Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Just now, ronin said:

@LanciaA PNV Baskijci...Oni ne mogu sa desnicom u koalliciju?

Slagacu te, ne znam. Na TV-u vec proglasavaju Sanceza pobednikom, desnica po njima nece imati vecinu.

Link to comment

90% prebrojanih, i dalje desnica na 170 od potrebnih 176. Reklo bi se da je izvesno da nema većine za desnicu, možda uzmu još 2-3 dodatna do kraja.

Link to comment
Just now, vememah said:

90% prebrojanih, i dalje desnica na 170 od potrebnih 176. Reklo bi se da je izvesno da nema većine za desnicu, možda uzmu još 2-3 dodatna do kraja.

Pukla je desnica, ne mogu da namaknu nigde vise, sve nacionalisticke stranke su uz PSOE, ukljucujuci i Kanare. Eventualno mogu da racunaju na 1 iz Galicije.

Link to comment

Pitanje je hoće li i socijalisti uspeti da naprave vladu, baš je tesno, moraju praktično svi da se udruže.

 

Inače, izborni sistem baš pogoduje PP-u, trenutno imaju 2% više glasova od socijalista, ali 11,5% više poslanika.

  • +1 1
Link to comment

Zapravo, u odnosu na prosle izbore neocekivano se dobro drzi Sumar, pretpostavljam da je Yolanda DIaz znacajno prihvatljivija od idiota iz Podemos. VOX takodje nije mnogo izgubio. 

 

PP je vratio nesto glasova VOXa i pokupio 7% de Cs sa proslih izbora. 

 

Meni je ovo iznenadjenje, mislio sam da ce PP da razbije, ali izgleda da Feijóo nije dovoljno autoratitivan kakvim mi se cinio.

Link to comment

Izgleda da je bojkot debate na TV-u uzeo svoj danak. Sad vec pricaju da je ponavljanje izbora realnost.

Edited by Lancia
Link to comment
4 minutes ago, vememah said:

Pitanje je hoće li i socijalisti uspeti da naprave vladu, baš je tesno, moraju praktično svi da se udruže.

 

Inače, izborni sistem baš pogoduje PP-u, trenutno imaju 2% više glasova od socijalista, ali 11,5% više poslanika.

 

I VOX i Sumar imaju manje poslanika nego glasova.

 

Proporcionalan je sistem, uz, kako i treba, malo vise poslanika za male izborne jedinice.

Link to comment
×
×
  • Create New...