Jump to content
IGNORED

Euroleague


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

69 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      29
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      42

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

kako stvari stoje hejs dejvis se neće naigrati ove sezone u feneru, okačio na ig neki stori o genocidu nad jermenima, pa ga navijači caneluju

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    590

  • booyaka

    381

  • MiddleClass

    332

  • Ratamahatta

    290

Sredinom jula sam radio rani power rankings. Ekipe još uvek nisu bile kompletirane, naziralo se kako će ko da izgleda. 
Evo sad pred početak sezone da bacim još jedan, uz poređenje sa onim ranim (u zagradi).


1. Olimpijakos (3.)
Definitivno najdublji roster. Uz trenera i osnovu igrača radilica koji su tu dugo, to bi trebalo da im donese prvo mesto u regularnom delu. Vidi se da hoće da odgovore zelenima, tako da mislim da je kod njih opšta mobilizacija na delu.
 

2. PAO (1.)
Nadogradili su se. Lorenzo>Vildoza, Jurtseven >= Balcerovski, + Osman. Stavljam ih iza Oly jer očekujem malo ležerniji pristup.

 

3. Real (3.) 
Po meni najjača petorka u EL. Kampaco/Musa/Hezonja/Dek/Tavares (iako je ista petorka izgubila finale od PAO). Podrška su Ljulj, Feliz, Retan-Mejs, Abalde, Ibaka, Garuba. Malo glupo reći, ali ne deluje mi ubedljivo kada pogledam dužinu regularnog dela i dubinu drugih konkurenata. 
 

4. Fenerbahče (4.) 
Prva petorka slabija od Realove, a podrška je tu negde. Zato mora ispod. Mada bi na domaći teren malo mogli da navuku više od Reala, ali držaču se košarkaškog talenta...
 

5. Efes (7.)
Hvalio sam ih i u ovom ranom rangiranju, a kroz pripreme su mi samo učvrstili visoka očekivanja. Deset dosta dobrih igrača, lepo izbalansirana ekipa: 
C: Poirier/Oturu
PF: Šmits/Vilis
SF: Nvora/Džonson
SG: Brajant/Buboa
PG: Larkin/Tompson
 

6. Monako (6.)
Ne može više zbog centarske linije. Od Montejunasa, Papajanisa i Žaitea će njima zavisiti domet u ovoj sezoni. Ja nemam vere u taj centarski trio i mislim da samo igrački iskorak Žaitea to može da okrene na dobro. Alfa Dialo i Blosongejm su kičma ove ekipe i zato ih stavljam ispred Barselone. 
 

7. Barselona (5.)
Vrlo napadački potentna ekipa, ali ja defanzivno vidim mnogo problema. Odlaskom Kalinića ne vidim koji bi to igrač mogao da krpi rupe koje su se tu otvarale. Anderson mi nije takav igrač. Može im se desiti kao Partizanu prošle godine da pogube par neizvesnih završnica.
 

8. Milano (9.)
E ovo je kontra od Barselone. Ovde imamo beton u odbrani, ali napadački dosta zavisni od Mirotića i Šildsa. Verovati u kreaciju Dimitrijevića i Bolmara, ne znam baš. Ovog Armoni Bruksa nisam puno gledao, pa ne znam šta on može tu iz izolacije.
C: Nebo/Mekormak
PF: Mirotić/Zek
SF: Šilds/Kozer
SG: Tonut/Bruks
PG: Bolmaro/Neno 
Ima tu još Ričija, Flakadorija..
 

9. Zvezda (8.)
Jeste da im fali jedan visoki, jeste da je CMM dosta upitan, ali ovo što imaju domaćih zna vrlo dobro kako se igra EL. Pogotovo što na osnovu Teove izjave, klub želi da se napravi iskorak u EL. 
C: Bolomboj/Mitar
PF: Kalinić/Daum/Deda
SF: Gedraitis/Dobrić
SG: Neda/Kenan
PG: Teo/CMM/Jago
 

10. Makabi (11.)
Na papiru nisu toliko jaki, ali u pripremnim je to baš dobro izgledalo. Ne komplikuje se puno, šut se uzima čim je iskreiran. Aktivni na ofanzivnom skoku, tranzicija... Jokubaitis/Lojd/Rendolf/Sorkin/Gabrijel skroz fina petorka. Rivero, Blat, Dibartolomeo, Koen... Fino. Male su razlike među ekipama od 8. do 14. mesta, moguće da grešim i da me zavaralo kako su odigrali predsezonu. 
 

11. Virtus (13.)
Došli Klajburn, Morgan i Taker. Jedan prekaljeni EL igrač, možda i najbolji na svojoj poziciji (ofanzivno sigurno) i ova dvojica koja su se pokazali na EC nivou. Uz Šengeliju, Kordinijea, Haketa, Pajolu i Polonaru... Upitna pozicija centra. Žižić i Kejkok.
 

12. Partizan (10.)
Jeste da su se na pripremnim pokazali bolje nego što sam očekivao, ali pravi testovi tek predstoje. Zbog neuigranosti, očekujem uspone i padove kroz sezonu i moram nas staviti iza uigranijih ekipa. Potencijal je ogroman, čini se da je baš dobro selektirana ekipa. Za rezultat ove sezone trebalo bi baš da se poklopi, a verujem da kroz dve-tri korekcije za sledeću sezonu ovo može da bude sastav za napad na titulu.
 

13. Žalgiris (12.)
Solidna baza domaćih radilica, popunjena iskusnim Danstonom, Smajlijem, Franciskom i povratnikom Brazdeikisom koji će porobiti ove sezone. Domaći teren i Trinki koji mislim da ume da vlada ovom selekcijom.
 

14. Baskonija (14.)
Individualno jači igrači u prvoj petorci nego što je to slučaj sa Žalgirisom, ali nema tu te neke izbalansiranosti kao kod zelenih. Hauard/Moneke/Luvavu/Hol plus beli Bonga Sedekerskis i mali Vezenkov Rogkavopulos. Na klupi trofejni Pablo Laso, pa videćemo...
 

15. Bajern (15.)
Predvodnici bloka koji je osuđen na začelje. Za razliku od KKP koji je promenio sve igrače, ali ostavio trenera, ovde mi se čini da će sa zamenom trenera sve još teže da ide. Možda pravim zajeb kod njih, jer imaju skroz respektabilne igrače. Pogotovo što postoji ta nemačka osnova Da Silva, Gifaj, Vajler-Beb, Obst, Fojtman.
 

16. Pariz (18.)
Kad sam ih video kako zavijaju pre nego su izašli u Halu 3, rekao sam ovi ne mogu biti poslednji nikako. Mrtva Alba mora biti fenjeraš. 
 

17. Asvel (16.)
Iznenadiće nekoga kući ove sezone sigurno, ali to bi bilo to od njihovih ambicija.
 

18. Alba (17.)
Kao razvojna ekipa top. Upitno da li su jači od nekih EC ekipa.

 

  • +1 5
Link to comment

izgleda smisleno & racionalno ovaj rankings; ja sam doduše uvek i radije za tiers nego za gađanje pozicije ali okej, zabavnije je.

@smooth.Op, nisam baš u toku sa rosterima a fenerov je otprilike jedini koji nisi izlistao - baš su visoko imo.

 

edit

https://www.euroleaguebasketball.net/en/euroleague/teams/fenerbahce-beko-istanbul/roster/ulk/?season=2024-25

 

okej, bonzie colson, hayes davies, meli matori, boban matori i birch u usporenijoj varijanti nego ranije

 

jaka imena, plus ne znam da li je žagars spreman da igra plus naravno ostanaksvih bitnih igrača

ne znam, pitanje je da li su išta jači od timova sa pozicija 5-6-7-8, pogotovo što je skoro cela centarska linija matora a svakako spora

 

na sve to, šaras još uvek nema kao trener sezonu u kojoj je ispunio očekivanja kao favorit

 

da su tiers, u prvom bi mi bile ove koje si naveo kao top3 a u drugom 4-8

al' to je to. možda je i basconia za nijansu niže

  • +1 2
Link to comment

Istina. Fener više pripada ovom drugom ešalonu, nego prvoj trojci. Usvaja se :). Rangiram ih visoko jer su se rešili Papajanisa, Kalatesa, Madara, Dorsija, Motlija i Sestine. A doveli su Boldvina, Devona Hola, Kolsona, Melija, Birča i Bobija.
Unutrašnja linija: Hejs-Dejvis, Kolson, Meli, Birč, Šanl, Bobi.
Spoljna: Boldvin, Vilbekin, Gudurić, Hol, Žagars, Biberović, Pjer.

Nije mi palo na pamet po tiersima, ali može i tako. 
image.png.3669072635e15882915d8ea3c94af5b2.png

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

ako je khem birch kadar stići i uteći i na strašnom mestu postojati aka ukoliko može uspešno da pokriva uvlačenja u pnr i switch na bekove, da preuzima i štiti obruč makar na strani pomoći - onda će zaista biti zajebana ekipa. međutim, ako se ispostavi da su im centri spori / nepokretni, biće belaja

Edited by uini
Link to comment
5 minutes ago, smooth.Op said:

Istina. Fener više pripada ovom drugom ešalonu, nego prvoj trojci. Usvaja se :). Rangiram ih visoko jer su se rešili Papajanisa, Kalatesa, Madara, Dorsija, Motlija i Sestine. A doveli su Boldvina, Devona Hola, Kolsona, Melija, Birča i Bobija.
Unutrašnja linija: Hejs-Dejvis, Kolson, Meli, Birč, Šanl, Bobi.
Spoljna: Boldvin, Vilbekin, Gudurić, Hol, Žagars, Biberović, Pjer.

Nije mi palo na pamet po tiersima, ali može i tako. 
image.png.3669072635e15882915d8ea3c94af5b2.png

 

Nema mnogo dilema kada se pogledaju rosteri da se odredi jacina timova. Ja smatram da bar 2 ekipe iz prvih 8 nece tu zavrsiti, na prvom mestu Efes, a tipujem da ce i Milano biti ispod.

Link to comment

meni se sastav efesa možda i najviše dopada čisto ovako avansno, po imenima.

pri čemu se ne bih iznenadio da jordan nwora bude naj ili jedan od 5 najboljih igrača u sezoni.

  • +1 2
Link to comment

Efes je vazio za dajemo mnogo, primamo mnogo ekipu. Sa trenerom koji nema iskustva i autoriteta da kontrolise, ne vidim da ce se nesto bitno promeniti u odnosu na prethodnu sezonu. Umesto Clyburna sada ce Nwora trpati i vrlo moguce imati fine brojke, ali kljucno pitanje je da li je to dovoljno da se bude u top 8. Po meni nije..

Link to comment

nije baš puka zamena clyburn (koji više nije u prajmu) - nwora (koji još nije ušao u prajm), već je tu i poirer, koji valjda samo u real-realmu može biti backup centar a inače je jedan od najboljih evrolige. takođe očekujem bolju sezonu od dariusa thompsona, mislim da on ima potencijal da bude jedan od najboljih lead-guards u ligi, tu je i vzda potcenjeni šmits, prekaljen igrač koji može da bude i jedan od glavnih i najbolji sporedni igrač. oturu bi mogao da napreduje itd

Link to comment

Za svaku ekipu iz prvih 8 mozes da kazes da je jaka po imenima i da od igraca individualno ocekujes da odigraju dobro ili bolje nego prethodne, da napreduju, itd..

 

Uvek neko podbaci u odnosu na projektovano, ja tipujem na Efes i Milano.

Link to comment

Meni je taj Thompson ostavio mnjah utisak, nije mi konkretan uopšte, ali se slažem da Efes ima odličan roster i mislim da i oni i Fener imaju baš dobre šanse da završe u prvih 6 i izbegnu plej-in. Uz tri top favorita tu očekujem još Monako ili Barsu. 
 

Milano sa druge strane mi ne uliva poverenje. Fali mi makar jedan ozbiljan mamojebac na bekovskim pozicijama, a i skoro uvek podbace. Previše maze igrače tamo izgleda.

 

 

Link to comment

Τhe Top 10 EuroLeague salaries of 2024-25

 

1. Sasha Vezenkov $4,1M (Olympiacos)

The former EuroLeague MVP returned from the NBA with one of the top contracts in EuroLeague’s history, getting pretty much the net salary he would have gotten if he stayed in the NBA. If his only motivation was financial, then it’s safe to assume that he could get even more money, but this wasn’t the case.

 

2. Shane Larkin $3,75M (Anadolu Efes)

Anadolu Efes‘ leader got a record four-year contract and lost the top spot of the list. Shane Larkin is expected to retire as an Anadolu Efes player and he will go down as one of the best-paid players ever in Europe. His previous salary was $4M net, so he is pretty much in a league of his own.

3. Mike James $3M (Monaco)

This is where things start to get tricky. It was reported during last season, that James had nine million net on the table by Monaco. However, he had other offers on the table which were $2,5M net per season. How does this make sense? Monaco essentially not having any taxation is a double-edged sword for players, who will have to pay their taxes in their country. So in theory, James’ contract will be $3M net, which would end up being a $2,2M deal or even less. Still, the net salary of James remains at the Top3 of the list if we just calculate the local (non) taxes of Monaco and EuroLeague would do the same on their Financial Fair Play calculations.

4. Kostas Sloukas $2,8M (Panathinaikos)

The Final Four MVP is in the second season of his contract with Panathinaikos and remains one of the best-paid players ever in Europe and the second-best-paid after Theodoros Papaloukas.

5. Walter Tavares $2,7M (Real Madrid)

This is also a very tricky situation. In the past, Tavares’s previous contract was presented to be $3M net annually, a number which was corrected later due to Spanish taxation to less than $2M net. The situation is similar this summer. Initially, it was reported that Tavares’ gross annual salary would be a huge amount of 5M euros. Per Eurohoops sources, he signed a 5-year 20M euros contract and it translates this season to a $2,7M net salary, but there’s one more asterisk. There’s a new big wealth tax in Spain which gets taxation to a huge 60%. If that’s the case with Tavares, then the salary would be even lower. Still, it’s well known that in the negotiations that lasted almost two years, Tavares’ side was aiming for a $3M net salary.

6. Kevin Punter $2,6M (Barcelona)

The former Partizan player was paid with the money that he was getting in Partizan, even if due to Spanish taxation (45%) according to some sources the net money he gets is less. Still, the $2,6M salary was confirmed by key sources on his case.

7-8. Κendrick Nunn $2,5M (Panathinaikos)

Considering his value, you can argue that this is a bargain for Panathinaikos, as Nunn decided even before the season ended to sign a two-year $5M deal with the EuroLeague champions.

7-8. Nikola Mirotic $2,5M (Armani Milan)

The Montenegrin stars remained among the top-paid players in Europe and it has to be noted that if we take also into account, the compensation he got for his record contract with Barcelona. then he should be on top of the list by far. Still, his current salary in Milan is more than good enough.

9. Darius Thompson $2,3M (Anadolu Efes)

His contract last year was a surprise and after a mediocre season in Turkey, he has a lot to prove on the court.

10-14. Evan Fournier $2,2M (Olympiacos)

The summer addition that created waves beyond the Atlantic more than any other, ended up in Greece for a relatively modest price. Still, he is in the Top 10 salaries and as he has explained, his coming to Olympiacos was meant to be.

10-14. Nigel Hayes-Davis $2,2M (Fenerbahce)

For the first time in his career, Nigel Hayes-Davis gets into the Top 10 list and he more than deserves it. Considering his last season and the interest he had from the NBA, the price seems to be right.

10-14. Willy Hernangomez $2,2M (FC Barcelona)

Coming last summer from the NBA, Willy is the best-paid Spanish player in Europe, in the second season of his three-year deal.

10-14. Vincent Poirier $2,2M (Anadolu Efes)

We ended up having 14 players in the Top 10 with Vincent Poirier being the third player of Anadolu Efes on the list. No other team has three players that are so well paid and Efes means business.

Toko, Juancho, Markus Howard and more

With the line for the Top10 being pushed to $2,2M, Toko Shengelia ($2,1M – Virtus Bologna) and Juancho Hernangomez ($2,1M Panathinaikos) just missed the cut, losing their spot from last year’s Top10. It has to be noted also that Markus Howard is getting $2M net from Baskonia and that’s why he didn’t wait for the summer market to sign. This is record spending by Baskonia and probably means that his buyout clause has skyrocketed also.

 

So we have at least 10 teams out of 18 EuroLeague teams this season having a player with a $2M net salary.

 

It’s also worth mentioning that players coming from the NBA, are not necessarily among the top salaries. Cedi Osman in Panathinaikos, Jordan Nwora, and Stanley Johnson in Anadolu Efes, for example, signed for less or much less than $2M.

 

Another player who was among the most wanted in Europe, Mario Hezonja, according to a source has a gross 3,5M euros salary, which puts him also near but under the $2M net salary line.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Za svaku ekipu iz prvih 8 mozes da kazes da je jaka po imenima i da od igraca individualno ocekujes da odigraju dobro ili bolje nego prethodne, da napreduju, itd..

 

Uvek neko podbaci u odnosu na projektovano, ja tipujem na Efes i Milano.

 

vise je fokus bio na tome da su doveli puno vise bitnih igraca od trampe nwora-clyburn, plus da imaju underachievers u sastavu koji u sustini imaju potencijala da podignu igru efesa za klasu iznad.

 

edit 

nisam pomenuo oturua, kao lika koji takodje moze da napreduje toliko da efes uz vrj partije thompsona i nwore bude f4 contender.

Edited by uini
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...