Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

Kradja je bila epska. Ono protiv Mornara je bila lakrdija reda radi, vise smesno i blesavo. 

Nedosudjene ciste tri namerne licne i svaka direktno ispred sudija, dva sumnjiva faula Omicu u napadu za izbacivanje iz igre, sviran istek napada Enisu sekund pre kraja i bez gledanja snimka, Rocestijeva trojka upisana kao dva poena. Da ne ulazimo u kriterijum dosudjivanja prekrsaja, posto tu svako moze da okrece kako hoce. Nema boljeg primera od onog povlacenja Lesora za dres u zadnjem napadu, vuce ga car iz dva puta, posto mu se prvi put oteo. To nisu slucajne greske i nije ni sitno domacinsko navlacenje, nego pljacka. 

Link to comment
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

Realno, cetvrta licna omicu, nedosudjena namerna nad feldinom i onaj istek napada su bezobrazluk. Sve ostalo je diskutabilno, moze se tumaciti i ovako i onako. Ali u utakmici na jednu loptu dovoljna je i jedna od te tri stvari da odluci mec. 

 

Ako se zvezda oporavi od ovog sinoc (ne samo od sudjenja nego i od promasenog zicera za pobedu) onda joj svaka cast, zasluzuje da dobije seriju. Buducnost ce u eventualnoj petoj utakmici biti iskidana na komade, u to nemam nikakve sumnje.

Link to comment
43 minutes ago, Joe D said:

Buducnost nam je poklanjala pobedu, nema sta da se bunimo na sudjenje. Bili smo osteceni u nekoliko situacija, nikakva kradja epskih razmera. Protiv Mornara je bilo znatno gore. 

 

morali bismo da definisemo sta su epske razmere kradje, i da li je samo epska kradja -  kradja ili je i obicna kradja - kradja. u situaciji jucerasnje utakmice gde su protivnici izjednaceni, gde se igra napregnutih zivaca, gde svaka sitnica moze da preokrene tok dogadjaja, mislim da nije ni potrebna epska™ kradja da bi se voda usmerila na odgovarajuci mlin. ta vrsta tendencije da se stvar usmerava mislim da jeste postojala, bilo je vise od nekoliko takvih situacija, nama sviranja namernih, njima nesviranja ociglednijih namernih, nejednakosti u kriterijumu sta je faul na jednoj, a sta na drugoj strani, itd. sto ne menja cinjenicu da smo svejedno mogli da dobijemo da smo bili pametniji i da je usao taj poslednji sut, ali mislim da se moze reci da nismo imali sudjenje kao buducnost u beogradu, vec znatno gore.  covic jeste paranoik, zato nekako i kada krene da kuka o kradji svi odmahenemo rukom i kazemo "ma to je covic", ali onda kada pogledas ovaj plej of vidis da je tu bilo sumnjivih stvari i tendencija.

Link to comment

+1

Možda za standarde evropske košarke ovo ne spada u epsku krađu već u na primer jako domaćinsko suđenje, ali zvezda u plejofu u pioniru nije imala ni blizu takvu zaštitu, a mornaru su pomagali i više od ovoga. Tendencija je jasna. Izgleda da se Ćoki smučio ekipi u regionu. 

 

Meni nije mnogo krivo, ne sviđa mi se karakter ovogodišnje ekipe, ni kako je vođena i psihički spremljena za najvažnije utakmica. Nekako nemam osećaj da je šampionska ekipa pokradena iako bi objektivno gledano dobili sinoć da su se sudije udostojile da pogledaju snimak nekoliko puta, a ta pobeda bi nam skoro osigurala titulu. 

 

Budućnost je fokusirana, borbena i sa izraženim timskim duhom i tempiranom formom, ali su u suštini mediokritetska ekipa i u trenerskom i u igračkom smislu. Bar ja nisam tu video ništa posebno zanimljivo.

 

Očekivao sam više od Alimpijevića u plejofu. Moguće je da neke odluke jednostavno ne razumem ili ne raspolažem svim informacijama ali ekipa generalno ne odaje šampionski utisak i ako na kraju uzmemo titulu biće to pre svega zbog slabe konkurencije.

Link to comment

Dajte bre ljudi, i pored toga da su dve -tri odluke bile na nasu stetu, izgubili smo 1 poenom jer nismo iskoristili zadnji napad ili zato sto sto nismo ubacili bar dva bacanja vise ili zbog odbrane koju skoro da nismo igrali... Feldin u prvom poluvrenu dao 4 trojke, u drugom nijednu... Ili Dobrinjo koji je u 4 napada ispalio tri brze trojke od kojih se nezna koja je bila gora... Davidovac je strasno stagnirao u zadnjih 2-3 meseca...

 

Bjelica koji jedino nanosi stetu ekipi dobija neke svoje minute i dalje je starter... Nas su dobijale ekpie sa mnogo kracom rotacijom, tako da ne kapiram zasto bi stetocina imala vise od 0 min na parketu... (Ko zna da li bi tako bilo da je Pera zdrav)

Edited by assignment
Link to comment
1 hour ago, keitel said:

Ovo su stvarno novi momenti ako je kriterijum za krađu nedosuđena mrtva lopta i nepostojanje novog napada nakon igranja nogom. Mada vin u toj kategoriji ide za broj izvedenih bacanja Ročestija. 

Večeras ili +20 za Budućnost ili pobeda Zvezde na jednu loptu.

Nije samo to. 

 

Ovo je faul Feldina 

 

BLyR8X.gif

 

Ovo nije faul nad njim

 

2vE1WN.gif

 

Ovo nije nesportska

 

N9R586.gif

Link to comment
25 minutes ago, assignment said:

Dajte bre ljudi, i pored toga da su dve -tri odluke bile na nasu stetu, izgubili smo 1 poenom jer nismo iskoristili zadnji napad ili zato sto sto nismo ubacili bar dva bacanja vise ili zbog odbrane koju skoro da nismo igrali... Feldin u prvom poluvrenu dao 4 trojke, u drugom nijednu... Ili Dobrinjo koji je u 4 napada ispalio tri brze trojke od kojih se nezna koja je bila gora... Davidovac je strasno stagnirao u zadnjih 2-3 meseca...

 

Bjelica koji jedino nanosi stetu ekipi dobija neke svoje minute i dalje je starter... Nas su dobijale ekpie sa mnogo kracom rotacijom, tako da ne kapiram zasto bi stetocina imala vise od 0 min na parketu... (Ko zna da li bi tako bilo da je Pera zdrav)

 

Pobogu, niko ni ne tvrdi da je sa onakvim suđenjem bilo nemoguće pobediti, bilo je 1 razlike. A baš zbog toga je verovatnoća velika da bi smo dobili da smo imali tretman kao

oni u Beogradu.

 

To su dve odvojene teme - performans sudija i performans zvezde. Šampionska ekipa dobija i sa ovakvim suđenja kada je individualno bolja od protivnika onoliko koliko je zvezda bolja od budućnosti.

Većina tima igra ispod svojih mogućnosti u ključnim utakmica sezone, to je glavni problem. Btw, kapa dole Alenu Omiću, to je pravi profesionalac.

 

 

 

 

Edited by Heaviside
Link to comment
12 hours ago, Milosh76 said:

Neki novinar iz Subotice, bar tako tvrdi, je imao verbalni sukob sa Alimpijevicem

 

https://fosmedia.me/sport/kosarka/alimpijevic-ti-iz-subotice-mislis-da-ljudi-tamo-vise-navijaju-za-buducnost-znas-li-iz

 

Novinar: Da, svi bi željeli to, nezavisni navijači. Da li ste svjesni toga?

Alimpijević: Nisam. Ne mogu da komentaršiem vaš utisak.

Novinar: Ne čini vam se tako?

Alimpijević: Naravno da mi se ne čini. Odakle ste vi? Iz Crne Gore?

Novinar: Iz Subotice.

Alimpijević: I vi iz Subotice mislite da ljudi očekuju više da Budućnost osvoji. U Subotice?

Novinar: Siguran sam u to.

Alimpijević: Ja sam, čovječe, radio u Spartaku iz Subotice... A ti meni postavljaš to pitanje. Druže, nije problem ako ne navijaš za Crvenu zvezdu. Znaš li iz koje zemlje ti ideš? Nije ovdje riječ o životu i smrti. Kako se zoveš? Ja želim da zapamtim tvoje ime i prezime.

Novinar: Nema potrebe za tim, ja sam samo pitao...

Alimpijević: Ti si car, majke mi.

fotosop. pricaju hrvatski.

Link to comment
21 minutes ago, Heaviside said:

Budućnost je fokusirana, borbena i sa izraženim timskim duhom i tempiranom formom, ali su u suštini mediokritetska ekipa i u trenerskom i u igračkom smislu. Bar ja nisam tu video ništa posebno zanimljivo.

 

pa i mi smo mediokritetska ekipa. juce edin kaze da gledamo evroligasku utakmicu, ali meni je vise licilo na evrokup utakmicu, i to u grupnoj fazi takmicenja. ko god da osvoji, mislim da se moze reci da nikada slabiji tim nije uzeo titulu, mozda eventualno hemofarm 2005. uvek je bila bar jedna jaka i dominantna ekipa, a nekada i vise njih, secam se filan foura u areni 2009, kada je zaista bilo krljanje izmedju 4 odlicne ekipe. zvezdinim padom doslo je do uprosecavanja pa je samim tim izjednacenije i zanimljivije, ali kvalitet je los. gomila nekih pocetnickih gresaka na obe strane

Link to comment

da, ok, doduse ne treba ni potceniti uspeh buducnosti ako osvoje tako mediokritetni, ipak su potrosili manje para nego mi ili cedevita, nisu ni mogli da budu mnogo bolji. ostace nama utisak da su pogurani od sudija, ali i to ce se zaboraviti.

 

jos na pocetku sezone sam napisao da me bole oci od ove zvezde, posebno kada bekovi protivnika krenu da nam se setaju kroz reket tako sto nasi bekovi ne pokusavaju da ih sprece, niti ima ko da stiti obruc posto su centri ko zna gde, odbrana pnr je komicna cele sezone, itd.  pa cak i kada odigramo smisleno u napadu kao juce u 1/1, i dalje ostane bol u ocima kada krenemo da igramo odbranu koju cak i podgoricki mediokriteti lagano resavaju

Edited by Nikodije
Link to comment

Naravno. Budućnost je na svom maksimumu. Mnogo bolje iskorišćeni resursi nego kod Zvezde i Cedevite. Zato mi i neće biti mnogo krivo ako uzmu titulu.

Link to comment

ajde bre tipa 4 minuta nismo dali koš,imali dva šuta na kraju za pobedu...suđenje-nesuđenje,na kraju se sve svede na neke košarkaške stvari.

 

Link to comment
12 hours ago, Milosh76 said:

Neki novinar iz Subotice, bar tako tvrdi, je imao verbalni sukob sa Alimpijevicem

 

https://fosmedia.me/sport/kosarka/alimpijevic-ti-iz-subotice-mislis-da-ljudi-tamo-vise-navijaju-za-buducnost-znas-li-iz

 

Novinar: Da, svi bi željeli to, nezavisni navijači. Da li ste svjesni toga?

Alimpijević: Nisam. Ne mogu da komentaršiem vaš utisak.

Novinar: Ne čini vam se tako?

Alimpijević: Naravno da mi se ne čini. Odakle ste vi? Iz Crne Gore?

Novinar: Iz Subotice.

Alimpijević: I vi iz Subotice mislite da ljudi očekuju više da Budućnost osvoji. U Subotice?

Novinar: Siguran sam u to.

Alimpijević: Ja sam, čovječe, radio u Spartaku iz Subotice... A ti meni postavljaš to pitanje. Druže, nije problem ako ne navijaš za Crvenu zvezdu. Znaš li iz koje zemlje ti ideš? Nije ovdje riječ o životu i smrti. Kako se zoveš? Ja želim da zapamtim tvoje ime i prezime.

Novinar: Nema potrebe za tim, ja sam samo pitao...

Alimpijević: Ti si car, majke mi.

 

Meni je Alimpije car, čitaj:skroz normalan lik. Nisu baš svi Zvezdini treneri umeli da govore. 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...