Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Davanje krvi

Featured Replies

 Ja sam A+, 

 

 

E i ja sam A+

 

Ja sam O+ opšti davalac

 

ja minus

 

 

 

 

.

 

Odmah da napomenem, vas koje sam kvotovao nisam prozvao, vi ste samo ppprimeri a i bio je to dobar post na vocapu. ^_^

 

Krv ne treba da daje niko ko ne želi niti neko ko nije sposoban. Mene je sticaj okolnosti asocirao na sve ovo, možda me odbiju, desilo mi se dva, tri puta iako sam davao krv nekih dvadesetak puta. Dakle, nije strašno, ode se, posle pregleda kažu ljudi može ili ne može, ako može, ture iglu u venu, iscuri krv i ništa se ne oseti. Ustanaš i pičiš dalje. Kao da se ništa nije desilo a desila se divna stvar.

 

 

Enivejz, ja ću sutra ići do Zavoda. Da dam krv.

Ako ima još zainteresovanih, možemo se naći negde, da odemo zajedno. Negde oko 10-11h bi bilo zgodno. Oni rade do trri ali računajte da sama procedura davanja krvi traje 10 do 20 minuta

 

Bilo kako bilo, održavaću ovaj topik

  • Replies 301
  • Views 57k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Šumejker-Levi 9
    Šumejker-Levi 9

    put danas, fuck yeah. Jubilejčina

  • Šumejker-Levi 9
    Šumejker-Levi 9

    @vojiste sediš ispod drveta i daješ krv, kako kul. U poslednje vreme dajem na tačno 12 nedelja. Otkrili su mi da imam onaj Antigen-D, pa sad ta karantinska plazma ide za bebe. Prednost u mojoj firm

  • Originalna preporuka zapravo potiče od oca, koji je tokom decenija radnog veka kao anesteziolog ko zna koliko hiljada miliona puta ljudima u vene gurao kojekakve igle, braunile ili šta već. I za preth

Posted Images

  • Author

I, gledajte na to ovako: dvoje/dvojica je više nego duplo bolje nego samo jedan.

ja se ne bojim davanja krvi ali mi je krv zatrovana hemijom i alkoholom i holesterolom toliko da mi se jetra malo sjebucnula

 

svaka čast na topiku btw...

Odlična tema. Podržavam

Ja ne mogu iz poznatog razloga.

Kad bude sledeća akcija tu smo.

Inače, kome je donji pritisak veći od 99 ne sme da daje krv

  • Author

ja se ne bojim davanja krvi ali mi je krv zatrovana hemijom i alkoholom i holesterolom toliko da mi se jetra malo sjebucnula

 

svaka čast na topiku btw...

Ne znam za hemiju al' mislim da holesterol nije problem.

Što se tiče alkohola, jednom sam, posle teške pijanke, sa društvom otišo da dajemo krv. Jdnu devojku su odbili zbog niskog pritiska i jednog drugara zbog slabog hemoglobina. Ja sam im rekao da sam sinoć popio preterane količine piva (koje inače dugo ostaje u krvi, duže nego, recimo, votka) a oni si mi rekli, blago sablažnjeni, ma nema veze.

  • Author

Može, svakako. Super.

Raspitaću se sutra u Zavodu.

 

To ono gde te bocnu u kost pa ti isisaju deo srzi iz nje? :wacko:

 

Odlična tema. Podržavam

Ja ne mogu iz poznatog razloga.

Kad bude sledeća akcija tu smo.

Inače, kome je donji pritisak veći od 99 ne sme da daje krv

 

Zar nije problem ako ti je nizak pritisak pa ces da se strovalis?

To ono gde te bocnu u kost pa ti isisaju deo srzi iz nje? :wacko:

 

 

 

Zar nije problem ako ti je nizak pritisak pa ces da se strovalis?

Za upis u registar dovoljno je par kapi krvi iz ruke.

Ako kojim slučajem moja koštana srž odgovara nekome... Naravno neka buše i rade šta hoće, mislim taj nema drugu opciju.

  • Author

 

 

Zar nije problem ako ti je nizak pritisak pa ces da se strovalis?

 

Da, i nizak pritisak je problem, onesveste se ljudi, ali im obično ne bude ništa dalje. No, nisam medicinar pa ne bih ništa tvrdio bez stručnog pregleda.

 

No, ako se osećate zdravo, nemate nikakve akutne tegobe niti nekakve zarazne bolesti, onda vas ništa ne sprečava da date krv.

Ima onaj Vib jednu odličnu:

 

"Red bi bio da odapnu prvi

Dobrovoljni davaoci krvi"

 

:D

 

Inace, bujodraze, necemo se ljubimo, ali :wub:

Edited by aram

@wall jel si se registrovao?

Edited by kud u maglu Simoviću

Odavno.

Krv dajem uh... 20god 2-3 puta godišnje.

A i organi su donirani, kada mi više ne budu trebali.

Šta znam, to mi je neki osnov humanosti, naravno uvažavam i da neko ne može/ne sme.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.