Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

Pa vredi, kao i u onim prvim utakmicama u LE. Sto se tice gledanja, stvarno nema potrebe. Pogledaj ako te zanima kretanje rezultata u poslednjih desetak kola pa ces da vidis da ni Dzarovski bolje ne bi rezirao.

 

Mislim, bas volite da cepate dlaku ti i Alex88. A i ja sa vama, mada necu vise. Sve je receno. :fantom:

Погледах резултате и видех да је Бате играо са тимом са дна и да је било нерешено. Ваљда би ти директори одрадили боље посао.  :fantom: Иначе, БАТЕ је билзу да освоји исти број поена као прошле сезоне кад су били прваци. И кажњени су са -3 због неплаћања казни. 

Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Komšije vrlo je prosto, pokažite karakter i sve odlike organizacije koju predvodi odlični miloje i to je to, nema zime.

 

Svakako jedva čekam obe utakmice, nikad zanimljivije nije bilo četvrtkom. :)

To bi bilo to.

Da mi odigramo svoje, a onda ako to nije dovoljno da konstatujemo da poslednji u BL može više nego mi danas.

Iskreno verujem da ćemo uspeti, ali kako god sjajnih pet meseci.

Link to comment

Promenili smo trenera, 7 igraca u prvoj postavi, celu filozofiju igre, nacin treninga, sistem igre... naravno da je kvantni skok, na nasu srecu na bolje, a ne na gore.

 

Kairat je bio pre 2 i po godine, mislio si na Ludogorec i Sasuolo, od tada je proslo 18 meseci. Kairat je posledica izbacivanja iz Evrope i Lalatovicevog fudbalskog (ne)znanja, manjka para i sl. on nije za poredjenje ni sa Ludogorecom,a jos manje sa sezonom koja je u toku.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ne, mislio sam generalno na blamiranja našeg kluba po Evropi, da ne raščlanjujemo uzroke nasitno, teme o CZ su ovdje skupile 50000 postova u posljednjih par godina. Za 18 mjeseci (ili u slučaju Kairata 30) doći od ispadanja u 2. pretkolu do toga da imamo veoma dobru šansu da prezimimo u Evropi je kvantni skok, mi smo prije dvije i po godine bili nivo Budućnosti iz Podgorice ili kakvog Širokog, a sad se koljemo sa bundesligašem za prolaz a u dvomeču smo nadigrali jednog redovnog učesnika LŠ, a u međuvremenu smo izbacili u dvomeču na ispadanje skupu rusku igračku. Da li su za to i koliko zaslužne pare, dobar skauting, uprava, novi stručni štab, sreća prilikom izbora igrača, možemo diskutovati, ali govorim o niovu kluba. Mi smo od Kairata ispali a to nam je bio prvi evropski dvomeč te godine a sad smo nakon 13 utakmica još uvijek u igri. E na to mislim kad kažem kvantni skok.

Link to comment

Igrali smo opak fudbal u polusezoni pred Grujin odlazak. Verovatno bi ovaj tim bio uspešniji u improvizovanom meču, ali onaj je imao više talenta uprkos Lukoviću na izdisaju.

 

Evropu te sezone nije pošteno uzimati kao reper. Te mečeve protiv Kairata igrao je potpuno drugačiji tim (bez Gruje, Huga, Donalda, Ibanjeza...) u odbrani su tamo igrali Mbođ i Rendula, a sredinu držali Vukan i ćelavi Nišlija.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ne upoređujem ja igru, već situaciju, sama činjenica da su tad igrali Caki, Vukan i Rendula (i prošli kako su prošli, shodno svojim limitima) govori o tome koliko je ovaj klub napredovao. 

Link to comment

Tja. Kod nas je sve to nepredvidivo. Ne vidim da je modus operandi značajno izmenjen. Trgovina na veliko i dalje je zaštitni znak kluba. Ovog puta smo imali sreću sa trenerom i priliku da zadržimo tim koji je prosuo titulu, pa nismo imali ponude kakvu smo dobili za Gruju ili kakvih će biti sad na zimu.

 

Meni to više liči na to da je rulet stao na crveno nego na neki temeljniji napredak.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Pa naravno, ali se nama ti pozitivni ispadi dešavaju sve rjeđe i rjeđe, da ne kažem da smo u jednom momentu bili u spirali nadole, posljednje iole smisleno bivstvovanje u Evropi smo imali za vakta Žigića tako da mi je ovo iznenađenje i uopšte činjenica da smo još uvijek konkurentni ovako duboko u jesen (nakon što smo dotakli dno tako što smo ove godine morali da krenemo od prvog pretkola) ipak pozitivna stvar. Veliki napredak u malom vremenskom rasponu, a to da je budućnost nepoznanica nije neko oktriće u zemlji Srbiji. 

Link to comment

Ovo ce zaliciti na ozbiljnu pozitivnu situaciju, ako u januaru ne prodamo sve sto vredi, a kupimo drvored.

 

AKo Boacija zameni neki ozbiljan stranac, pominje se Ben iz Olija,. Srnica zameni Jevtovic (navodno hoce samo kod nas), Kangu zameni Djuricic (taman da ozivi karijeru, mada kaze da ga niko iz kluba nije zvao), ako dodje neko ozbiljno desno krilo, bar jedan kvalitetan stoper... to bi onda znacilo da ova polusezona nije izolovan incident, nego pocetak nekog pravila. Od ponasanja u januarskom prelaznom roku ce dosta toga zavisiti u kom ce pravcu ici klub, pogotovo sto ce i komsije da se pojacaju, sto zbog Evrope sto zbog toga da bi uzeli titulu i *urcili se da su najtrofejniji klub u Srbiji.

 

U svakom slucaju Milojevicu i strucnom stabu, treba produziti ugovore sto pre, a sto se tice odlazaka stranaca, mislim da sve zavisi da li cemo na prolece igrati LE ili ne.

 

A sta god uradili protiv Kelna ova polusezona i rad Milojevica je za ponos i postovanje  :Hail:

Edited by Milosh76
Link to comment

Igrali smo opak fudbal u polusezoni pred Grujin odlazak. Verovatno bi ovaj tim bio uspešniji u improvizovanom meču, ali onaj je imao više talenta uprkos Lukoviću na izdisaju.

 

Evropu te sezone nije pošteno uzimati kao reper. Te mečeve protiv Kairata igrao je potpuno drugačiji tim (bez Gruje, Huga, Donalda, Ibanjeza...) u odbrani su tamo igrali Mbođ i Rendula, a sredinu držali Vukan i ćelavi Nišlija.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Класично лупеташ.

Link to comment

Iz one ekipe bi sad samo Katai bio u 11, i to kapiram na AMR umesto Srnica. I mrtva trka Ibanjez vs. Rodic. Ostalo sve na klupu i tribine. Gruja bi igrao Milijaseve i Rakiticeve minute. :D 

Link to comment

Jarčevi su zvanično saopštili: dugačkoj isti povređenih pridružili su se i Dominik Maroh i Džon Kordoba! Ni jedan ni drugi neće moći na teren pre isteka kalendarske, 2017. godine.  Kako se navodi, 30-godišnjem štoperu Marohu stradala je zadnja loža desne noge, dok je Kordobi, napadaču koji je ovog leta stigao za 17.000.000 evra umesto Antonija Modesta, "otišla" leva butina.

Još od ranije, godina je završena za ponajboljeg Kelnovog igrača Jonasa Hektora, te još jednog štopera  Dominika Hajnca. Što će reći da u Beogradu trener Peter Šteger neće moći da računa na najjači štoperski tandem. Jer u igri zbog kartona nije ni iskusni 25-godišnji danac Frederik Sorensen, a na sve to iz kombinacije je ispao i 19-godišnji centralni bek Žoao Keiroš, koji je bio na listi onih koje su spremali da uskoče. Međutim, i on zbog povrede neće igrati do kraja godine.

Ko onda?

Sasvim siguran je 20-godišnji Horhe Mere, koji je ovog jula stigao iz Sportinga iz Hihona za velikih 7.000.000 evra, ali je ove sezone uglavnom bio rezervista, pa u Bundesligi ima samo 134 minuta na terenu. Doduše, u Ligi Evrope igrao je obe utakmice sa Arsenalom, pa i u onom porazu od Crvene zvezde s tim da ga je Šteger tada izveo iz igre na poluvremenu.

Opcija je 20-godišnji Janes Horn, iako je on u suštini levi bek, pa je sve utakmice ove sezone i igrao na toj poziciji, a ne u središtu poslednje linije. Moguća je i varijanta sa trojicom štopera u poslednjoj liniji. U toj varijanti u ulogu defanzivca tranformisao bi se Matijas Leman, inače standardan na poziciji zadnjeg veznog. I on je inače igrao u prvoj utakmici sa Zvezdom. U vezi doduše.

Tada su dakle Jarčevi igrali sa trojicom štopera: Sorensenom, Hajnceom i Mereom. Nije išlo, pa je već na poluvremenu Šteger izveo Merea, a sa četvoricom u poslednjoj liniji Keln je bio mnogo bolji.

U napadu bi Kordobu - koji je na 22 utakmice postigao samo dva gola?! - zameniti Japanac Juja Osako ili verovatnije Simon Coler. Seru Žirasi će svakako biti na terenu, jer Keln igra sa dvojicom u navali.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...