Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

ma nije bre, nego, koliko sad shvatam, to su neke krnjache i kaludjerice novoga sada, jel tako? prosto sitna rezolucija, ne mozesh znati sve unsure.gif

inache se trudimo po ataru i svashta nauchimo hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Kaludjerica je Sajlovo, ovo je više Borča...
Sta su ti onda Gornje livade, ako je Sajlovo Kaludjerica? [emoji6]
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

ma nije bre, nego, koliko sad shvatam, to su neke krnjache i kaludjerice novoga sada, jel tako? prosto sitna rezolucija, ne mozesh znati sve :unsure:

 

Pa ono, i da i ne. Da u smislu da je naselje na obodu grada s onu stranu vode (dakle, Krnjaca) s tim sto je ovo oduvek bio (kao) deo grada a ne susedno selo koje je grad kasnije progutao. Kad neko kaze Krnjaca i Kaludjerica u novosadskom kontekstu meni je na to pre asocijacija Veternik - do relativno nedavno odvojeno mesto, sada vec komplet integrisano u urbanu zonu grada.

Inace s' onu stranu DTD kanala se za svaki prelazak preko mosta i dalje kaze "idem u grad", a dosta domacinstava jos uvek drzi zivinu i tako to iako se od 90-tih naovamo drasticno sve izgradilo i urbanizovalo, u poredjenju s onim kako ja pamtim kad sam bio klinac i kad smo dolazili tu kod babe i dede - konji i krave su pasli na ledini kod krsta...

Edited by Radoye
Link to comment
E sad i ti, ja ne znam gde su Gornje livade u NS... :(
Ako znas gde je pecenjara Siki na Sentandrejskom putu, e tu skrenes levo, pa taj ceo potez do zatvora
Link to comment
3 minutes ago, vookela said:

Ako znas gde je pecenjara Siki na Sentandrejskom putu, e tu skrenes levo, pa taj ceo potez do zatvora

A, jbt, naravno da znam gde je Siki, ali, nisam imao pojma da se to tako zove...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...