Jump to content
IGNORED

Euroleague (sve sezone)


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

68 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

hype koji se stvara je preveliki i time se Luki nimalo ne pomaze...klinac je jos uvek, vanserijski je, ali ga toliko isticati u odnosu na sve ostale je nekako...ne znam ni sam...kao da EL zeli neku super zvezdu koja bi pogurala interesovanje, marketing i TV prava a jasno je da pali preko bare naredne sezone

Link to comment
  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    551

  • booyaka

    342

  • MiddleClass

    317

  • Ratamahatta

    285

Možda i mogu ali takvi vjerovatno/očigledno neće da se jebu sa onima koji odlučuju o tome ko će pred kamere. 

+1000
Link to comment

Dončić je danas odigrao odličnu utakmicu, igrao je baš kako je trebao, nije forsirao, nije ulazio u ludila, uzeo je ono što su mu dali i to je to. 

 

Real je skroz zasluženo dobio, a opet što kaže Joe D bilo je previše blizu, nisam siguran šta da mislim o tome. Da je Meli recimo pogodio zakucavanje gde je Dončić u kontri pogodio trojku, da su pogodili jedan od gomile promašenih zicera, da Lamonika na 2 razlike recimo nije izmislio faul na Rejesu ili da Rižik specijalista nije odlučio da preuzme kontrolu i dune onu nesportsku... Generalno je moje mišljenje da top to bottom Real ima bolji roster, bolje posloženu ekipu koja ovako deluje kada klikne. Real je i CSKA dobio između ostalog što su izdominirali u reketu, danas je bila pokazna vežba koliko igrač bez šuta kao Veseli može u modernoj košarci, tj koji je njegov plafon. Real ga je skroz izbacio iz igre, tj prvo je sebe izbacio zbog gluposti a onda su imali rezultat igrajući višu petorku gde Veseli na drugoj strani nije mogao da izniveliše. Ovo mu je posle onih 10-1 sa bacanja koliko već beše još jedan opasan fail u finalu EL.  Fener cele sezone ništa specijalno nije pokazao, oni su izgubili Bogdana i Judoa i opet stigli do finala što je samo po sebi pokazatelj stanja košake u El ali i Željkovog rada mada ako je po kolegama forumašima vidim da mu se sprema svilen gajtan i povlačenje iz košarke jer eto nije ni deset puta bio prvak evrope. Iako kvalitet ide na dole, ne može se reći da nije bilo zanimljivo gledati, draž i dalje postoji. 

 

Što se Dončića tiče, umreću ako ne napišem tj ponovim. Vidim da ima solidno polarizovanih mišljenja o njemu što hoću da kažem za dnevnik je takav nonsens da se graniči sa ludošću. 

Edited by theanswer
Link to comment

u Evropi je hajp opravdan, a Merikanci kao po običaju preteruju u svemu, pa i u Luki.  prvo ne znaju ništa o njemu, a sada hoće to da nadoknade na silu, pa prave od njega nekog superheroja, što on nije. ali biće to ok na kraju

 

 

Edited by levi
Link to comment

Meni nije jasno kako ti i dalje uspešno pišeš ovde. Daleko od toga da sam ja neki primer, ali tvoje govno od pisanja a i Midlovo realno ne bi prošlo moderaciju na mondo komentarima. 

Link to comment
45 minutes ago, 1n54jd3r said:

hype koji se stvara je preveliki i time se Luki nimalo ne pomaze...klinac je jos uvek, vanserijski je, ali ga toliko isticati u odnosu na sve ostale je nekako...ne znam ni sam...kao da EL zeli neku super zvezdu koja bi pogurala interesovanje, marketing i TV prava a jasno je da pali preko bare naredne sezone

govoris o nekome ko je sampion evrope i osvajac evrolige kao da je neki darko milicic. nema sta njemu hajp da pomaze ili odmaze, decko je vec sad ostvaren kosarkas.

Link to comment

Mislim da je Željko zajebao sa ostavljanjem Diksona na klupi, dok se ostali muče ti ne ubacuješ igrača koji ti je rešio polufinale i koji može 1 na 1 šta hoće.

Link to comment
16 minutes ago, Joe D said:

govoris o nekome ko je sampion evrope i osvajac evrolige kao da je neki darko milicic. nema sta njemu hajp da pomaze ili odmaze, decko je vec sad ostvaren kosarkas.

pricam u kontekstu nastavka karijere u NBA...on ide na totalno novi nivo, mislim da mu hype tu ne pomaze kao i nerealna ocekivanja koja mu postavljaju...a zanimljivo da si pomenuo Darka...negde mi je to asocijacija bila kada je DV komentarisuci Luku rekao da mu se ne dopada sto tako mlad ulazi u price o tetoviranju i sl. Naravno, daleko od toga da mislim da je Luka slican Darku, samo kazem da klince slava i preterana ocekivanja mogu da ukopaju nekad...zavisi dakako od vaspitanja i karaktera

Link to comment
10 minutes ago, Moća said:

Mislim da je Željko zajebao sa ostavljanjem Diksona na klupi, dok se ostali muče ti ne ubacuješ igrača koji ti je rešio polufinale i koji može 1 na 1 šta hoće.

 

Zoc ima ogromno (zasluzeno) poverenje u Slukasa a ovaj ga je opasno prodao veceras, Kozer ga je unistio na obe strane terena. Taj match-up, Tavaresovo useravanje u Veselog i ofanzivni skokovi Reala su presudili. Laso je svesno preuzeo koncepcijski rizik da ostavi vise prostora Meliju i ovaj je to maksimalno iskoristio ali svi drugi igraci Fenera su zato solidno pohapseni a Meli nije mogao sam da dobije utakmicu. Da njega nije isao sut tesko bi Fener drzao utakmicu do samog kraja.

Link to comment

Dve brze lične Tužnog i onog turskog Jordanca bile su presudne.U skoku su bili katastrofalni ;Veseli nije mogao da pronađe ritam čestim vraćanjem na klupu.

Promašio je zicer posle čega je napravio "nameran" faul,odakle je real izvukao 5 poena.

 

SK upropastio finale reklamama

 

A Dončić onako slikovito više mi liči na Šarića nego Jokića 

Link to comment

@theanswer

da, zanimljivo koliko se naglasava da je zeljko "unisten" veceras 

 

za doncica se valjda zaboravlja koliko on zapravo ima godina

vidi se da nije zreo, ali i ne treba biti sa 19 godina. momak je spojio reprezentativnu i klupsku titulu

u reprezentaciji bio jedan od dvojice ili ajde drugi igrac ekipe, a real vukao celu sezonu. ne znam sta je trebao uraditi pa da se dokaze

 

petrovic je imao skoro 21 kad je uzeo prvi kes, kukoc takodje skoro punu 21 kad je uzeo prvi kes, sabonis skoro 21 kad je uzeo prvu titulu u sssr(istina on je takodje sa 19 osvojio ep), stojakovic prvi strelac el i finalista grckog prvenstva sa takodje maltene punih 21, gasol ozbiljnu minutazu u barselni tek kad je napunio 20, novicki se sa 19 godina jebavao po drugoj nemackoj ligi

 

ne znam za primer da je neko u njegovim godinama uradio ovo sto je on

 

 

 

njemu ce sa na neki nacin biti i lakse da igra u nba, pogotovo ako ne bude prvi pik. ima tamo dosta daleko vecih zvezda od njega, brzo ce splasnuti hajp oko drafta kad krene sezona

pominjati ga u istoj recenici sa milicicem je ludost

 

 

 

 

nego, nije da sam ocekivao da bude medju najboljima, ali gudura je odigrao bas ispod svakog nivoa

nije mu ni zeljko pruzio nesto posebno mnogo prilike, ali zapravo nije ni imao nikakav razlog da muda vise minuta od onog sto je odigrao

Link to comment
6 hours ago, maheem said:

nego, Dončić je so overrated

+1

 

6 hours ago, dillinger said:

Nije generalno overrated ali jeste precenjena njegova igra u završnici EL. MVP turnira je trebao biti pre Thompkins, jedini odličan u obe utakmice.

Finale je dobio onaj Francuz koji je celu utakmicu pišao po Slukasu. Kako ga je pametno usmeravao, ja ono nisam video; Fener je samo bespomoćno kružio, kao ker oko tarabe.

 

Dončić nikad neće nositi tim kako ga je nosio Dražen, nikad neće dati u finalu 62 poena, niti imati ni približan uticaj na utakmicu kakav je imao Sabonis. Pomenutoj dvojici se nikad ne bi desilo da im jedno finale dobije Dragić, a drugo Kozer, oni to nisu mogli ni da zamisle. Ni sa 16 godina.

Link to comment
1 hour ago, April said:

+1

 

Finale je dobio onaj Francuz koji je celu utakmicu pišao po Slukasu. Kako ga je pametno usmeravao, ja ono nisam video; Fener je samo bespomoćno kružio, kao ker oko tarabe.

 

Dončić nikad neće nositi tim kako ga je nosio Dražen, nikad neće dati u finalu 62 poena, niti imati ni približan uticaj na utakmicu kakav je imao Sabonis. Pomenutoj dvojici se nikad ne bi desilo da im jedno finale dobije Dragić, a drugo Kozer, oni to nisu mogli ni da zamisle. Ni sa 16 godina.

 

Druga vremena, nezahvalno za poređenje, niko već 30 godina nije tako dominirao u seniorskoj konkurenciji.

 

Ali je jasno da Dončić jeste u svojim godinama puno bolji i zreliji igrač od svih drugih Evropljana unazad dve decenije koji su se kasnije obreli u NBA (Gasol, Dragić, Rubio...)

Link to comment

Ne da nije Dončić overrated nego je i underrated. .Dečko ima samo 19 godina i u tim godinama je igrao finale ELi bio najbolji/najkorisniji igrač finala. A njegove najbolje partije se tek očekuju, 90% odlazi u NBA , napredovaće i fizički i taktički, glavu za clutch već ima, pokazao to toliko puta za sad. Dragulj koji se pojavljuje jednom u 20, 30 godina.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...