Jump to content
IGNORED

Euroleague (sve sezone)


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

68 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      28
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      41


Recommended Posts

19 minutes ago, goofs said:

Meni se taj lakat više čini kao nesrećan splet okolnosti nego nameram faul.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

pa dobro, dešava se. ali kad ima ovoliko krvi ne mogu tek tako da pređu preko toga. dugo su gledali snimak, naravno

sa  Plajsom je bio ok, izvinuo mu se, ali je pizdeo na sudije zbog nesportske. i onda je skroz prso posle faula u  napadu

 

jbg, ne ide im, a sve je spalo na njega, sa 18 god da sam vuče Real

Edited by levi
Link to comment

Meni se baš čini da ga je namerno nasadio, totalno neprirodan položaj ruku, obruč nije ni pogledao u celom procesu "šuta".

Dete je to i dalje, tek sazreva kao čovek. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Kako neprirodan polozaj ruku, ovo je skolski potez branjenja unutrasnjom rukom dok se polaze spoljnom. Mada se ovde cini, po njegovom hvatu lopte, da je hteo da ide na kucanje. Mislim, ako ides nekome da razbijes nos, neces to raditi ovako, nema uopste trzaja rukom, ni zamaha, samo inercija koja je zapoceta jos prilikom odskoka.

Kazem, nesretan epilog, ali ubedjen sam da ovaj nije prokrvario, da je do kontakta doslo 5cm gore ili dole, da mu nista ne bi bilo sudjeno.

Link to comment

Naravno. Ne kao Gavrilovic cini mi se koji protiv Bilbaa ide na kucanje desnom rukom sa leve strane umesto da ide jako na kos levom, on ide na kucanje iz bekhenda i onda ga lepi niko drugi do Aleks Mumbru. Ziv nisam da znam dal je ikog u karijeri zalepio covek tako.

Link to comment

Kao što si sam rekao, nije išao da polaže već da kuca, nađi mi još jednu sliku na kojoj leva ruka stoji ovako dok neko kuca desnom iz naskoka... Jednostavno je neprirodno i otežava skok (iz ličnog iskustva, nekad se moglo kucati iz naskosa sa jednom rukom sad trt samo sa jedne). Ne kažem ja da je hteo da mu razbije nos, ali svakako verujem da mu namere nisu bile plemenite. Pogledaj snimak i kameru ispod koša koja ga direktno snima, nije pogledao obruč ni u jednom momentu, čim je video ovog da mu prilazi više se koncetrisao na njega i da izvuče faul ili šta li već, samim tim sumnjam da je ruka tu da brani šut (tj zakucavanje). 


Btw, ovo sa rezervom, ali mislim da to nije ni dozvoljeno (sprečavanje levom rukom banane, diranje odbrabenih ruku i sl), no to nek kaže neko ko je detaljnije u toku sa pravilima. 

Link to comment

Ne mislim da si u pravu, no nije ni bitno, da ne duzimo raspravu, agree to disagree :) 

 

Za ovo poslednje - dozvoljeno je upravo ovo sto je Doncic radio (nevezano za celu situaciju) - smes da gradis sebe ispruzenom i fiksiranom rukom, a ne smes da zamahujes rukom i njom sklanjas ovoga sto bananira. Mada je cesto jako tanka linija izmedju ta dva.

Link to comment

jbg i meni deluje da se on nije samo zagradjivao u zelji da zakuca. negde na 0:45 se prilicno jasno vidi da on i ostatkom tela i tom rukom ne ide na to da zakuca, vec "ulazi" u pleisa

verovatno u zelji da ne izgubi kontrolu nad loptom i iznudi faul, a ne da ovom razbije nos, ali jbg, razbio mu je nos i zbog toga izvesno i dobio licnu

 

steta sto je el ovako bedna, sto se doncic nije pojavio makar neku godinu ranije. znacilo bi i njemu da ima adekvatnije protivnike, da ga iskoluje neki npr bodiroga (dobro, to je sad vec mnogo godina ranije :D ). ajde sto bi verovatno i on drugacije sazrevao, nego sto bi i mi kao publika imali vise da vidimo

 

ali ok, videcemo kako ce to sve izgledati u beogradu, kad se budu delili trofeji. kad ga bude npr kalina cuvao :fantom: 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...