Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

2 hours ago, Ted said:

 

Lol znao sam da će ovo da urade. Prošle sezone je Zvezda imala pauzu od skoro mesec dana između kraja Evrolige i početka aba plej-ofa, pa su zato ovo promenili.

Doduše imao je i Partizan toliku pauzu, neplanirano, kad su ispali od Alimpija.

Edited by Nikodije
Link to comment

nije ovo loše rešenje. smanjuje se broj ekipa koje se bore za ništa. naročito u varijanti kad su prva četri gotovo poznata i pre početka prvenstva.

 

jedino bih vratio i taj f8 da se igra. a ne ovo što je sada. 1/4, 1/2 i finale i tačka, gotovo za par dana.

Edited by Ted
Link to comment

šta fali, igrala se aba tako godinama i bilo je ektra zanimljivo

 

da ne govorim o razlozima oportuniteta. gde su pojedini klubovi kao rogovi u vreći i sve što se dešavalo u prethodnim finalnim serijama. smanjuje se potencijal za tako nešto. još ako se igra daleko od Beograda i Podgorice. divota Božija. 

 

ja naredne sezone nemam nameru da gledam ni jedan večiti derbi u basketu. najiskrenije. jedino ako nekim čudom ispadne da to može normalno. ali nešto nisam optimista. 

Link to comment
42 minutes ago, Ted said:

šta fali, igrala se aba tako godinama i bilo je ektra zanimljivo

 

da ne govorim o razlozima oportuniteta. gde su pojedini klubovi kao rogovi u vreći i sve što se dešavalo u prethodnim finalnim serijama. smanjuje se potencijal za tako nešto. još ako se igra daleko od Beograda i Podgorice. divota Božija. 

 

ja naredne sezone nemam nameru da gledam ni jedan večiti derbi u basketu. najiskrenije. jedino ako nekim čudom ispadne da to može normalno. ali nešto nisam optimista. 

Fali to da značaj onoga što se igra cele godine drastično pada, kao i to da je faktor sreće drastično veći. Ligu osvaja onaj ko je raspoloženiji i zdraviji jednog vikenda. Mislim, postoji razlog zašto se u svim košarkaškim ligama igra plejof.

 

Što se suđenja tiče, najbolje da se neće muvati i nameštati ako bude f8, ali nije samo do suđenja nego i do nenormalnih uslova za igru. Međutim, naravno da bi f8 bio ili u Beogradu ili u Podgorici. Neće kriminalci da postanu pošteni sportski radnici zbog toga što se igra f8. Liga je sada u vlasništvu klubova i nema više Sidra da organizuje koliko toliko regularan finalni turnir.

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment

Prevelik je ulog ovo sa EL da bi ti se u F8 sistemu sledeća sezona rešavala u 3 puta po 1 utakmici.

 

Treba ići u pravcu normalizacije odnosa klubova (štapom i kaznama) i smanjenja uticaja klubova na izbor sudija (o čemu Nikodije gore piše), pa čak i ako mora onim ćokijevskim predlozima sa žrebanjem sudija za sve utakmice. Doduše i to bi verovatno otišlo sve u krasni, prvi put kad bi izvukli Sretena za derbi u PG, ili Javora Zvezdi, ili nama ___________ (ne znam ko nam sada najviše smeta od tih tier 1 sudija - Ika?).

  • +1 3
Link to comment
16 hours ago, Heaviside said:

Fali to da značaj onoga što se igra cele godine drastično pada, kao i to da je faktor sreće drastično veći. Ligu osvaja onaj ko je raspoloženiji i zdraviji jednog vikenda. Mislim, postoji razlog zašto se u svim košarkaškim ligama igra plejof.

 

nije nužno. Partizan je gomilu tiutla osvojio na tim završnim turnirima, ne zato što je imao sreće nego zato što je bio najbolji u tom trenutku.

 

a slažem se da je pravo rešenje normalizacija odnosa među klubovima i te sistemske promene u ligi. ali dok ne vidimo da se to dešava (a ne vidimo) ovo bio bio jedan od načina da se požar ne raspolamsava igranjem serije visokorizičnih utakmica. drugi način bi bio da se sve utakmice igraju baz publike. tipa da je večitima izrečena kazna prošle sezone da će ove sezone sve utakmice biti pred praznim tribinama. pa i one u eventualnom finalu.

Edited by Ted
Link to comment

Ono sto sam napisao jeste nuzno - faktor srece jeste nuzno drasticno veci i znacaj regularne sezone jeste nuzno drasticno manji u sistemu takmicenja sa finalnim turnirom umesto plejofa. Ono gde se slazemo je da nije nuzno da najbolja ekipa ne bude sampion na kraju, ali to niko nije ni tvrdio. Ne da nije nuzno nego je najbolja ekipa u svakom sistemu i dalje favorit.

 

Stvar ukusa i ciljeva na kraju krajeva. Ako se zeli veci broj iznenadjenja i hajp oko zavrsnog turnira naustrb napete borbe za plasman u regularnom delu i nagrade za ekipe koje su tokom cele sezone pokazale najvise, onda je finalni turnir way to go. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Bio je on mvp na papiru pre 4 godine otprilike, al su tada isforsirali čini mi se Gogu Bitadzea, ili nekog drugog iz Mege, uz objašnjenje da ne može mvp da bude iz ekipe sa dna tabele.

Edited by Nikodije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...