Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

Štimac je tata u odbrani za Lessorta, za sad najgori odbrambeni igrač na poziciji centra kog sam gledao u Zvezdi. A i u napadu kao muva bez glave, niti zna da postavi blok, niti zna da igra leđima a i šut sa distance mu je upitan.

Link to comment

Ne bih išao toliko daleko, sa Štimcem samo Petar Popović može u rečenicu. Nego nema struke koja to u Evropi zna da eksploatiše do unakazivanja. Pogledati ono finale pre dve sezone, kad je Džile protiv Štimca odigrao pik 4 sa 5 tri napada za redom (ne znam koja utakmica), nakon čega je Radonja izbacio Štimca da ga ne vrati do kraja serije. 

 

Ali da je Lessort užasan, užasan je...

Link to comment

Pretanki smo,tu je prva petorka plus Danguba i to je to,Lesor i Jovanovic su jedno dve godine od ozbiljne košarke.Ostatak tima je neki ABA prosek.Dobrinjo je nestao,Lazarevic vise nije u timu,Jankovic i Kešelj su tamo gde i treba da budu.Radičević je užasan.Sad kad vežemo 3,4 poraza u EL biće veselo...

Link to comment

Jovanovic se do sada pokazao kao upotrebljiv igrac, samo silom prilika igra cetvorku a ofanzivno nema sta da pruzi na toj poziciji. Da imamo jos jednu krstenu cetvorku, rado bih njemu dao Lesorove minute. 

Link to comment

Kakva dominacija skilom Milka Bjelice. Samo još glavom nije dao koš.

 

Bogami sve je koševe dao glavom ;)

 

Zamerka za Alimpija - imao je majku svih missmatcheca, Pecarski na Bjelici...prvi napad lagan koš, onda ovaj pravi faul na prvom driblingu i onda iz nepoznatog razloga beže od tog napada i Feldein gubi neke lopte i ovi prilaze na 6. Meni to uvek bilo čudno kod evropskih trenera - jako retko ponavljaju napade koji prolaze.

 

Vujoševiću se to nije dešavalo, eksploatisao je takve slabosti do besvesti.

Link to comment

I u ovakvoj utakmici, sa Lessortom smo za 15 minuta bili na -3, sa doktorom na +19.

 
Pero Antic, on court/off court:
Zalgiris +6 na parketu / -8 na klupi
Barselona +8 / 0
Himki +6 / -13
Makabi +12 / -9
Mega +4 / +6
Buducnost +6 / -10
Cedevita +6 / -11
Partizan +19 / -3
Ukupno +67 (za 150 minuta) na parketu / -48 (za 170 minuta) na klupi
Prosek na 40 minuta: +18 na parketu / -11 na klupi
Link to comment

Ne bih išao toliko daleko, sa Štimcem samo Petar Popović može u rečenicu. Nego nema struke koja to u Evropi zna da eksploatiše do unakazivanja. Pogledati ono finale pre dve sezone, kad je Džile protiv Štimca odigrao pik 4 sa 5 tri napada za redom (ne znam koja utakmica), nakon čega je Radonja izbacio Štimca da ga ne vrati do kraja serije. 

 

Ali da je Lessort užasan, užasan je...

Ti pricas samo o odbrani pika, za centre je bitna odbrana na postu i defanzivni skok. Lessort ne moze da brani snaznije petice na postu i iako ima dobar odraz ne sticem utisak da sa njim na terenu imamo kontrolu defanzivnog skoka kao recimo sa Kuzimicem. Stimac je od Lessorta po meni dosta bolji u odbrani ni postu i bolje je u defanzivnom skoku. Zato sam i rekao da je najgori defanzivac na centru koga sam gleado u Zvezdi bar prema onome sto sad pokazuje na terenu.

Link to comment

Sta je ovo s Pionirom, tribine bez svetla kao u Darušafaci™, kamere spustene u odnosu na pre, ne bih nikad pogodio dvoranu da ne znam ko je igrao.  :unsure:

Link to comment

Barry,

 

Problem je što je tokom utakmice odnos napada pikom i zidanjem otprilike 10 prema 1 :) Mada se ne slažem ni sa tezom da je tu Štimac neki faktor, sećam se kako je protiv Bilana izgledao kao dete kad je pokušao da ga brani.

 

Dobrić je juče imao jedan napad driblingom i floater koji je izašao iz obruča. Treba da napada kad god ima priliku.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...