Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

pa vidite, nije da mi spolja nismo malo bili besni shto se u okviru istog sistema tamo birahu u redovne profesore sa 2 etrana 2 miela, a mi drugi radjasmo mechke po isi listi. ali to je sistem, shta da se radi, istrpesmo i mi i oni. oni shkoluju jaku ekipu i ja bih tu dala popust i 50% :D. no ono shto je if za bu, to je fe za etf. chim se promene pravila akreditacije, bujrum.

 

kolko sam shvatila, vi svi shkolovani na rti lep lebac imate i jedete. di je onda problem?

 

ako etf ne valja, ja na tom temelju ne bih nishta gradila. ako umeju, neka pobede u trzishnoj utakmici. ako svi sa rti hoce da predju na novo, neka idu. neko ce se i tome obradovati :hihi:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Misim,tek par Švajcaraca s kojima sam radio završilo ETH,ostalo sve neke više škole po rapersvilima i ostalim selima okolo,pa i oni lep lebac imaju. Ono, tako se potrefilo, devedesetih Istok blogovski završio FE pa počeo da radi fleš i marketing,sad su druga vremena, jes da ima para,al to je sada,ko zna,dok oni izgrade novu zgradu i nađu deset hiljada školaraca koji će da rade crveno-crna stabla ako ne polože kod Mila odma u junskom roku, može tržište da se izmeni, šta ćemo tad?

 

I zašto Milo nije pokazivao probabilističku analizu quick sort i merge sort nego ja to morao na Courseri da radim? Zašto? I onda kako da inoviramo?

 

 

Mada,realno sam pokidao AOR i zsmeno pajplajnove i branč predikšn. Al to je Đorđević od Henesi-Patersona prepisao. Srećom taj deo skripte nije bio rukom pisan. Ozbiljan sam.:fantom:

Link to comment

 

 

sad u stvari ne kapiram dal je mozda ironija il nije :blink:. mada detektujem da izgleda rachunardzije imaju najbolje izglede, po difoltu, a istovremeno najvishe narichu shto moraju neshto da douche kasnije. to mi je, moram priznat neverovatno. posebno u tako dinamichnoj grani koja se menja na 2 godine i to ako imash srece. kao da ja sad jauchem, a mogla bih, shto me neki lik nije nauchio CEO magnetizam, jer me sad stiglo da mi treba.

 

ja recimo i dalje ni na jednim osnovnim studijama ne bih predavala nano. na nivou vece fusnote mozda. ajd semestar da nas ne panjkaju neuki okolo. iz jake osnove jaku nadogradnju mozesh da imash vrlo brzo. iz skrpljenog traljavljenja koje je moderno jer je moderno sada, ne mozesh da napravish nishta.

 

uostalom evo sad ce pajton u oznovne shkole, bice voljen ko marksizam. pardon, verska :ph34r:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Ma nije ironija. Nek prave nov fax ili šta već gde će da se školuje ono što tržištu treba. Odn.njima:dry: Etf rti nit je neka svecki vrhunska škola nit im je baza za obo što im treba. Al treba onima koji bi da uče računarsko inženjerstvo i koji bi možda da nauče nešto za pravljenje velikih dela. Pa nek ih ostave tu gde su da se snađu. A škola nek vidi da se poboljša. Da ne bude zabune,rti klinci danas ozbiljno rade i smer važi za najteži jer kažu da se razbijaju od praktičnih projekata. Ono što smo mi kukali da nam fali. Xexexe. Bar mi tako mladi rti klinci pričali.

 

Kako god,3 do 4 godine ozbiljnog izučavanja osnova za nešto čime planiraš da se bsviš seo život nikad nije škodilo. Posle svejedno učiš non stop. A nordeusovci sumnjam da umeju nešto bolje da obrazuju mlade. Šarčević... Pojma nemam.:dry:

 

 

 

Edited by Zabalujev
Link to comment
sharchevic ce da shizne, ako vec nije. ne vole oni tako [emoji185]

sent from bubamoto



Pa to...
Da mora nekom nešto da obrazlaže i nedajbože odgovara na neka dodatna pitanja...
Link to comment
3 hours ago, Zabalujev said:

Da ne bude zabune,rti klinci danas ozbiljno rade i smer važi za najteži jer kažu da se razbijaju od praktičnih projekata. Ono što smo mi kukali da nam fali.

 

 

Vazi mozda za smer sa najvise predispitnih obaveza ali da li je najtezi  po gradivu i ispitima je diskutabilno. Kolje ih najvise OS1(operativni sistemi) i projekat, ali to je posledica lose raspodele jer je predmet u 2.god, a tek u 3.god se razjasni sta u stvari od tebe traze.

 

Generalno, na ETFu se mnogo vise radi prakticno nego ranije sto je pohvalno u smislu da se ipak nesto menja. Eto, cak postoje i lab vezbe iz Verovatnoce. :)

Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

shta rade, bacaju pismo glava emoji38.png

sent from bubamoto
 

To bi bilo suvise lako, bacaju nefer novcic.

 

Sto me podseti na vezbe iz elektronike: sklopim kolo, izmerim, izracunam, ne slaze se. Posle 15tog merenja odustanem i napisem da sam izmerio izracunati rezultat. Dodje Radivoje, baci pogled i izbaci me napolje uz pozdrav: lepo ste izracunali kolega, ali ja sam vam dao pokvaren tranzistor. Najtuznije sto je istu foru probao ponovo nekoliko puta da uvali, ali ja raspricao pa mu nije uspelo.

Link to comment
52 minutes ago, Friend said:

 

Vazi mozda za smer sa najvise predispitnih obaveza ali da li je najtezi  po gradivu i ispitima je diskutabilno.

Ma kao da je ranije težina faksa zavisila od gradiva... Ono, nije li Proka pričao kako nije elektronika teška, evo kako je mogao on, a i kako mogu ovi sa Vojne akademije koji ako padnu godinu moraju da plate...:dry:

Link to comment

Svi su smerovi otprilike tu negde. Razlika po "tezini" se danas bazira u kolicini predispitnih obaveza, velicini smera kao i odnosa profesor-student.

 

RTI ima malo vise obaveza, ali jbg. to je "najzanatskiji" od svih smerova i to je dobro sto je tako. Upise ga dosta studenata ~100-120 sto ne ostavlja mnogo prostora za nadoknadu lab.vezbi sto pojacava tenziju i zbog tog broja takodje trpi odnos prof-student.

 

Sto se tice popularnosti, najvise se kotira Signali i Sistemi (ex automatika) gde godisnje upisuje oko ~50-60 studenata. Trazen je zbog atraktivnog programa, odlicnog odnosa prof-student i u proseku je prva zelja dosta studenata.

 

Ono sto je interesantno u odnosu na pre je da su Telekomunikacije daleko od predjasnje popularnosti. Smer upise poprilican broj studenata ~90, ali upise ih dosta kojima on nije bio prva zelja, nesto kao FE ranije. FE je jos uvek sto je bio, nekoliko studenata genijalaca i resto.

 

 

Odlutao sam od teme :cool:

 

 

Edited by Friend
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...