Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

trampara postaje dobar precednik hehe.

to je glavni utisak.nekoliko krstarećih protiv asada tj putina i narafski za svecku demokratiju i postaje vizionar.

šoroš approved

Link to comment

Teši se slobodno da ti zemljom vlada neka civilna uprava a ne generali i proizvodni pogoni koji ih sponzorišu. To je prirodan odbrambeni mehanizam, nije lako suočiti se sa stvarnošću.

 

Ti stvarno mislis da u sistemu u kome postoje tolike razlike da dve glavne stranke ne mogu ni oko cega da se dogovore, ne zna se ko se vise raspada da li Dems ili GOP, u kome ne moze da se spreci izbor jednog psiho-klovna za predsednika, postoji neki mehanizam u pozadini koji funkcionise kao svajacarski sat mimo ociju javnosti.  Covek jednostavno en zna gde udara. On je ruina od presednika a ovi oko njega se bore za prestiz. Pre dva dana je rekao da Asad moze da ostane a juce ga je bombardovao. Je l to lici na nekakav "deep state"? Nemoj da zezas.

Link to comment

Ti koristiš činjenicu da je Trump wishy-washy na sve moguće issues kao dokaz da se na njega ne vrše uticaji sa strane? Ceniš da je osim pompezne budale takođe i šizofrenik po holivudskoj definiciji, pa sam od sebe divlja i niko mu ne može ništa?

Link to comment

Vi se nadate da je sklanjanje Bajnona povezano sa ovim udarima u Siriji, ali da bi do te veze moglo da se logicno dodje, potrebno je "samo" to da neki general iz Tramparinog okruzenja poradi na tome da skloni Bajnona, da drugi general iz okruzenja sapne Rusima gde Asad treba da gadja, da treci general iz okruzenja sapne pobunjenicima u koje skladiste da metnu sarin, a da cetvrti general sve to koordinira, da ne bude da roknu skladiste pre nego skrajnu Bajnona. Kazem "nadate se", jer je druga opcija daleko gora: da je Trampara impulsivna narcisoidna blenta koja zivi u prezentu, a sta ce da uradi sutra, ostavlja za... sutra. Zao mi je, ova druga opcija je dobitna kombinacija: majmun je u tenku, i zivimo od danas do sutra. 

Edited by ObiW
Link to comment

Ti stvarno mislis da u sistemu u kome postoje tolike razlike da dve glavne stranke ne mogu ni oko cega da se dogovore, ne zna se ko se vise raspada da li Dems ili GOP, u kome ne moze da se spreci izbor jednog psiho-klovna za predsednika, postoji neki mehanizam u pozadini koji funkcionise kao svajacarski sat mimo ociju javnosti.  Covek jednostavno en zna gde udara. On je ruina od presednika a ovi oko njega se bore za prestiz. Pre dva dana je rekao da Asad moze da ostane a juce ga je bombardovao. Je l to lici na nekakav "deep state"? Nemoj da zezas.

 

Pa ne znam, evo pogledaj ti opet onu sekvencu događaja koje sam naveo (da ponovim, sve spakovano u manje od 48h) pa mi reci da li je to sve neka random shizofrenija jednog klovna ili ga je neko najzad privezao tamo gde treba? I kako to da tzv. mediji i svi glasnogovornici establišmenta nisu nastavili da ga razvlače kao shizofrenu krpu nego su krenuli da mu ljube skute čim je raspalio onako naširoko a akcije Raytheona skočile za 2%.

Link to comment

Sva sreća pa ova džinovska vojna baza koja se pretvara da je država nije u rukama bilo kakve mafije...

 

Elem, veoma interesantan lanac dešavanja u ovoj nedelji:

- Bannon sklonjen iz Saveta za nacionalnu bezbednost

- Nunes se pod pritiskom samouklonio iz istrage Rusije u kongresnom obaveštajnom komitetu

- Tillerson i Haley za 180 stepen okrenuli izjave o Asadu i Siriji, koje su dali koliko prošle nedelje

- Trampara izlazi sa sastanka sa jordanskim kraljem i po prvi put kreće da jako™ udara u ratni bubanj

Sve ovo se dogodilo unutar 48 sati otprilike. Da nije u pitanju najdemokratskija od svih demokratija, čovek bi pomislio da je tamo došlo do mekog puča tj. da je proces stavljanja neposlušne dileje pod punu kontrolu Pentagona uspešno okončan. Ne da neće isušiti močvaru (kao što je možda naivno verovao) nego će se u potpunosti prikloniti neoconima čiji mediji će ga zauzvrat ostaviti na miru. Možda.

U sklopu ove transformacije gđa Haley je doslovce preko noći izbrisala sve razlike između svog i nastupa gđe Power u SB UN. Tillerson se u istom periodu transformisao u Madeleine Albright na steroidima. Rezultat je ovo noćašnje peglanje po Siriji koje, po svemu sudeći, neće biti dovoljno jer su tzv. mediji nakon početnog orgazma veoma brzo počeli da pronalaze sumnjive detalje. Rusi su bili obavešteni a kongres nije, u targetiranoj vojnoj bazi nisu naciljani ruski instruktori i oprema, napad je skoncentrisan na jednu bazu umesto na dvadeset, predsednička palata u Damasku nije dirana... batice, da li si ti siguran da peglaš po režimu™ ili je to sve dimna zavesa koju bacaš po naređenju tvog šefa Putina?

Za deep state odnosno njihova propagandna glasila, sve ispod dubinskih udara po teritoriji Rusije biće nedovoljno i ukazivaće na dimnu zavesu iza koje se krije nastavak šurovanja sa Putinom. Pritisak će se nastaviti do potpune i nekontrolisane eskalacije sukoba pa ako se Trampara nekako odupre super, a ako se ne odupre jbg.

Daj nam neki interesantan lanac iz Kremlja ili tamosnji deep state za promenu, kad krenu da peglaju.

Link to comment

re: random sizofrenija jednog klovna:

 

Trump and pathology of Narcissism

 

http://www.rollingstone.com/politics/features/trump-and-the-pathology-of-narcissism-w474896

 

 

 

[...] it was the first time since his inauguration that he had so starkly drawn America's integrity into the fray. And he had done it not behind closed doors with a swift call to the Department of Justice, but instead over social media in a frenzy of ire and grammatical errors. If one hadn't been asking the question before, it was hard not to wonder: Is the president mentally ill?

 

 

 

Since Trump first announced his candidacy, his extreme disagreeableness, his loose relationship with the truth and his trigger-happy attacks on those who threatened his dominance were the worrisome qualities that launched a thousand op-eds calling him "unfit for office," and led to ubiquitous armchair diagnoses of "crazy." We had never seen a presidential candidate behave in such a way, and his behavior was so abnormal that one couldn't help but try to fit it into some sort of rubric that would help us understand. "Crazy" kind of did the trick.

 

 

 

on February 13th, Dodes and 34 other psychiatrists, psychologists and social workers published a letter in The New York Times stating that "Mr. Trump's speech and actions make him incapable of safely serving as president." As Dodes tells me, "This is not a policy matter at all. It is continuous behavior that the whole country can see that indicates specific kinds of limitations, or problems in his mind. So to say that those people who are most expert in human psychology can't comment on it is nonsensical." In their letter, the mental health experts did not go so far as to proffer a diagnosis, but the affliction that has gotten the most play in the days since is a form of narcissism so extreme that it affects a person's ability to function: narcissistic personality disorder.

 

 

 

The reported fear and trembling among his White House staff aligns well with his long-standing habit of hiring two people for the same job and letting them battle it out for his favor. His tendency to hire women was spun as a sign of enlightenment on the campaign trail, but those who've worked with him sensed that it had more to do with finding women less threatening than men (a reason that's also been posited as to why Ivanka is his favorite child). Trump has a lengthy record of stiffing his workers and dodging his creditors. And nothing could be more disagreeable than the way he's dealt with detractors over the years, filing hundreds of frivolous lawsuits, sending scathing letters (like the one he sent to New York Times columnist Gail Collins with her photo covered by the words "The face of a dog!"), and, once it was invented, using Twitter as an instrument of malice that could provide immediate narcissistic supply via comments and retweets. 

 

 

 

At the very least, the growing debate over Trump's mental health raises the question of what having an NPD president would mean. "I hated President Bush, but it never occurred to me or any of my colleagues that he was mentally ill," says John Gartner, a psychologist who taught in the department of psychiatry at Johns Hopkins University Medical School for 28 years [...] "Even though I disagree with everything he believes in, I would be immensely relieved to have a President Pence," Gartner says. "Because he's conservative. Not crazy."
Edited by ObiW
Link to comment

Tu lepo piše "patološki narcisizam".

 

Šizofreniju bi bolje ilustrovalo ono kako za žrtve gasa u Siriji krivi Obamu što nije raspičkao Asada još 2013., a u to vreme je intenzivno tvitovao kako nipošto ne treba intervenisati u Siriji. (Opet, to naravno nije stvarna šizofrenija nego licemerje/promena stava u skladu sa tim kako vetar duva.)

Link to comment

Tu lepo piše "patološki narcisizam".

 

Šizofreniju bi bolje ilustrovalo ono kako za žrtve gasa u Siriji krivi Obamu što nije raspičkao Asada još 2013., a u to vreme je intenzivno tvitovao kako nipošto ne treba intervenisati u Siriji. 

... a narcisizam ga tera da misli da je i danas i 2013 bio u pravu...  :P

 

Nego, jesti ti doterao do kraja clanka o kome pricas? 

 

Jel' da da nema razloga za strepnju i da je sve pod kontrolom?

 

 

"Trump's time horizon with regard to things that affect him appears to be about 13 minutes," Frank says. "There is an inverse relationship between people who are more focused on how things affect them personally than on public policy and their effectiveness in Congress. You can't work with those people."

If Trump does have NPD, and the setbacks to his agenda keep coming, his magical thinking about the limitlessness of his power will only continue to clash with reality, and many in the mental-health field believe that would only exacerbate the problem. "I think we're actually looking at a deteriorating situation," says Gartner. "I think he's going more crazy." As Dodes' letter to The New York Times states, Trump's attacks against "facts and those who convey them … are likely to increase, as his personal myth of greatness appears to be confirmed."

 

Hocu da kazem, predsednik je lud ko struja, ali ne, ne, ne,,,, nikako se nismo zajebali kad smo pomislili da je bolji od Hilari, taman posla, nego hajde da vantaziramo malo o mekom drzavnom udaru i generalima iz senke koji upravljaju drzavom za racun neokon lobija...

Link to comment

Ma pod kontrolom je samo tako. Tzv. checks & balances su bili upitni i pre Trampa, a sad je tek cirkus za sve pare  :jerry:

Ne znam inače koliko si pratio, ali ovde je zlog klovna malo ko podržavao - Vasić jeste pre nego što se diskretno iskrao sa topika. To što je masa nas likovala zbog Babinog tragikomičnog raspada i radovala se što dolaze Interesting Times ne znači da je iko bio u zabludi da će pod Trampom teći med i mleko. (Eraser i Ruđer se vesele posle svake budalaštine koju ovaj napravi kao da smo ga mi izglasali, a ne oni -_- )

Link to comment

Ma pod kontrolom je samo tako. Tzv. checks & balances su bili upitni i pre Trampa, a sad je tek cirkus za sve pare  :jerry:

 

Ne znam inače koliko si pratio, ali ovde je zlog klovna malo ko podržavao - Vasić jeste pre nego što se diskretno iskrao sa topika. To što je masa nas likovala zbog Babinog tragikomičnog raspada i radovala se što dolaze Interesting Times ne znači da je iko bio u zabludi da će pod Trampom teći med i mleko. 

 

 

Ovaj, to sto si rekao zvuci kao "to sto smo likovali sto je Tadic izgubio na izborima ne znaci da smo smo mislili da ce pod radikalima teci med i mleko". 

Edited by ObiW
Link to comment

Mala razlika: za Trampa i HRC nas niko nije pitao.

 

Klovn-Baba konflikt je na globalnom nivou, toliko veliki da i mi iz svog balkanskog pripizdinca možemo lako da ga vidimo, da strateški stručno upremo prstom u slabe tačke tamo i ovamo, nagađamo šta će nam doneti kakvu vrstu haosa i bezumlja. Zaludno dragstorisanje na nivou šta ko misli da će Hruščev da kaže Kenediju.

 

Upravo zato su mi smešni vaši A-HA! momenti, u kojima se na srpskom forumu pravednički šepurite pred fantomskim Trampovim glasačima.

Link to comment

Mala razlika: za Trampa i HRC nas niko nije pitao.

Klovn-Baba konflikt je na globalnom nivou, toliko veliki da i mi iz svog balkanskog pripizdinca možemo lako da ga vidimo, da strateški stručno upremo prstom u slabe tačke tamo i ovamo, nagađamo šta će nam doneti kakvu vrstu haosa i bezumlja. Zaludno dragstorisanje na nivou šta ko misli da će Hruščev da kaže Kenediju.

Upravo zato su mi smešni vaši A-HA! momenti, u kojima se na srpskom forumu pravednički šepurite pred fantomskim Trampovim glasačima.

 

Ti izgleda ne shvatas da su pobede desnicarskih populista poput Trampa i psihologija likovanja koju si opisao globalni fenomeni koji vode ceo svet prema jos vecoj katastrofi. Nesto kao nalet fasizma 20-tih i 30-tih koji je bio moguc jednimo zbog slabosti i politicke nepismenosti vecine a ne zbog realne snage fasista. Tebi je mozda smesno a meni je zalosno kako ljudi sami sebe ukopavaju - Srbija je tu zapravo avangarda posto je Milosevic bio jedan od prvih tog tipa. Samo likujte dok vas direktno ne pogodi...

Edited by Anduril
Link to comment

Pa zar nije vec pogodilo? kako koga, tebe mozda i nije...

 

Milosevic je bio jedan od prvih kojeg su skinuli, Gadafi, Sadam pa i Causesku (...) su pre njega uveli tipologiju tupavih diktatorcica.

 

Red je na...

Link to comment

Ti koristiš činjenicu da je Trump wishy-washy na sve moguće issues kao dokaz da se na njega ne vrše uticaji sa strane? Ceniš da je osim pompezne budale takođe i šizofrenik po holivudskoj definiciji, pa sam od sebe divlja i niko mu ne može ništa?

 

Sigurno se vrsi uticaj sa svih strana. To je politika ali kada ljubitelji teorija zavera potezu pricu o deep stateu onda to podrazumeva nekakav sistem ljudi i interesa u senci koji sa unapred zacrtanom agendom i hirurski preciznim potezima lomi i upravlja korporacijama, medijima i politicarima ostvarujuci nekakve uniformne ciljeve. Najobicnija budalastina nista vise smislena od one da sve proteste na svetu placa Soros ili da neko hoce da svede svetsku populaciju na dve milijarde. Samo sada cesce cujemo o tome jer je internet dao krila raznim budaletinama. 

 

Pa ne znam, evo pogledaj ti opet onu sekvencu događaja koje sam naveo (da ponovim, sve spakovano u manje od 48h) pa mi reci da li je to sve neka random shizofrenija jednog klovna ili ga je neko najzad privezao tamo gde treba? I kako to da tzv. mediji i svi glasnogovornici establišmenta nisu nastavili da ga razvlače kao shizofrenu krpu nego su krenuli da mu ljube skute čim je raspalio onako naširoko a akcije Raytheona skočile za 2%.

 

Pa ta sekvenca upravo govori vise u prilog random sizofreniji coveka koji je na mestu koje ne moze da izdrzi psihicki nego o nekakvoj zaveri. On ne veruje ni u sta. Pobedio je na Amerika First agendi i sada mora da se suoci s tim da ni on a ni amerika ne postoje u vakuumu. Bice ovo 4 godine pakla za tog klovna... Ali i za sve one koji su se poradovali njegovom dolasku na vlast tako da sto se mene tice moze :D

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...