Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

On 22. 8. 2023. at 18:56, Patty Lee said:

Ovako, Depp v. Heard.

Posle odgledanog prvog (od tri) dela... Ovo je za sada... ok, primarno se obraćaju ljudima koji nisu gledali/pratili suđenje i/ili samo maglovito znaju o čemu se radi; najviše mi se sviđa što puštaju uporedo njenu i njegovu verziju (u realnosti je prošlo, tipa, dve nedelje između svedočenja). Ne zauzimaju otvoreno ničiju stranu, rekla bih (i njeni i njegovi fanovi su nezadovljni dokumentarcem :sleep:, bar na redditu). Nekoliko puta referišu na suđenje u UK, koje je prethodilo ovome, pa koriste transkripte da skrenu pažnju šta su Amber i Džoni pričali tada a šta sada, što je fenomenalno. Nadam se da će u naredna dva dela objasniti razliku između suđenja u UK i u US, zašto je Depp jedno dobio a drugo izgubio. Malo idu inserti iz filmova, malo iz vesti, i naravno YouTube/TikTok overload. Taj deo sa društvenim mrežama stvarno blago nervira, npr. puštaju nekog men’s rights aktivistu strimera obučenog kao Dedpul (?!) da gnjavi uz to je ekstremno neduhovit, pa gomila nekih inflensera koji veze s vezom nemaju ali to ih ne sprečava da daju pravne savete… Najveći problem su reakcije, as in video reakcije sa YT, ono kad ljudi uživo prate i komentarišu a ti gledaš njihove (navodno, totalno iskrene, autentične & neprenaglašene) reakcije... ovo treba zakonom da se zabrani, da se organizuje neka međunarodna konferencija u Ženevi, da se donese Reaction Video Protocol, pa da ratifikujemo asap i proteramo te ljude sa interneta.  

"Poop incident" je u ovom delu.

Fali mi nešto ovde, nisam sigurna šta. Nema sagovornika (čak ni pravnih eksperata), nema naracije, nema POV. Najveći wtf mi je količina ljudi, ODRASLIH ljudi, Depovih fanova koji su kampovali nedeljama ispred suda, plakali kad prolazi njegov auto a vrištali kad ide njen. Odrasli ljudi, koji plaćaju porez, glasaju, imaju (valjda) zdravstveno. Ae bre...

mislim da je direkcija odlicna, naglasak na javnosti kao na stvarnoj poroti. samo je sve nekako nedoreceno, sa mnogo nepotrebnih distrakcija, kao sto i ti kazes. 

ladno je moglo jos par epizoda. vredi gledanja.

ako ima jos nesto advokatsko i sa sudjenja, slobodno prosledjujte meni :)

 

Link to comment

@Aleksija Na kraju nisu objasnili ovo za UK suđenje :dry: Ali manje-više su se dotakli svega bitnog.

 

Jesi gledala The Trials of Gabriel Fernandez?

U principu ovaj nemoj ako si osetljiva na malu decu.

 

I The Staircase?

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

@Aleksija Jesi gledala Where is Marta?
https://www.netflix.com/rs/title/81306172 (ladno nema trejler za ovo)

 

Nije klasičan court doc, već kombinovano istraga + suđenje. Zanimljivo je ali neopisivo frustrirajuće, baš te onako dovede u situaciju da preispituješ stav da ljude ne treba mučiti dok ne priznaju sve što su ikad u životu zgrešili.

Edited by Patty Lee
  • Hvala 1
Link to comment

e, bravo, nisam se nadala da ce se nesto naci :) 

hvala!

inace, pre nekoliko godina mi se svideo american vandal, a nikad se nisam setila da proverim da li ima jos koju sezonu, sad vidim da sam potpuno propustila drugu. moglo bi se i to gledati, posto sam (opet) potpuno zeznula skocni zglob i moram da mirujem...

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Aleksija said:

mislim da je direkcija odlicna, naglasak na javnosti kao na stvarnoj poroti. samo je sve nekako nedoreceno, sa mnogo nepotrebnih distrakcija, kao sto i ti kazes. 

ladno je moglo jos par epizoda. vredi gledanja.

ako ima jos nesto advokatsko i sa sudjenja, slobodno prosledjujte meni :)

 

Nije serija nego podcast, "The Clearing" o ubici, njegovoj ćerki koja je sabrala dva i dva i prijavila ga policiji (priča polazi od toga) te ona zajedno sa još nekim.ljudima (policajac, vodič emisije) sluša kasete koje je otac snimao, vrti film, posećuje porodice zrtava..

Meni bilo zanimljivo da slušam.

Imam ga još na hardu (svaku epizodu kao mp3) pa ti mogu poslati.

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Nije serija nego podcast, "The Clearing" o ubici, njegovoj ćerki koja je sabrala dva i dva i prijavila ga policiji (priča polazi od toga) te ona zajedno sa još nekim.ljudima (policajac, vodič emisije) sluša kasete koje je otac snimao, vrti film, posećuje porodice zrtava..

Meni bilo zanimljivo da slušam.

Imam ga još na hardu (svaku epizodu kao mp3) pa ti mogu poslati.

ima na spotifaju..verovatno i kojekude jos

  • Hvala 1
Link to comment
On 12. 7. 2023. at 17:01, morgana said:

odlican je zerocalcare-ov the world can't tear me down

 

Одгледао, стварно је добар

  • +1 1
Link to comment
On 25. 8. 2023. at 13:39, Aleksija said:

jesam oboje :(

tesko je naci novo.


Da li si gledala The Last Hours of Mario Biondo?

Mucno mi bilo koliko su Biondo familija media attention whores plus do kojih dubina samoobmanjivanja idu.

Iskreno mi bilo zao ove spanske voditeljke, koju dozivotnu torturu ce trpeti od tih loonies.

 




 

  • Hvala 1
Link to comment
On 25. 8. 2023. at 14:00, Patty Lee said:

@Aleksija Jesi gledala Where is Marta?
https://www.netflix.com/rs/title/81306172 (ladno nema trejler za ovo)

 

Nije klasičan court doc, već kombinovano istraga + suđenje. Zanimljivo je ali neopisivo frustrirajuće, baš te onako dovede u situaciju da preispituješ stav da ljude ne treba mučiti dok ne priznaju sve što su ikad u životu zgrešili.

kakav strasan slucaj. zanimljivo je videti sudjenje u spaniji, drugaciji pristup i kompletna atmosfera u odnosu na ono sto obicno gledamo.

On 27. 8. 2023. at 16:53, Lucia said:


Da li si gledala The Last Hours of Mario Biondo?

Mucno mi bilo koliko su Biondo familija media attention whores plus do kojih dubina samoobmanjivanja idu.

Iskreno mi bilo zao ove spanske voditeljke, koju dozivotnu torturu ce trpeti od tih loonies.
 

pocela, odustala posle pola sata. kada sam shvatila da ce biti samo gore, nisam htela da se mucim. u pravu si skroz.

Link to comment
17 minutes ago, Aleksija said:

kakav strasan slucaj. zanimljivo je videti sudjenje u spaniji, drugaciji pristup i kompletna atmosfera u odnosu na ono sto obicno gledamo.

 

Ako ti je ovo bilo zanimljivo imaš na Netflixu i Vatican Girl (to je super, mada akcenat je na istrazi jer suđenja nije ni bilo) i Alcasser Murders (ovo krene baš dobro, prvih nekoliko epizoda je jako zanimljivo, međutim potpuno se raspadne na kraju i ode u dubiozu i teorije zavere).

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...