Jump to content
IGNORED

Euroleague (sve sezone)


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

68 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

3 hours ago, booyaka said:

Nije pravoslavac

Srbin je mio ma koje vere/boje kože bio.

Link to comment

Gledam sad ovaj plejin, i od početka sam bio za isti, mada moram priznati da ove sezone ima dosta malo smisla. Mogu se izdvojiti 4 grupe timova. Prva je sam Real koji je suviše dominantan, dosta više nego npr Oli prošle godine što dodatno obesmišljava 9 i 10 mesto. Druga grupa su svi timovi koji se bore za plejof mesta do plejina, treće su ekipe koje su oko plejina a četvrta su fenjerasi.

 

Objektivno gledano kroz celu sezonu do sada, timovi ispod osmog mesta nisu ni po čemu zaslužili priliku da u jednoj utakmici izbace Makabi ili čak i Virtus. Čak mi se čini da bi plejin prošle sezone bio potencijalno zanimljiviji i dosta smisleniji. Ali dobro šta je tu je. Nadam se da će ga dugo zadržati i da ćemo dočekati da vidimo kako neki od 9ti ili 10ti tim prolazi na F4

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja ne volim plejin, mislim da je takmičarski nefer i nisam bio za uvođenje istog, ali mora da se prizna da su utakmice poslednjih kola vrlo kompetetivne, u (odokativno) 8/9 mečeva se grize za pobedu koja nešto znači.

Link to comment

Ne može do kraja da se primeni NBA sistem u EL jer se igra više nego duplo manje utakmica, nedovoljno da se timovi izdiferenciraju sa odnosom pobeda i poraza, zato se dolazi do ovih besmislenih parametara koji služe da budu izuzetak a ne da se primenjuju u svakoj sezoni u sve komplikovanijim situacijama.

  • +1 1
Link to comment

Mozda da se malo doteraju pravila, pa da 2 tima koji iz plejina prodju dalje igraju prve 3 tekme u gostima protiv prvoplasiranog i drugoplasiranog iz regularnog dela sezone

Pa ako donesu seriju kuci, alal im kurac. 

Time bi se dalo na znacaju prvoj sestorki, a posebno prvom i drugom. Da postoji motivacija i dobra nagrada za svaki trud i uspeh i da se naprave mikroborbe kroz celu sezonu, da ti ne bude svejedno da li si prvi/drugi ili treci/cetvrti, posto je F4 ionako na neutralnom

2 kola do kraja, samo 4 tima mogu da tankuju i lade jaja, to je bolje nego prosle sezone kad je u isto vreme bar 8 timova vec tankovalo. 

Borili su se Partizan, Baskonija, Zalgiris, Efes, Fener, Makabi i Monako do kraja (neki za zivot, neki za domaci teren), svi ostali su manje vise blejali (bilo jasno da ce prva 3 biti Olimpijakos, Real i Barsa), ovo ostalo vec poispadalo u novembru i martu 

 




 

Edited by Ratamahatta
Link to comment

Dobar je plejin. Na prvu loptu deluje da zaista 7. i 8. doživljavaju nepravdu i moraju da brane svoj plejof u 1 utakmici.

Al ako izgube 2 utakmice od plejin timova, u kojoj bar jednu igraju kod kuće, džaba im sve, izgubili bi svakako best of 5 seriju od Reala i Barse. 

 

Nijedan sistem nije idealan, ovaj je relativno pravedan i sužava prostor za štelovanje/tankovanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...