Jump to content
IGNORED

Euroleague (sve sezone)


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

68 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      28
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      41


Recommended Posts

5 hours ago, djeneralche said:

Slazem se da je ovo klupsko takmicenje i da iz tog konteksta davanje A licence francuskom i nemackom klubu mozda deluje neodgovarajuce ali mislim da ljudi koji odlucuju o ovome ipak ispred sebe imaju mnogo veci broj parametara na osnovu kojih je doneta odluka. Racunam da je i broj reprezentativnih igraca i njigov uticaj na kvalitet klupske kosarke jedan od njih.

 

1 hour ago, djeneralche said:

CSKA ima A licencu.

 

Nema veze taj moj komentar s onim sto si ti pisao, to ne bih ni komentarisao. Jasno je da je jedini parametar kojim se ti ljudi koriste novac i potencijalni ugovori za prenose utakmica, zabole njih za "broj reprezentativnih igraca i njihov uticaj na kvalitet klupske kosarke". Kad bi to bio kriterijum na dva nemacka klubova s A licencom Srbija bi trebalo da ima 15. Ne bi ni to bio problem da taj sumanuti plan ima sansi da prodje ali nema, samo se bezveze maltretiraju i klubovi s ozbiljnom tradicijom i oni s ozbiljnim ulaganjima zbog ad hoc projekata (projekata, ne klubova) poput Bajerna iz Minhena i Asvela iz lionske verzije Palilule. A da izadju ruski i turski sponzori iz Evrolige Bartomeu bi mogao od muke da zagrize jedan 7-days, da se malo zasladi. Nije mu to fudbal da ga Arapi zatrpavaju petrodolarima.

Link to comment

Meni je ok da Bajern dobije A licencu jer su u ligi vec nekoliko uzastopnih godina, organizaciono su jedan od najboljih klubova u Evropi (sto su reci Macvana, Lucica i Dange), a s obzirom da su sudruga fudbalskog kluba (koji je opet jedan od bogatijih u Evropi) imaju para za pumpanje i ne prezaju od toga.

 

Asvel s druge strane nema nista, niti neku tradiciju, ni veliki budzet, niti veliki grad/trziste, a ni neku ekipu, a ovo im je tek druga sezona u EL. Nisu cak ni najtrofejniji tim iz Francuske. Zapravo su tu samo jer je Toni Parker tu neko mudo, sto samo dalje znaci ako on digne ruke od kluba klub ce brzopotezno izgubiti tu istu A licencu, sto dodatno daje na neozbiljnosti vec i ovako neozbiljne organizacije.

 

Da se ja pitam Kinderu bih jos juce dao tu licencu ili Himkiju koji je tu vec 7-8 godina, kad vec izbegavaju cetvrtog Spanca.

Link to comment

ja bi napravio EL East i EL West sa po 12-14 timova. kad izigraju medjusobno, odrade 1 rundu play-off u svojoj diviziji, pa onda ukrstaju. i eto ti evropske NBA

 

EL East:

makabi

fener

efes

galatasaraj (ili da'faka, besiktas, ko god)

oly

pao

paok

zvezda

partizan

buducnost

cska

zenit

himki

 

EL West

italija - 3

spanija - 4

francuska - 2

slovenija - 1

nemacka - 2

belgija, uk,...ko god

 

moglo bi cak i u varijanti sa po 12 klubova u diviziji (22 utakmice) da se ubace jos 6 utakmica sa nekim iz druge divizije. 3 kuci i tri u gostima da se zrebom odredi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...