Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Bukvalno rade sta hoće, kako se kokiju digne taj dan i kako mu se naruči, tako se i menjaju odluke. 20 timova daj bre 10 stranaca i jedan mladunac u21 i da se liga zove fm koki super liga. Drva za prodaju svi da imaju. 

Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

i ovde da okačim da stane zabeleženo :D

 

tablica prihoda i rashoda od transfera igrača od 2010-2020:

 

https://i.imgur.com/nqhS1lo.png

Nerealno mi je da je Vosa samo 600k uložila za deset godina. 

Link to comment
31 minutes ago, Azdaja said:

Nerealno mi je da je Vosa samo 600k uložila za deset godina. 

 

Zasto? Jedini igraci koji se dovode su bez ugovora i iz omladinaca, bez plana i reda, na kamaru pa ako upali upali, ako ne pustas ga nakon 6 meseci pa jovo nanovo. Skauting ne postoji.

 

A i nema novca za bilo kakve ozbiljnije transfere, racuni su pod manje-vise konstantnom blokadom vec decenijama, dugovi rastu, a zapravo niko ne zna ni koliko se duguje ni kome se duguje, ni sta klub ima u svom vlasnistvu, ni koga sve ima pod ugovorom, totalni haos i provizorijum.

Link to comment
14 minutes ago, Milosh76 said:

Zaradili 20 miliona, a dugovi rastu, a rashodi bili 600.000 evra za transfere. Tu je veci kriminal nego u Zvezdi i Partizanu :D

 

Aha, "zaradili" 20 miliona, dobar vic. Ako je 1/4 tog novca uopste stigla do kluba tu me seci. Jebiga nama su omladinci ili u talu sa menadzerima ili nam odu direkt iz omladinskog pogona u Cukaricki ili u blizance bez da su videli seniorski dres. Skoro svi izlazni transferi su bili igraci u parcijalnom vlasnistvu menadzerskih agencija i oni su tu uzeli gro tog novca.

 

Mislim brat-bratu mi smo cirkus i primer kako se ne treba poslovati klubom ali i dalje je to svetlosnim godinama daleko od dva mezimceta nakacena na budzetsku sisu koji nemilice trose tudj novac i niko ih nista ne pita. Mi kad smo u milosti (kao trenutno) najvise sto eventualno dobijemo je otpis tekucih dugova za vodu struju i takoto, pa se racun nakratko odblokira, pocnu da se isplacuju plate, a i to traje par meseci pa opet na staro. Sta mislis zasto se kod nas toliko cesto smenjuju uprave i treneri, da tu ima ozbiljnog novca da se uzme taj ko bi se dohvatio fotelje ne bi je lako ispustao iz ruku.

 

Link to comment
Just now, Milosh76 said:

Nemam pojma koliko su para bili transferi, komentarisem tabelu za koju nema dokaza da je tacna ili lazna.

 

Recimo SMS je u Genk otisao za milion - klub ga pre toga prodao trecem licu za nekih 300 hiljada (nemoj me drzati za rec, pisem po secanju) pa nam je taj posle blikirao racune trazeci novac od dalje prodaje u Lacio itd sto sleduje klubovima jer to kao njemu pripada. Stepanov je otisao u Trabzon za 800 hiljada ali je 3/4 bio u vlasnistvu agencije pa je klub dobio 200 (doduse ovo je bilo pre vise od 10 godina). Abubakar kao ubedljivo najveca zvezda kluba u tom trenutku je prodat za 50 hiljada - koliko ga je Beveren zapravo platio pojma nemam.

 

 

Link to comment

Standardna sema sa Ramadanijem i ostalim menadzerima... tako funkcionisu kiparski i holandski klubovi godinama, a mi se ukljucili kao sraf u masineriji.

 

Nista neobicno i nikakva tajna

 

Jovic je tako prodat iz Zvezde, recimo

Edited by Milosh76
Link to comment

Ramadani je velika faca za ove nase sitne secikese s kojima mi "saradjujemo". Mi najdalje dobacimo do lokalnih "kontroverznih biznismena" tipa vlasnika mesara sumnjivog kvaliteta, svercera nafte, gradjevinske mafije.

 

Sve u svemu, kroz sve ovo mozes da zakljucis koliko je realna prica da se Vosa u Srbiji ozbiljnije ukljuci u trku za titulu. Tojest, moze ali ako cemo i mi da dobijamo novac iz budzeta da dovodimo koga hocemo za koliko hocemo a da posle to nikome nikad ne moramo da vratimo.

 

Ili ako obrnemo - da i blizance skinu sa drzavne sise i oni bi bili isto ovako jadni i nikakvi kao i ostatak Ding-Dong lige.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...