Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

36 minutes ago, triple_nippled said:

zvezda i covic su pusteni niz vodu sto se drzave srbije (vucica) tice...covic je toga svestan, ali je mislio da ce sve da ih prejebe jer je utripovao da je mnogo pametan. sposoban jeste, ali se izgubio u obozavanju sebe i angazovao alimpica, gomilu neosvajaca titula. mnogo mlade nejaci, pre svega nejake u pamet i mudima, a ovo je samo rezultat toga

 

wXts9Yt.gif

 

Link to comment
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nebojša Čović održao je posle poraza Crvene zvezde u Podgorici vanrednu konferenciju za novinare, na kojoj je jedina tema bilo suđenje u plej-ofu ABA lige, uključujući način na koji se delegiraju sudije za pojedine utakmice.

"Ovo je neviđena krađa. Upozoravali smo šta se događa u ABA ligi ovih meseci i šta se sprema. Zvezda je bila bolja, ali se u trećoj četvrtini desila neviđena krađa. Ništa nije bilo kako treba, viđeno je tendenciozno suđenje. Napravljeno je udruženje protiv Crvene zvezde. Možda smo pogrešili što smo izašli na teren", rekao je Čović, a prenosi "Blic".

 

Predsednik Zvezde, koji ove sezone obavlja i funkciju predsednika Predsedništva ABA lige, postavio je pitanje gde su srpske sudije u ovom finalu.

Treći meč, koji je Budućnost dobila rezultatom 78:77 i povela u seriji 2:1, sudili su Slovenci Javor i Majkić i Hrvat Hordov.

"Hordov je u prvoj utakmici imao drugačiji pristup. On je znao da će suditi treću utakmicu i njemu je rečeno 'Pazi kako sudiš prvu, dolaziš u Podgoricu'. Napravljen je scenario da srpski klub ne sme da osvoji titulu u ABA ligi i taj scenario ima političku konotaciju. Izvršen je enorman pritisak na Beloševića u utakmici Budućnost - Cedevita. Napravljena je afera da (sportski direktor lige) Čabarkapa i Branko Jovanović rade za Crvenu zvezdu. To je onaj princip 'Držite lopova'. O Javoru, drvetu znamenitom, bolje i da ne pričam, a Majkića smo upoznali u trećoj polufinalnoj utakmici protiv Mornara".

 

Čović je konstatovao da je pitanje kakva je posle svega budućnost ABA lige.

"Ovo je bruka i sramota za regionalnu ligu i pitanje je da li će opstati. Pitanje je šta će biti sutra. Istu ovu izjavu bih dao i da je pobedila Crvena zvezda".

Četvrta utakmica, potencijalno odlučujuća, na programu je u subotu od 21.00.

Link to comment

Znam da je teško pričati o suđenju a da se ne zvuči ostrašćeno, ali teško je ne spomenuti odnos bacanja. Verovatno je haludža, ali bukvalno imam taj osećaj straha kada god se odlepimo par razlike da će to nekako da se izniveliše u njihovu korist ovako ili onako. I tako je bilo u obe tekme sa tim da smo u prvoj tekmi sami usrali većinu toga.

Isplivavaju rupe samo tako. Sa lazićem se dešava upravo ono što sam godinama pričao. Čovek je poluigrač, pa ni toliko. A kada nema njegove atomske odbrane, i kada nemamo nekog Simona koji će da daje po 20+ kao šesti čovek, tj kada nema nikoga da nadoknađuje njegovo nepostojanje u napadu, vidi se koji je to poluproizvod. lep onaj flouter levom kada je jedva pogodio obruč. Stvarno ne znam ko će njega da dovede posle ove sezone. Bjelica - no comment, Feldin je tako nekako artikulisan.. Slab je na lopti i ne može ništa da uradi osim da zabije pravo.. Omić je otkrovenje, a da nema Ročestija (kako god da igra), ovo bi bilo 3-0 lagano za njih. Sve u svemu, ako preživimo četvrtu dobijamo u petoj lagano 1000000% ali će biti jebeno teško. I ako neko radi na sudijama, najveći posao će sigurno da uradi pred odlučujuću tekmu /paranoia off/. Ultimativni izazov za ovaj tim, videćemo od čega su satkani™.

Edited by Mil@n
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

 

pa ne resetuje se vreme uvek kada lopta pogodi nekog u nogu nego kad sudija pokaze da je bilo igranje nogom

 

Čime je igrao, kurcem?

Link to comment

Čović pravo u sridu, sramota je da ima samo tri kluba u regionalnim takmičenjima a uvaljena mu je najbednija moguća funkcija predsednika lige.

Link to comment
1 hour ago, renne said:

tako je

živ ti meni bio

veliki porasto i malu maturu položio

 

Pusa

 

Covara dominira. Ali svakom zlu dodje kraj sutra ce i njemu

Edited by theanswer
Link to comment

Neki novinar iz Subotice, bar tako tvrdi, je imao verbalni sukob sa Alimpijevicem

 

https://fosmedia.me/sport/kosarka/alimpijevic-ti-iz-subotice-mislis-da-ljudi-tamo-vise-navijaju-za-buducnost-znas-li-iz

 

Novinar: Da, svi bi željeli to, nezavisni navijači. Da li ste svjesni toga?

Alimpijević: Nisam. Ne mogu da komentaršiem vaš utisak.

Novinar: Ne čini vam se tako?

Alimpijević: Naravno da mi se ne čini. Odakle ste vi? Iz Crne Gore?

Novinar: Iz Subotice.

Alimpijević: I vi iz Subotice mislite da ljudi očekuju više da Budućnost osvoji. U Subotice?

Novinar: Siguran sam u to.

Alimpijević: Ja sam, čovječe, radio u Spartaku iz Subotice... A ti meni postavljaš to pitanje. Druže, nije problem ako ne navijaš za Crvenu zvezdu. Znaš li iz koje zemlje ti ideš? Nije ovdje riječ o životu i smrti. Kako se zoveš? Ja želim da zapamtim tvoje ime i prezime.

Novinar: Nema potrebe za tim, ja sam samo pitao...

Alimpijević: Ti si car, majke mi.

Link to comment

Ti povremeni periodi razmišljanja o smislu svega na nivou Marka Aurelija su oduvek bili Čovićev forte... i nekako bi se potrefilo da se jave usred plejof serije sa nepovoljnim rezultatom.

Link to comment
1 hour ago, elementary said:

Prevario sam se , ipak je Ročesti izveo cela dva bacanja za ove tri utakmice. Budućnost odlično igrala odbranu na njemu, svaka im čast :)

 

 

Naravno da je Budućnost igrala odličnu odbranu na njemu, kao i da se plaši kontakta, valjda su godine ili karakter u pitanju..

Ročesti je u seriji protiv Mornara izveo 4 bacanja.

U ABA ligi na 7 utakmica nije izveo nijedno bacanje. U regularnom delu u Podgorici je šutirao 1 bacanje.

U EL na 9 mečeva nije izvodio bacanja. Prosek bacanja u EL mu je manji od 2 po utakmici.

Na poslednjih 6 utakmica u EL izveo je 4 bacanja ukupno.

 

Link to comment
Quote

Prevario sam se , ipak je Ročesti izveo cela dva bacanja za ove tri utakmice. Budućnost odlično igrala odbranu na njemu, svaka im čast :)

 

Та два бацања је извео на крају друге утакмице за фаул који је суђен над Фелдином,Пошто су након фаула Гордић и Фелдин добили техничке (што им је Фелдину била пета) бацања је извео Рочести који је ушао уместо њега.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...