Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

dobro, ali greg popovic nije sociolog i ne izlaze neku drustvenu studiju, nego je kosarkaski trener koji daje kratku izjavu u kojoj iznosi jasan i nepogresan stav. ok, tacno je da govori o pozicijama u svojoj klasi (njoj se na kraju krajeva i obraca) i ne daje siru sliku problema, ali mislim da je i ovo bolje nego da nema stav ili da je stav drugaciji

Link to comment

dobro, ali greg popovic nije sociolog i ne izlaze neku drustvenu studiju, nego je kosarkaski trener koji daje kratku izjavu u kojoj iznosi jasan i nepogresan stav. ok, tacno je da govori o pozicijama u svojoj klasi (njoj se na kraju krajeva i obraca) i ne daje siru sliku problema, ali mislim da je i ovo bolje nego da nema stav ili da je stav drugaciji

ne znam sta tacno mislis pod "nepogresan" stav

 

btw. to njegovo skoro i da nije stav, aj da malo analiziramo:

 

- kaze "mi jos uvek nemamo pojma sta znaci roditi se beo" a onda skroz kontradiktorno kaze "to je kao da imas 50 metara prednosti u trci na 100 metara" 

- kaze "imas sistemske/kulturoloske i psiholoske prednosti koje su stvarane i cementirane stotinama godina" 

 * sistemske prednosti bi bar lako mogle da se definisu i objasne

 * kulturoloske i psiholoske ??? wtf ?? ovo njegovo bi ladno mogao da iskoristis kao antisemitsku propagandu protiv Jevreja u finansijskoj industriji i u medijima u USA danas, protiv Azijata u nekim industrijama, protiv crnaca u npr. hiphop sceni ... itd

 

apsolutna gomila gluposti koja ce nazalost samo da bude iskoriscena za jos vece podele

Link to comment

pričaće se o ovome još koji dan ako i toliko i onda idemo na sledeći trampov hit

 

mislim, krajnje je jasno da je ovo winning issue za trampa i da ga zato i forsira toliko. isto je tako jasno da mediji to prate jer rejtinzi. čak ni gospoda iz msm nisu toliko glupa da više ne vide šta im čovek radi, ali jbg pare su pare. lebron bijonsi i džej zi držaše koncert pred izbore u ohaju pa hilari izgubi ohajo ko niko. tada su poneki mediji stidljivo govorili kako je tramp isto veče u NH pričao kako njemu ne trebaju lebron bijonsi i ekipa on ima hard working americans koji ga podržavaju pa posle izbora to postade malo češća priča ali avaj brzo se zaboravilo i sada je opet LBJ top tema i broj njegovih retvitova kao empirijski dokaz da je tviter i sports and entertainment anti trump. wow, breaking news. boli njih sve zajedno patka za rasnim odnosima u državi. da je ferguson bio za vreme trampove administracije bilo bi aleluja 4 jahača apokalipse. travel ban pa protesti na aerodromima a obama imao travel ban. ali džaba im sve ako još jedan sudija vrhovnog suda umre u naredne 3 godine. 

 

nego večeras u alabami special election senate republican runoff mur vs strejndž. mur bivši sudija vrhovnog suda alabame skinut 2x zbog raznih diskriminacija far right kandidat koga podržavaju Benon i ekipa vs strejndž koga podržava čitav rep establishment ali ovaj put uz Trampa. ankete kažu da Mur dobija što bi pokazalo da average Trump supporter i nije tako glup kao što ga predstavljaju i da zna razliku između glasaj kako ti mi kažemo i glasaj po svojim ubeđenjima. demokrate naravno misle da ako Mur bude dobio da imaju šansu na general što mi je fascinantno da to očekuju od Alabame. mesto je inače upražnjeno odlaskom Sešnsa na mesto AG:

Link to comment

nego večeras u alabami special election senate republican runoff mur vs strejndž. mur bivši sudija vrhovnog suda alabame skinut 2x zbog raznih diskriminacija far right kandidat koga podržavaju Benon i ekipa vs strejndž koga podržava čitav rep establishment ali ovaj put uz Trampa. ankete kažu da Mur dobija što bi pokazalo da average Trump supporter i nije tako glup kao što ga predstavljaju i da zna razliku između glasaj kako ti mi kažemo i glasaj po svojim ubeđenjima. demokrate naravno misle da ako Mur bude dobio da imaju šansu na general što mi je fascinantno da to očekuju od Alabame. mesto je inače upražnjeno odlaskom Sešnsa na mesto AG:

 

okačio sam video sa Benonovim govorom u Alabami... 

Link to comment

 

tenor.gif

Ali pazi kako McConell resava situacije, kao najgori pork burrell demokrata - ne svidja ti se zakon, evo ti 50 milki vise.

 

Pa, sinko, u ovoj atmosferi naravno da takvo javno potkupljivanje ne moze da prodje.

Link to comment

To da tamo sportisti ništa ne rizikuju ako se bave politikom...Kaepernick nema ugovor sa nekim NFL timom samo zato što je protestvovao. 

I on nije prosečan igrač za kog niko ne bi ni znao već je reč o momku koji je proletos iskoristio opciju da izađe iz ugovora po kom bi ove godine bio plaćen 17 miliona $ Sigurno je to uradio sa idejom da negde potpiše još bolji ugovor, ali nije dobio ni jednu ponudu. 

Počeo je da protestuje prošle godine, dakle u vreme Obame, i to tada jeste privuklo ogromnu pažnju medija. 

Sad posle tih Trumpovih komentara se Kaepernicku u protestu pridružila bukvalno cela liga uključujući i vlasnike ekipa, od kojih su mnogi finansirali Trumpovu kampanju (npr vlasnik New York Jetsa je pre par meseci imenovan za ambasadora u UK) i nisu hteli da ponude posao istom tom Kaepernicku. 

Link to comment

Kako ništa, a respect admiration professionalism family community diversity perspective opinion discussions?

 

Na taj nivo se spušta javni diskurs pomenutim razvodnjavanjem, ostaje ogoljen virtue signaling. Ne znam o čemu se tačno radi ali ja sam sa vama, gooble-gobble one of us!

Link to comment
×
×
  • Create New...