Jump to content
IGNORED

VPN


bigvlada

Recommended Posts

31 minutes ago, zema said:

kupujemprodajem ovako izgleda preko nord vpn-a 

 

Meni kupujemprodajem (skoro) uvek ovako izgleda, upalio vpn ili ne (iz inostranstva). Mislim, nije da je KP amazon ili netflix pa da je toliko napredan u anti vpn borbi i u sustini ne znam zasto bi njima vpn smetao? Niti imaju drm kontent niti imaju area locked sadrzaj. Verovatno je neka skripta izbagovala ili nesto nije namesteno kako treba, pricam onako laicki kako im generalno izgleda cela strana, kopirana od nekog jeftinog word press templejta. Cak i ako se "bore" protiv vpn-a ne razumem ekonomsku logiku. Maja sam gledao da kupim biciklu, 300 vratolomija izveo da bih uspeo da pogledam i narucim (placam odmah preko racuna iz Srbije) - preko mobilnog Chrome, nista vpn, strana u konstrukciji. Preko kompa sve radi ok, sto me dovodi do zakljucka da su nesto sjebali pa ne znaju da poprave.

 

Sad videh ovaj drugi sajt sa greskom i ispada da sam u pravu. Nije do vpna nego do konfiguracije indexa na serveru. 403 forbiden, nginx je: The common cause of this error is an incorrect configuration file of the index section. The nginx will specify which index file we need to load and the order in which we are loading; it determines that the index file is not in the directory...The nginx forbidden 403 error is the nginx server’s way of telling the user that we are requesting for resource, but we cannot give it to us. Nginx forbidden 403 is technically not an error, but it contains the status code of http. Response code of 403 headers is intentionally returned in multiple cases, like the user is blocked from requesting the page, resource, or whole site of the application.

 

 

(Private internet access, komp, radi normalno)

 

 

KP.JPG

Edited by Baldrick S.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ja sam zapravo pokušavao letos iz US da mu pristupim, isto "Uskoro ćemo biti...", kapiram da zbog botova i ko zna čega limitiraju na RS IP opsege.

 

Jel neko inače koristi Mullvad za VPN? Ja sam istim bio ultra zadovoljan.

Link to comment

Ja se razočarao sa nordom, ne radi ono što meni treba, support probao da pomogne al ne ide previše su dobri ovi ovde kad sam u gostima u UAE.

 

Neko drugu preporuku? Možda express VPN?

Link to comment

astrill je provereno najbolja opcija, u kini makar. ako ovde radi verujem da ce svuda dobro da fercera. 

 

kosta dosta

  • +1 1
Link to comment

Pošto sam u poslednje vreme krenuo da se malo više fokusiram na privacy i slično, ovo je nešto što za 10 EUR i manje ako je duža pretplata radi svašta lepo: https://safing.io/

 

Podržava Win i Linux distribucije, imaju svoj tunneling koji zovu SPN, blokiraju sve i svašta od network šumova, AdGuardov DNS se lako postavlja (bukvalno jedan klik), itd.

 

Od klasičnih odličnih i zaista privatnih VPN, moja preporuka je Mullvad (https://mullvad.net/), cena super i definitivno radi kao sat. Čak se ne pravi ni nalog, nego se dobije random broj sa kojim se pretplata poveže, nema mailova i slično.

  • +1 1
Link to comment

Uzeo Mullvad da koristim, pa mi treba par informacija - one default postavke da li treba da setujem i menjam ako je komp za kućnu upotrebu ? Imam u hromu uBlock kao addon i Kaspersky Total security instalirano. 

Prvenstvena namena je za zaliv, Sportklub na EON jer nisam na sbb mreži, i još možda ponešto.

Link to comment
11 hours ago, vookela said:

Uzeo Mullvad da koristim, pa mi treba par informacija - one default postavke da li treba da setujem i menjam ako je komp za kućnu upotrebu ? Imam u hromu uBlock kao addon i Kaspersky Total security instalirano. 

Prvenstvena namena je za zaliv, Sportklub na EON jer nisam na sbb mreži, i još možda ponešto.

 

Ja sam koliko se sećam sve default koristio na desktopu, samo šaltao između lokacija kroz njihov app i to je to.

  • Hvala 1
Link to comment
On 6. 1. 2024. at 7:04, Avatar said:

Pošto sam u poslednje vreme krenuo da se malo više fokusiram na privacy i slično, ovo je nešto što za 10 EUR i manje ako je duža pretplata radi svašta lepo: https://safing.io/

 

Podržava Win i Linux distribucije, imaju svoj tunneling koji zovu SPN, blokiraju sve i svašta od network šumova, AdGuardov DNS se lako postavlja (bukvalno jedan klik), itd.

Ali SPN nema Srbiju kao opciju (ili nešto drugo gde je EON opcija)?

Koristio sam njihov Portmaster za kontrolu saobraćaja, lepo i korisni izgleda, kome to treba

Link to comment

@Engineer istina, sad sam ipak reaktivirao Mullvad i vidim da imaju dosta novog, kao DNS ad blocking i slično, tako da posle testiranja mislim da ću se na njemu zadržati. Oba na žalost u kombinaciji nisam mogao da imam, čak i kad je SPN isključen.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...