Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Feijóo se kockao pre izbora jer je odbio da prisustvuje TV debati izmedju glavnih lidera, jer nisu bili ukljuceni i lideri nacionalistickih stranaka iz Katalunje i Baskije, gde je PP hteo da javno pokaze medjusobnu zavisnost sa socijalistima. Na toj debati, najbolje je prosla, po misljenju politickih komentatora, lider levice Sumar Yolanda Diaz.

  • +1 1
Link to comment

Čini mi se da su u kampanji suviše insistirali (mislim na PP) na toj vezi, odnosno zavisnosti, socijalista od regionalnih (separatističkih stranaka). Naročito su isticali taj baskijski Bildu. Mada ne znam na koji način su oni bili uz Sančeza. Sančez je delovao dosta opušteno. A VOX je možda prvi put ozbiljno stavljen pod pritisak, jer su sada već ušli u neke regionalne vlade i nisu više tako novi.

 

Katalunja je prilično razočarana razvojem posle lokalnih izbora, gde je gradonačelnik postao socijalista Colboni, uz podršku PP. Neki su tamo sada čak pozivali i na bojkot današnjih izbora.

 

Drago mi je što je izgleda Yolanda pretekla Abascala.

Link to comment
2 minutes ago, Bojan said:

Čini mi se da su u kampanji suviše insistirali (mislim na PP) na toj vezi, odnosno zavisnosti, socijalista od regionalnih (separatističkih stranaka). Naročito su isticali taj baskijski Bildu. Mada ne znam na koji način su oni bili uz Sančeza. Sančez je delovao dosta opušteno. A VOX je možda prvi put ozbiljno stavljen pod pritisak, jer su sada već ušli u neke regionalne vlade i nisu više tako novi.

 

Katalunja je prilično razočarana razvojem posle lokalnih izbora, gde je gradonačelnik postao socijalista Colboni, uz podršku PP. Neki su tamo sada čak pozivali i na bojkot današnjih izbora.

 

Drago mi je što je izgleda Yolanda pretekla Abascala.

Pa dosta im je znacilo da se ne poistovecuju sa clanstvom u ETA (sto u stvari mnogi i jesu), iskreno nisam pratio ustupke od strane PSOE, ali je vlada Sancheza uvek imala podrsku od strane Baskijaca

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, ronin said:

Ti VOX su legitiman koalicini partner PPu? Zar nisu oni neki kao fašisti?

Za neke stvari nisu kao, vec jesu fasisti, vrlo je tesko onda stajati uz njih kad imaju i dobrih ideja. Kako se blizili izbori, tako je i napad na njih sa svih strana bio sve veci.

PP ce biti non stop na vetrometini, ako dobiju apsolutnu vecinu. Sa spanske strane gledista i taj savez je bolji nego savez socijalista i nacionalista iz Baskije i Katalunje.

 

  • +1 2
Link to comment

Pedrito opasan politicar.  Iako ce PP pobediti, sada je 131-131 na 34% izbrojano, uz mnogo malo izbrojano u Madridu, bastionu PPa i Isabel Diaz Ayuso, nece izgleda imati dovoljno za vecinu sa VOXom.

 

A koalicioni potencial PPa uz VOX je nula.

 

https://elpais.com/espana/elecciones/generales/

 

Recimo, u Andaluziji pobedjuje PSOE iako je pre dva meseca pukao na lokalnim izborima.

 

 

Sto se VOXa tice, trenutno su na 12%, 2019 imali su 15%, nije drastican pad u glasovima ali jeste u broju poslanika zbog distribucije glasova u izbornim okruzima.

Link to comment

Hocu reci, Pedro je, raspisavsi izbore neocekivano rano, kada se formiraju koalicije po provincijama i u kojima PP paktira sa VOXom fakticki pomerio percepciju da je PP vise desno nego sto jeste.

 

 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Budja said:

Hocu reci, Pedro je, raspisavsi izbore neocekivano rano, kada se formiraju koalicije po provincijama i u kojima PP paktira sa VOXom fakticki pomerio percepciju da je PP vise desno nego sto jeste.

 

 

Mene je samo iznenadilo da se izbori odrzavaju usred leta, izlazak je definitivno nizi od ocekivanog a kad neko udje u savez sa VOX-om, nema tu onda neke percepcije :)

najveci gubitnici za sad, kako izgleda, su ERC iz Katalunje.

Link to comment
×
×
  • Create New...