Jump to content
IGNORED

VPN


bigvlada

Recommended Posts

Razmišljao sam skoro da uzmem, ali ne volim kompanije s ovakvom taktikom reklamiranja. Juče sam pogledao i bio je neki tajmer koji odbrojava, bio je na 9 sati. Sad je i dalje 9 sati. Pogledao sam neke reviews iz avgusta i cena je bila 85 dolara za dve godine. Znači u suštini  cena je maltene uvek jedna te ista samo menjaju akcije. Piše 3e mesečno i 3 meseca gratis, sve zajedno 80e, što znači da su tri meseca gratis uračunali da bi dobili cenu od 3e. Itd.  Preskočiću.

  • +1 1
Link to comment

hilfe, hilfe gur gur

 

hteo bih da uzmem neki vpn, al me interesuje da li mogu da ga instaliram na ili ispred rutera i tako da zaštitim sve periferije. problem mi stvara neki linux box zbog koga bi i hteo da ga uzmem

 

koliko je to moguće i koliko je komplikovano za implementirati

 

hvala

:)

 

ruter je huawei, ako je uopšte bitno

Link to comment

Danas sam poceo da koristim Proton VPN. Free opcija je besplatno jednu konekciju i neogranicena kolicina podataka, medium brzina prenosa.
Na speedtestu pokazuje 200Mbit/s koliki i jeste paket.

 

Edited by Friend
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

hilfe, hilfe gur gur

 

hteo bih da uzmem neki vpn, al me interesuje da li mogu da ga instaliram na ili ispred rutera i tako da zaštitim sve periferije. problem mi stvara neki linux box zbog koga bi i hteo da ga uzmem

 

koliko je to moguće i koliko je komplikovano za implementirati

 

hvala

:)

 

ruter je huawei, ako je uopšte bitno

 

Na skoro svaki ruter (narocito novije) jr moguce da se instalira/konfigurise vpn. Kao što to obicno biva najlaksi nacin da saznas koliko je tesko/lako je da provuces svoj ruter sa sve proizvodjacem i brojem uredjaja uz "vpn" pored njega pa da vidis.

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ruter je huawei, ako je uopšte bitno

 

Malo sam ti dao genericki odgovor danas :ph34r: Elem, ovde bi trebalo da bude opste objasnjenje kako se "instalira" vpn na huawei ruterima. Generalno se nista ne instalira, samo se ubacuju parametri koje uzimas iz vpn-a koji su u settingsima tj u nalogu. U medjuvremenu skini recimo Proton vpn, besplatan je ili windscribe pa pokusaj da vidis da li uspevas da ubacis parametre u sam ruter. I da nesto zajebes uvek imas dugme u ruteru disable vpn. Kada jednom ubacis sve parametre lepo proveri na par perfierija (mob, komp, tablet...) koja ti IP adresa izlazi i da li curi webtrc ili nesto drugo koristeci bilo koju od ovih alatki. Bogougodno bi bilo sve, cisto da se uveris da ne. Ako sljaka onda mozes da se odlucis da pazaris nesto jer ovi besplatni imaju limite.

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, Friend said:

Danas sam poceo da koristim Proton VPN. Free opcija je besplatno jednu konekciju i neogranicena kolicina podataka, medium brzina prenosa.

 

Sad ces poceti skiljiti i traziti autobuse i stepenice po slikama. Takodje bas dosta sajtova ih u startu blokira.

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, bags said:

 

Sad ces poceti skiljiti i traziti autobuse i stepenice po slikama. Takodje bas dosta sajtova ih u startu blokira.

 

Za sad na par mesta te mi nije zasmetalo ali malo je 1 dan koriscenja.. Pretpostavljam da ce prosek biti veci kako vreme odmice.

 

13 minutes ago, Eleniko said:

logovanje na forum pod VPN, da li je moguće?


Jeste, lepo radi (protonvpn)

Link to comment
On 30. 11. 2023. at 23:24, bags said:

 

Sad ces poceti skiljiti i traziti autobuse i stepenice po slikama. Takodje bas dosta sajtova ih u startu blokira.

 

Kakva su iskustva da li ovo blokiranje vazi prakticno za sve VPN provajdere?
Posto vidim da se neki sajtovi pravdaju paznjom na sekjuriti :rolleyes:

Link to comment
3 minutes ago, Friend said:

Kakva su iskustva da li ovo blokiranje vazi prakticno za sve VPN provajdere?

 

Vecina austrijskih sajtova (ok, onih gde korisinici postuju tipa oglasi,forumi sl)  sve besplatne VPN automatski blokiraju kroz VPN.

Ja sam jedno vreme probao placeni NordVPN, ProtonVPN i Mullad i bio je malo bolje ali i dalje puuuuno gore nego bez VPN.

 

Sad upalim VPN kad sam na poslu sa privatnog laptopa i kad nesto skidam kuci...

 

Link to comment

Ako krenu masovniji trendovi blokiranja sadrzaja za poznate VPN adrese onda od VPN usluge slabe vajde sto se tice privacyja za siroke mase.
 

 

edit: ajd da probam i cloudflare 1.1.1.1

Edited by Friend
Link to comment
1 hour ago, Friend said:

 

Kakva su iskustva da li ovo blokiranje vazi prakticno za sve VPN provajdere?
Posto vidim da se neki sajtovi pravdaju paznjom na sekjuriti :rolleyes:

 

Ja se ne sećam da mi je neki sajt blokirao pristup zbog vpn-a. Smaraju dosta sa captchom koja je postala toliko užasna da ponekad ne uspevam da označim tražena polja po 10 minuta ali je to skripta, bezbednost mreže jer statična IP pa ko zna koliko ljudi ide na google.com sa iste pa je nekako logično da sistem traži proveru. Mada ja u suštini koristim vpn samo kada upalim emby ili plex (khm, khm) ili kada treba da postanem egipćanin/argentinac/turčin/'.' na par minuta da pazarim neki software. Inače sigurnost kao takva je relativna kategorija. Ako neko hoće da vidi šta radim na mreži videće pa makar imao 12 vpna upaljenih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...