kao da je od kartona, ko da joj je Ivana Mihić sestra. 

  • +1 4
Link to comment

Taj flashback sa Sauronom kad mu nabiju krunu na glavu naopačke je presmešan, ali da tu bedastoću ostavimo po strani, mene zanima šta je bio Sauronov plan u sadašnjem vremenu? Otići će u Mordor u ljudskom obličju, pustiće da ga zarobe i izvedu pred Adara, i onda... će ga izmanipulisati da ga pusti na slobodu, pa otići nazad u Eregion? :blink: There and back again, čisto da mu prođe vreme?

 

BTW zabavno je bilo i ono kad neka random baba opali šamarčinu carici Numenora jer, pazi, njen je sin zaginuo u ratu :isuse: A ova je saosećajno zagrli pa se isplaču, rat je pakao.

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Plan mu je valjda bio da napujda Adara i ekipu da napadnu Eregion, valjda jer će tako elf ekipa videti da je prstenje neophodno svima, a i verovatno će misliti da on predvodi Orke, a ne bleji tu u kovačnici.

 

Treća epizoda najbolja, nula harfuta na ekranu. Žao mi što su promenili glumca koji igra Adara, nije ovaj novi loš, ali onaj prethodni je imao pravi šmek.

Link to comment
25 minutes ago, goofs said:

Plan mu je valjda bio da napujda Adara i ekipu da napadnu Eregion, valjda jer će tako elf ekipa videti da je prstenje neophodno svima, a i verovatno će misliti da on predvodi Orke, a ne bleji tu u kovačnici.

 

Čekaj, tek kad orci budu uneredili Eregion, elf ekipa će ukapirati da je prstenje neophodno svima? Pa gde će onda da ga štancuju, u Lindonu? :D 

 

Kad smo već kod Eregiona, meni je i dalje fascinantno da tamo niko ne obraća pažnju na činjenicu da su Galadrijela (i njen nevidljivi muž) bukvalno vladali tom zemljom. U seriji ona je Gruntladriel, vojnikuša bez domovine, jaše, jedri, i pliva gde god treba, gde god ima neki ork da se prikolje.

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Sauron ‘an almighty terrifying force transformed to uncharismatic pretty boy who got murdered by his own hat. Oplakao sam, na sve to...

 

Galadriel's "heart" could not detect sauron for months when he was right in front of her. But can sense (the absence of)his subtle corruption on never seen before artifacts of power.

 

Ubiše braća, ne uzimaju taoce. Glumica što glumi Galadrijel(u) je očajna, ne znam da li od nje stalno zahtjevaju da izgleda zajebano/nadrkano kao random Zemunac 90-ih, u fazonu šta jeeee, šta gledaš. Kad im zahvali logike oni ubace da ona osjeća da nema Sauronove vradžbine u "nakitu" ali nije mogla osjetiti samog Saurona sa kim je bila zaglavljena na malom splavu u sred jebenog okeana.Scenaristi tuku po nahođenju, bez ikakvog osvrta u fazonu koga boli tuka ili ko se toga sjeća.

Link to comment
12 hours ago, Weenie Pooh said:

Čekaj, tek kad orci budu uneredili Eregion, elf ekipa će ukapirati da je prstenje neophodno svima? Pa gde će onda da ga štancuju, u Lindonu? :D 

 

Pa valjda. Mislim, nije neophodno da ubede sve vilovnjake, već Kelebrimbora. Bio je razgovor u, čini mi se, trećoj epizodi kada Anatar pokušava da ga ubedi za patuljke, dok ovaj za ljude nije hteo ni da čuje.

 

Harfuti su mi najgori deo serije, da nije bilo njih od početka bilo bi 20% bolje i manje dosadno. Nakon njih onaj mutavi klinac, koji je između dve sezone izrastao pola metra, ali i dalje ima mrko tunjavu facu i Black Adder frizuru.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...