Jump to content
IGNORED

Salate


katamaran

Recommended Posts

  • 1 year later...

Topik nije zaziveo al ne skodi da ga bampujem sa par dobrih

 

Leskovacka trljanica - jedna od najboljih slaata u svijet 

 

 

 

Godinama je obozavam al sam tek od skoro naucio kako se zove.

Link to comment
  • 1 year later...

imas po netu nouhau za dimljeno povrce u kucnoj radinosti. nije komplikovano ako covek oce time da se bavi.

il uvek mozes da natrljas cveklu s malo tecnog dima :D

 

 

divan jelovnik :)

 

Edited by darling
Link to comment

Ufff dimljena cvekla... 

Imam vise varijanti sa sirovom i pecenom, ali nisam je dimila, a mislim da je nisam ni jela nikada :huh:

 

1. Omiljena mi je narendana sirova sa kriskama pomoradze (ociscena od svoje bele opne) i rukolom :) uz dresing: balzamiko i mulje.

 

2. Pecena cvekla (isecem je na manje komade, polukrugove, poprskam muljem i mesavinom meda i balzamika, pecem 40ak min na 180C),  sa pecenim karfiolom (peci 20 min cvetice samo malo isprskane muljem),  dodati krupno secene lesnike (mogu i tostirani),  bebi spanac, a odozgo sir (najbolje koziji ili feta ili vec po ukusu)

Dresing: 1 cen izgnjecenog belog, malo soli, kasicica meda, senf, kasika kisele pavlake (moze i bez nje)

 

3. Salata od pecenog korenastog povrca sa ovcijim sirom (ili fetom)

Iseci na kockice cveklu, 3 sargarepe  i  2 paskanata i ostaviti malo u marinadi od: meda, soli, bibera, m.dusice, balzamika.

Poredjati po plehu i peci na 180 C dok povrce malo samo ne omeksa, moze da ostane i al dente.
Iseci na kockice zatim stabljiku celera i mlad luk, odnosno poprziti malo praziluk ili crveni sirovi na rebarca.
Deresing: senf (dizon ili bilo koji), sirce, maslinivo, med, so, biber, a po uzboru moze i cen belog, origano.
Izmesati sve, odozgo sir, posuti crnim susamom.

 

Ove tri najcesce pravim pored klasicne pecene cvekle sa blukom.

A bas me interesuje ova dimljena.

 

 

Edited by Jumanji
Link to comment

Izvini @Ras tek sam sada videla da zahtev nisam ispunila, tako da sam pogledala meni i nemam ideju kako bih drugacuje napravila salatu sa dimljenom cveklom od nekih mojih skromnih ponuda, kmbinacija sa sirovom-pecenom ili njihove, vidim da se pominje koziji sir, a stvarno su kompaktibilni.

Link to comment
  • 1 year later...

Jedna neobicna kombinacija, evo bas slatko-slana (iz sladoled price, to me i podsetilo, pored vrucine)-kisela veoma ukusna i odvezavajuca. Ako se ne varam ovo je Najdzelin recept, datum sa fotke pokazuje kada sam je prvi put pravila.

Salata od lubenice (1kg), crvenog luka (manja glavica), fete (250g) i crnih maslina (100g).
Potrebno je jos sok od 2-3 limuna/limente, nana, persun, mulje i biber.
Bez previse mesanja da se feta i lubenica ne smuljaju, naravno dobro ohladiti.

95bd45ecc7526be83d7d547f96b05824.jpg

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...