Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Glede '99. i Labana, Teodosića itd: tražili su nam da svi pokazujemo indekse na ulazu u zgradu da bi nas kerberi pustili da uđemo; koliko se sećam neko vreme nakon toga su ETF odvojili rešetkama u auli, na ETF se ulazilo sa bulevara, na GRF i arhitektonski se ulazilo na bočni ulaz (KST) pa uz stepenište, ETF bio zakovan. Tražilo indekse na oba ulaza. Pred kraj letnjeg semestra (znači neki april-maj 2000.) opet neka gnjavaža, zatvorili bočni ulaz jer je kontrola bila opuštena (obezbeđenje iz domova a ne privatni JUL kerberi kao na glavnom ulazu). Skupilo se nas dvadesetak, trebalo da imamo predavanje iz tehničke mehanike 1 kod Dragoslava Šumarca (kasnije ministar kod Đinđića). Dolazi i on ispred, mi kažemo - profesore, mi treba da imamo predavanja kod vas, nemamo indekse, neće da nas puste. Popriča on sa kerberima, vrati se i kaže - deco, haj'te samnom. Ulazimo u dvorište, pa iza zgrade, on kucne na prozor laboratorije za građevinske materijale. Otvori žena (kasnije sam saznao da je tehnolog betona), on ju zamoli da nam otključa ulaz u laboratoriju (lab. ima direktan ulaz iz dvorišta, treba uneti uzorke, materijal itd). Uđemo, to je direktno preko puta KST-a, dvorišna strana, pa glavno stepenište, i uđemo u 225. Dolazi Šumarac nakon 10 minuta, dobije aplauz :) Kaže - bio sam sad u dekanatu, dekan nije tu. Ostavio sam mu na stolu pismo da neću da držim predavanja dok je fakultet pod okupacijom. Ako neko ima indeks kod sebe dajte da vam podelim potpise. I svi vadimo indekse :D

 

(Još jedna crtica: Ljubomir Čukić, tad meni predavao matematiku 2, piše po tabli u amfiteatru 225, naiđe na masniji deo table, kreda ne ostavlja trag. Stane, okrene se ka punom amfiteatru i kaže: sad bi jedan kolega sa elektro fakulteta rekao da su ovo neke NATO ovce premazale tablu firnajzom :lolol: i nastavi dalje sa predavanjem)

 

Je l Cukic bio bas toliko opasan?

Cujem da se kod njega padalo ohoho, barem u osamdesetim.

Link to comment

to je istina, za obezbedjenje i zakljuchavanje, nashe lokalne ludosti su imali svi da istrpe :isuse:

 

i tamo niko rech nije rekao. koji su danas rekli da su protiv, preko noci su potpisali shta je trebalo. znam choveka koji je otishao kuci uveren da su svi na istoj strani, ujutro je bio sam. dao otkaz.

Edited by gospa buba
Link to comment

Baba sa Teorije kola je Dusica Calovic. 

Muzu sam uspeo da zaboravim ime, ali je prezime isto. Predavao je regulaciju EES. Nije napisao udzbenik do penzije i jedini je drzao predavanja od 7 ujutro. Svratio sam samo jednom i uspeo da izdrzim jedan cas. Doduse, priznajem da sam dosao sa neke zurke, u odgovarajucem stanju. 

Ono sto je Caja po predanju bio za elektronicare, ovde je to bio Calovic. 

Imao sam srecu da mi elektroniku predaje Vasiljevic (aka Ruzmarin) koji je napisao knjigu iz koje bi moja polupismena baba naucila za 6 s pola snage. 

Spominjani "ne autisticni ali duplo vise pijan, sa moravskim akcentom" je deo tandema Vasic/Janic (pre mislim da je Janic) - tadasnja matematika 1 i mat.2 

Vasic je bio hronikus i prilicno ne razumljiv, dok je Radovan R. Janic takodje bio hronikus, ali zajebant - i jednom potvrdioda je jako cool covek pun razumevanja (ali da ne prepricavam posto sam samo posredovao). 

Legenda takodje kaze da se dogadjalo da ih donose iz pokojne Domovine na predavanja.... 

 

Ima materijala za pricu samo tako, ali za kraj, iz malog mozga izvlacim pesmu koju sam napisao za njih dvojicu koja nikada nije uglazbljena (a trebao je da bude h/c), dakle ...

 

Spricer i ja 

Kao Abelova grupa

Spricer i ja 

dva nerazdvojna druga

 

Razumem ja da smo mi pred-internet studenti, ali koja je fora u tome "nije napisao udzbenik"?

 

Mislim, tako sam i ja razmisljao kao student, ali nije fora u udzbeniku vec u neodgovarajucoj bilbioteci koja nema nista, koja radi od 12-14, i gde ne mogu da se razgledaju knjige (kojih nema) vec samo da se da ceduljica bilbiotekarki na salteru (Slucaj EF).

 

Link to comment

Je l Cukic bio bas toliko opasan?

Cujem da se kod njega padalo ohoho, barem u osamdesetim.

Krv, suze i znoj. Usmeni zlo. Tražio je mnogo, kao da studiraš matematiku a ne da ti je matematika alat... Definicija, teorema, pa izvedi dokaz teoreme, i tako n puta. Pa ti nekako ispetljaš dokaz teoreme, a on pita - kolega, da li ste sigurni? I ti onda proveravaš još sat vremena sve, i ne nađeš grešku. I kažeš na kraju - profesore, ja ne mogu da nađem gde sam pogrešio... On kaže - pa niste pogrešili, samo sam vas pitao da li ste sigurni u svoje znanje, i tako... Uvek je čitao NIN, i pušio Drinu i plavi Gitanes naizmenično. Prsti žuti od duvana. I uvek u farmerkama i sivom džemperu. U penziji je koliko znam...

Link to comment

Razumem ja da smo mi pred-internet studenti, ali koja je fora u tome "nije napisao udzbenik"?

 

Mislim, tako sam i ja razmisljao kao student, ali nije fora u udzbeniku vec u neodgovarajucoj bilbioteci koja nema nista, koja radi od 12-14, i gde ne mogu da se razgledaju knjige (kojih nema) vec samo da se da ceduljica bilbiotekarki na salteru (Slucaj EF).

 

pa fora je u svemu, drzi predavanja dinamikom srolanog tepha, tachno toliko se i razume, nije napisao nishta, nije preporuchio nikakvu literaturu, asistenti mu glume macho ludilo kao da ce ovaj da capne do uveche a bash ce on sunce talentovano da zasedne sabajle u katedru. i da radi isto to. ljudi nekako ochekivali da ce bar neko da ih uputi na bar neki resurs. ali nishta.

 

dakle u socijalizmu je bilo nije napisao udzbenik, nishta se jebeno drugo nije ni trazilo od njega, nego da ima udzbenik za predmetni predmet. matematike i fizike su se nekako snalazile, bilo kod hrvata makar. ovo ostalo, cao zdravo. nije bilo teshko shto je bilo teshko gradivo, nego shto su otezavajuce okolnosti bile standard i pravilo...

Edited by gospa buba
Link to comment

Vino, žene i antene! :P

 

Čini mi se da je, u vremenima pre Antonija, Surutka bio malo eksplicitniji u naučnom zanosu, "nema loše pičke i dobre antene". Ja sam se motao po drugom spratu, a sa ETF-ovcima sam se uglavnom družio u radio-klubu i ilegalisao po elektrijadama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...