Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Nije bitno koliko je golova lično postigao, on je bio značajan deo najefikasnijih napada u ligi. Njegovo kretanje ostavlja mnogo prostora za Manea, Kutinja, i ostale krilne napadače koji i jesu najjača strana LFC. 

 

Problem je naravno što to ne može doveka da se igra, pročitaju te svi redom i onda više ne možeš ništa... a Klop svoje omiljene taktike menja geološki brzo <_<

 

Pa niste bili u top 3 najefikasnije ekipe u prethodne 2 sezone čak i pored klopovog gung-ho pristupa nauštrb odbrane.

 

Naravno da to nije ni približno glavni problem liverpul, ali teško je stvarno da krilni napadači nadoknade baš toliko golova koliko otpišete na lažno spicovanje bobijevo.

Edited by Ruxin
Link to comment

Mda, cela dva gola više je postigao Pepov City prošle godine. Jebeni Firmino, kao da ne zna koliko dugo navijači LFC čekaju taj plasman u top 3 najefikasnije ekipe u sezoni...

 

Evo sad gledam, ni u onoj Suarezovoj sezoni LFC nije bio najefikasniji (101 gol oni, 102 City). Realan zaključak: treba najuriti zubatog Urugvajca i dovesti nekog praaavog špica. Npr. Aspasa.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pojedinačno u obe sezone niste, ukupno nem pojma...niti mi ima suviše logike spajati sezone.

Od dolaska Kloppa(8-mo kolo). x puta bio taj podatak. Ali to je bilo. Sad ne radi .

Link to comment

Generalno ste u pravu. Priznaću poraz i zadržati za sebe da i dalje mislim da bi liverpul imao nekih 10-15 golova više na kontu, da je recimo neki prime stuki igrao tu -_-

Link to comment

Vidi gore. Apsolutno je nebitno da li će CF dati 25+ golova ako približno tom broju trpaju RWF i LWF, značajnim delom zahvaljujući igri te lažne devetke. Dakle, u principu tom sistemu ništa ne fali i nije Firmino nikakav kadrovski problem. Problem je Klopov nedostatak fleksibilnosti kad da igra prestane da prolazi. 

 

Videh, ali Firmino je u TSGu igrao uvek iza spiceva (menjali su se Srdjan Lakic, Shiplok, Modeste, pa cak su i Kevin Voland i Chinedu Obasi pre igrali spica - igraci koji su nominalno krilni napadaci- a Firmino je pravio dabl-dabl golova i asistencija u sezoni igrajuci iza spica. Mislim da je i Rajan Babel glumio spica s vremena na vreme, ali Firmino uvek vise klasicna desetka nego lazna devetka ili klasican spic.

 

No Klop je insistirao da upari Koutinja i Firmina po svaku cenu. Kad igra Mane, Firmino ce biti na klupi a Salah najistureniji - po svoj prilici (ako mu ne pocne Staridz). Mada je i ta kombinacija bolja obzirom da je Salah brz i da nije raspolozen da asistira kad primi loptu blizu protivnickog sesnaesterca.

Link to comment

@ruxin

Hoćeš da kažeš da čak ni 1 Rodgersara nije uspeo sa svojih deset prstiju da njih izvaja u world-beaters?

 

Klopp mene iz nedelje u nedelju sve više brine, ima taj "not cool" izraz na licu i sve teže ga skida. Ja ne znam da li je on u Dortmundu kad si stvari krenule nizbrdo ikad pokušao neku šok terapiju, ili je forsirao svoje ljubimce jako i do samog kraja, ubeđujući i sebe i njih da su najbolji na svetu i da će sve nekako ipak biti OK na kraju? 

 

Ne znam kako se na nemačkom kaže "good time Charlie", ali ovi razni ne-Milner ne-Coutinho igrači koji se predaju posle prvog primljenog gola zaslužuju svašta da im kaže.

 

@Coltrane

Nema mnogo smisla ikakvo poređenje sa Bundesom. Tamo je čak i 1 Flopara osvajao titule but that was in another country and besides, the wench is dead.

 

Tu formaciju koju predlažeš do sada još nikad nisu igrali. Uglavnom je bilo Mane-Firmino-Salah napred, iza njih Coutinho plus dva defanzivna vezna, Lallana da uskače sa klupe. A onda je doveo Oxa ničim izazvan i krenuo da ga isprobava na svim tim mestima, sa katastrofalnim posledicama.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

wini

pa gurao je svoju priču u bvb do raspada, nije se odmakao od nje

 

Tako sam i mislio. Ništa, onda ćemo iste ovakve partije da gledamo sve dok ga ne najure i dovedu opet Dalglisha. Na leto samo Keita umesto Kutinja i vozi dalje vezanih očiju.

Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...