Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

1 hour ago, mrdja said:

U fudbalu (kao i u zivotu) se nista ne osvaja slucajno.
Ni definisanje srece kakvo se cesto nadje nije bas najkorektnije. Npr. srecan je tim kad protivnicka ekipa ne iskoristi penal ili pogodi stativu/precku? Kakvo to ima veze sa srecom? Odlicno izveden penal se ne brani. Stativa/precka znaci par cm unutra i bio bi gol, ali i par cm napolju i bio bi sut pored gola. Jedino ako bi trebalo promeniti pravilo pa da se stative i precke racunaju kao pola gola?
Jedino sto je nezasluzeno su ocigledne sudijske kradje, a mislim da se one nisu desavale u korist Intera te sezone u CL. Ne secam se. Jedino pamtim kao sudijsku gresku iskljucenje Mote posle simuliranja Busketsa (ako je to uopste bilo te sezone; ionako to pamtim vise po gestikuliranju Busketsa na zemlji), a i Mota je bio konfliktan fudbaler, stalno trazeci kavgu.
Inter je pobedio Celsi u obe utakmice, tu je nepotrebno bila sta vise reci. Bajern je potpuno nadigran u finalu.
Barcelona jeste kontrolisala igru, ali je agresivnost Intera u prvom delu prve utakmice iznenadila Katalonce i tu je resen taj dvomec.
Ako mi je nesto ostalo zauvek u pamcenju, vezano za tu generaciju Intera, to je da nikad ni pre ni kasnije nisam video da napadac klase kakvu je imao Eto odigrao tako besprekorno defanzivu, disciplinovano, koncentrisano i bez greske svih 90 minuta. Obicno napadaci, kad ih trener forsira da igraju odbranu, ispadaju iz igre, pogresno se postavljaju, ulecu u krilo defanzivcima, ali Eto je briljirao. Kad napadac tako odigra, kad tim ima Zanetija da pokrije svaki sprint Majkona napred, kad ima takticki besprekornog Kambijasa sa sjajnim citanjem igre ... koji pomazu cetvorici pozadi, jasno je da odbrana 3:1 iz Milana nije bila nedostizna cak ni protiv Barse.
Sto se tice Milita, on je savrseno odgovarao nacinu igre te generacije i atmosferi u timu. Zamenimo ga sa Ibrahimovicem, imacemo vecu klasu od napadaca, losiju atmosferu u timu, vise sebicnosti, slabiji protok lopte i, verovatno, ispadanje pre finala.

 

Potpis na sve, a sto se poslednje recenice tice, Ibra koliko god bio vanserijski talenat i tehnicar prepun lucidnih trikova  za najozbiljnije nivoe takmicenja je jbg stetan fudbaler jer tu uigranost ekipe i takticka disciplina eksponencijalno dobijaju na vaznosti. Ne zna ni on sam koju poziciju igra a kamoli njegovi saigraci, a nije toliko pokretljiv da bi mu to prolazilo u polufinalima CL i slicnim okrsajima kad sve prsti. Kod Milita znas na cemu si i Snajder je uvek znao da ce na njegovu loptu imati ko da se ubaci. Pricamo o MVP-ju finala CL i zvanicno najboljem igracu Serie A i UEFA najboljem centarforu i klupskom igracu Evrope za 2010, nije kao da se radi o Ivici Olicu. Ko ne razume zasto je Milito bio fantastican igrac (koji se itekako dokazao i pre Murinja) sta da mu ja radim.

Link to comment
  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

Ibra je fenomenalan za male i osrednje ligaške utakmice jer je tu u stanju samostalno da probija odbrane i trpa. Zato i ima toliko šampionskih titula u karijeri, one se mahom osvajaju na krš terenima u Padovi i onim kišnim noćima u Stouku. Umeo je i u derbijima da trpa, naravno, ali da bi uzeo LŠ moraš naređati nekoliko derbija, a to je teško sa načinom na koji on igra, i uostalom, na koji igraju njegove ekipe tokom cele sezone.

Link to comment
18 minutes ago, Meazza said:

 

Potpis na sve, a sto se poslednje recenice tice, Ibra koliko god bio vanserijski talenat i tehnicar prepun lucidnih trikova  za najozbiljnije nivoe takmicenja je jbg stetan fudbaler jer tu uigranost ekipe i takticka disciplina eksponencijalno dobijaju na vaznosti. Ne zna ni on sam koju poziciju igra a kamoli njegovi saigraci, a nije toliko pokretljiv da bi mu to prolazilo u polufinalima CL i slicnim okrsajima kad sve prsti. Kod Milita znas na cemu si i Snajder je uvek znao da ce na njegovu loptu imati ko da se ubaci. Pricamo o MVP-ju finala CL i zvanicno najboljem igracu Serie A i UEFA najboljem centarforu i klupskom igracu Evrope za 2010, nije kao da se radi o Ivici Olicu. Ko ne razume zasto je Milito bio fantastican igrac (koji se itekako dokazao i pre Murinja) sta da mu ja radim.

 

Naravno, Milito je postao svjetska klasa kod Murinja. Narednih sezona, kakav je bio Dijego? No Murinjo na party! :fantom:

Link to comment
57 minutes ago, ArleKino said:

 

A nisi našao Ruxinovo: "Otkako je ispao Bordeaux navijam za Inter"?

:laugh:

1 hour ago, crtamOrasi said:

Sve dok nam žreb sutra ne nabaci Juppa i njegov dobro podmazan tenk imam pravo da se nadam :D

Била би Рома противник по мери. Као Порто.

Link to comment
10 minutes ago, MiddleClass said:

 

Naravno, Milito je postao svjetska klasa kod Murinja. Narednih sezona, kakav je bio Dijego? No Murinjo na party! :fantom:

 

:D 

 

Dobro, zezamo se, ali inace oce to tako, imas 31 godinu, igras fudbal od malih nogu, u dve lige petice sa daleko slabijim saigracima te dva gola dele od titule najboljeg strelca i sad kad si prevejani veteran treba ti neki cika da te u stvari nauci da igras fudbal. 

Link to comment
25 minutes ago, porucnik vasic said:

:laugh:

Била би Рома противник по мери. Као Порто.

 

Mislim da je Liverpool jedina ekipa ovde protiv koje bih ja Romu smatrao favoritom. Ne zajebavam se, ne smatram da je najslabija od ostalih, samo nam teoretski najviše leži.

Liverpool živi od eksploatacije prostora iza visoko postavljenih odbrana, ne vidim neku preteranu mogućnost za kombinatoriku na kvalitetan autobus od kako ste ostali bez Coutinha. Pritom je Kloppu poznata boljka kada mu protivnik preda posed i povuče se duboko, presing više ne radi. A trener Sassuola samo to i zna, užasni smo kada se mi pitamo, iznenadjujuće dobri kada se uštekamo.

 

Iako Sevilla deluje najprimamljivije na papiru, ja bih rutinski birao i Juventus pre njih. Tačno znaš šta dobijaš, bili bi autsajderi, ali bi eventualno iznenadjenje bilo najsladje.

 

Što se mene tiče potpisujem odmah eng-ita obračun. Mi i bazen, mordor i ruxin.

Link to comment
9 minutes ago, crtamOrasi said:

 

Mislim da je Liverpool jedina ekipa ovde protiv koje bih ja Romu smatrao favoritom. Ne zajebavam se, ne smatram da je najslabija od ostalih, samo nam teoretski najviše leži.

Liverpool živi od eksploatacije prostora iza visoko postavljenih odbrana, ne vidim neku preteranu mogućnost za kombinatoriku na kvalitetan autobus od kako ste ostali bez Coutinha. Pritom je Kloppu poznata boljka kada mu protivnik preda posed i povuče se duboko, presing više ne radi. A trener Sassuola samo to i zna, užasni smo kada se mi pitamo, iznenadjujuće dobri kada se uštekamo.

 

Iako Sevilla deluje najprimamljivije na papiru, ja bih rutinski birao i Juventus pre njih. Tačno znaš šta dobijaš, bili bi autsajderi, ali bi eventualno iznenadjenje bilo najsladje.

 

Što se mene tiče potpisujem odmah eng-ita obračun. Mi i bazen, mordor i ruxin.

Tako jeftino, preko ostrvskih pacera, mislis da se provucete do polufinala, nece da moze :fantom:

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

Ima tamo na 270-i-nekoj stranici. :D

 

Ja sam vazda bio murinjovac dok pep anrija i mene nije naučio fudbalu :sleep:

Link to comment
59 minutes ago, Zico said:

Ja bih voleo da zreb kaze sledece :

 

Juve-Liverpool

Roma-Sevilla

Real-Barcelona

Bayern-City

 

Ne moze bolje od toga. Ali bice Real-Liverpul, Sevilja-Bajern, Juve-Siti, Barsa-Roma. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...