Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

22 minutes ago, Nikodije said:

 

rekao sam da se blizimo milijardi, ne da smo stigli do nje  :) pa samo od one generacije iz barija sps je pokrao bogaoca para, gde je sve ovo posle toga. zvezda je prodala vise stotina igraca u ovih 30 godina, klub je video vrlo malo tih para, ako ista.

ne znam zašto ljudi nikada ne uzimaju u obzir i troškove kluba, a ne samo prihode, a vaši troškovi sigurno nisu bili manji od 400 milki € za ovih 30 godina, a što se tiče prodaje igrača, koga ste vi to prodali za ozbiljne novce u zadnjih 15 godina

Link to comment

Njima su troškovi kluba = uzela nam država (pokrao Terza, Đura Mutavi, Vučela&Vazura)*, inače bi bili veći od Mančestera.

A i nama, da ne bude zabune.

 

Ono što ne razumemo je ta sprega, simbioza, klub-država (smeta nam kad država uzima iz kluba, ali nam ne smeta kada sipa u isti). Činjenica je da nema upliva države, oba blizanca bi bila na mnogo nižim granama i vrlo daleko od uspeha koje su postigli.

Jbg, negde dobiješ, negde ti uzmu. :fantom:

Edited by Filozof manijak
dodao *
Link to comment
12 minutes ago, gone fishing said:

ne znam zašto ljudi nikada ne uzimaju u obzir i troškove kluba, a ne samo prihode, a vaši troškovi sigurno nisu bili manji od 400 milki € za ovih 30 godina, a što se tiče prodaje igrača, koga ste vi to prodali za ozbiljne novce u zadnjih 15 godina

 

troskovi kluba su uvek naduvani, to i jeste problem. dosta igraca je otislo za velike novce u zadnjih 15 godina - vidic, zigic, grujic... mrzi me da prebirem po secanju, a i ne znam ko je otisao za kolike pare tacno, cak i tako lose vodjen klub je imao dobrih transfera, imao bi i mnogo vise da je vodjen domacinski™, da se bolje radilo u omladinskom pogonu, a ne da se tretira kao alajbegova slama, jer rukovodioci uvek znaju da ima neko da zakrpi njihove brljotine. tako i ja mogu da vodim klub.

Edited by Nikodije
Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Njima su troškovi kluba = uzela nam država (pokrao Terza, Đura Mutavi, Vučela&Vazura)*, inače bi bili veći od Mančestera.

A i nama, da ne bude zabune.

 

Najjača je priča da im je država pokrala svu lovu nakon Barija, pa im sad duguje pare, otpise, odlaganja i amnestije. Baš filmski materijal.

  • +1 2
Link to comment
 
Najjača je priča da im je država pokrala svu lovu nakon Barija, pa im sad duguje pare, otpise, odlaganja i amnestije. Baš filmski materijal.

Jos jaca je vasa prica u kosarci gde vas drzava nikada nije ni pokrala pa svejedno odnekud ima obavezu da vas doji i aparthejd je ako to ne radi.
Link to comment
13 hours ago, ravena said:

 

zasto olimpija, panatinaikos, cska sofija i hajduk nisu uspeli da namaknu budzet kroz prodaju igraca i evropu? nemoj mi samo reci da su jin i jang mnogo veci klubovi od ovih sto sam pomenuo i da u bogatoj srbiji mogu da racunaju na vise para.

 

Zvezda je, naravno, neuporedivo veci klub od svih ovih koje si nabrojao.

Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

 

Najjača je priča da im je država pokrala svu lovu nakon Barija, pa im sad duguje pare, otpise, odlaganja i amnestije. Baš filmski materijal.

 

Nije sve, samo 84 miliona maraka. Od kojih su penzije dobili dede i babe mnogih od ovih "drzava dugasi blizance" likova.

Link to comment

Mdaa, Partizan i Zvezda su najveći klubovi na Svetu. Samo šteta što od virtuelnih navijača nema vajde. Kad treba da se lajkuje na fejsu ili zaprati na instagramu onda nas ima par miliona, kad treba da se ode na utakmicu i kupi ulaznica skuplja od 200 din onda prihod od ulaznica ne pokrije ni račun za grejanje vode za tuširanje igrača. Stadion rasprodaju otprilike 3 puta godišnje

Ozbiljni klubovi sa ozbiljnom publikom i tv pravima imaju problema da ne idu u minus, a ovde se priča kako naši mlate milione i milijarde. :D

Skoro pola NBA timova ne posluje pozitivno, a verovatno ima i onih koji prave ozbiljan minus. To su timovi koje svako drugo veče napune halu od 17.000 ljudi i prodaju te ulaznice za 50-100$, a tv prava se mere milijardama. Ta priča kako Partizan i Zvezda mogu da akumuliraju silne milione i milijarde samo da ih država ne muze, to nema veze sa životom.

 

Link to comment

10-12 miliona potrebnih za sezonu nisu nikakve "silne milijarde" to je transfer jednog polupanja iz teleoptikove skole, svake godine partizan proda bar jednog takvog.

Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

ma de bre proda, precenjuješ ti to mnogo. Kežman je najskuplji igrač u istoriji našeg fudbala, a ni on nije bio mnogo preko te cifre.

Trebalo bi izvući neki prosjek u poslednjih 15-ak godina ali nije Nikodije daleko od istine. Bilo je tu solidnih prodaja: Jovetić, Fejsa, Marković, Mitar...

Pa 1 Nemanja Mihailovic je otišao za oko 1,5 miliona.

Link to comment

jovetic, fejsa, markovic, mitar, milenkovic, pavlovic + evropa u tom periodu, i partizan je u debelom plusu u poslednjih 12 godina. a bila je tu jos gomila manjih prodaja, ali znacajnih kada se sve sabere. i sada ce neko da prodaje pricu kako je drzava neophodna partizanu za funkcionisanje.

mislim, potrebna je, bas kao sto je potrebna i krusiku nakon sto ga oglobe slina&tata.

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...