Jump to content
IGNORED

Salate


katamaran

Recommended Posts

Pravio tzatziki pa da podelim recept

 

 

Hladi se u frizu pa kad dodjem sa arbajta   :piggy:

 

I totalna perverzija od salate

 

 

Neverovatno mi je da vec ne postoji topik

Link to comment
  • 1 year later...

Topik nije zaziveo al ne skodi da ga bampujem sa par dobrih

 

Leskovacka trljanica - jedna od najboljih slaata u svijet 

 

 

 

Godinama je obozavam al sam tek od skoro naucio kako se zove.

Link to comment
  • 1 year later...

Na meniju JAMa je salata u čijoj je osnovi dimljena cvekla - u dve varijante, za ručak i večeru sa i bez višanja. Nisam je probao.

Kakava je namirnica dimljena cvekla?

Na koji način napraviti ovu salatu?

Link to comment

imas po netu nouhau za dimljeno povrce u kucnoj radinosti. nije komplikovano ako covek oce time da se bavi.

il uvek mozes da natrljas cveklu s malo tecnog dima :D

 

 

divan jelovnik :)

 

Edited by darling
Link to comment

Ufff dimljena cvekla... 

Imam vise varijanti sa sirovom i pecenom, ali nisam je dimila, a mislim da je nisam ni jela nikada :huh:

 

1. Omiljena mi je narendana sirova sa kriskama pomoradze (ociscena od svoje bele opne) i rukolom :) uz dresing: balzamiko i mulje.

 

2. Pecena cvekla (isecem je na manje komade, polukrugove, poprskam muljem i mesavinom meda i balzamika, pecem 40ak min na 180C),  sa pecenim karfiolom (peci 20 min cvetice samo malo isprskane muljem),  dodati krupno secene lesnike (mogu i tostirani),  bebi spanac, a odozgo sir (najbolje koziji ili feta ili vec po ukusu)

Dresing: 1 cen izgnjecenog belog, malo soli, kasicica meda, senf, kasika kisele pavlake (moze i bez nje)

 

3. Salata od pecenog korenastog povrca sa ovcijim sirom (ili fetom)

Iseci na kockice cveklu, 3 sargarepe  i  2 paskanata i ostaviti malo u marinadi od: meda, soli, bibera, m.dusice, balzamika.

Poredjati po plehu i peci na 180 C dok povrce malo samo ne omeksa, moze da ostane i al dente.
Iseci na kockice zatim stabljiku celera i mlad luk, odnosno poprziti malo praziluk ili crveni sirovi na rebarca.
Deresing: senf (dizon ili bilo koji), sirce, maslinivo, med, so, biber, a po uzboru moze i cen belog, origano.
Izmesati sve, odozgo sir, posuti crnim susamom.

 

Ove tri najcesce pravim pored klasicne pecene cvekle sa blukom.

A bas me interesuje ova dimljena.

 

 

Edited by Jumanji
Link to comment

Izvini @Ras tek sam sada videla da zahtev nisam ispunila, tako da sam pogledala meni i nemam ideju kako bih drugacuje napravila salatu sa dimljenom cveklom od nekih mojih skromnih ponuda, kmbinacija sa sirovom-pecenom ili njihove, vidim da se pominje koziji sir, a stvarno su kompaktibilni.

Link to comment
  • 1 year later...

Jedna neobicna kombinacija, evo bas slatko-slana (iz sladoled price, to me i podsetilo, pored vrucine)-kisela veoma ukusna i odvezavajuca. Ako se ne varam ovo je Najdzelin recept, datum sa fotke pokazuje kada sam je prvi put pravila.

Salata od lubenice (1kg), crvenog luka (manja glavica), fete (250g) i crnih maslina (100g).
Potrebno je jos sok od 2-3 limuna/limente, nana, persun, mulje i biber.
Bez previse mesanja da se feta i lubenica ne smuljaju, naravno dobro ohladiti.

95bd45ecc7526be83d7d547f96b05824.jpg

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...