Jump to content
IGNORED

WC 2018 evropske kvalifikacije


levi

Recommended Posts

Ne radi se to tako. Ako napravi faul za žuti u toku utakmice može lako da dobije i crveni. Nego odugovlače sa izvođenjem na samom kraju

 

Nije uopšte problem da se dokaže namera

E jbg onolike knjige iz pravne teorije napisane o tome, ali opet mora da postoji neki opipljiv dokaz, pa makar i čitanje sa usana Murinju iz ovog Arleovog primjera

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cash

    149

  • levi

    111

  • MiddleClass

    98

  • Lancia

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

obično na samom kraju, kad je sve rešeno, prave neke gluposti tipa neće da se pomeri od lopte da protivnik izvede slobodan udarac, ili mu namerno šutne loptu u aut ili tako nešto. neki put se baš vidi da je namerno.

Link to comment

Ne znam, ne volim kad se u bilo kom predmetu sudi na osnovu "pa vidi se". 

 

Pa nego na osnovu čega? Ne kriju oni to uopšte, sve rade javno i transparentno,  jer nije bilo zabranjeno

 

Samo će u buduće morati malo više da se potrude

Link to comment

šta misliš ovako, vodiš 5-0, 90+5', slobodan udarac za protivnika kod njegovog kaznenog, i ti kao štoper dotrčavaš sa 70 metara razdaljine i staneš ispred lopte da ovi ne mogu da izvedu i ne mrdaš dok ne dobiješ žuti, i onda se smeješ i pružaš ruku sudiji? šta bi ti rekao dal je namerno?

Link to comment

Pa nego na osnovu čega? Ne kriju oni to uopšte, sve rade javno i transparentno,  jer nije bilo zabranjeno

 

Samo će u buduće morati malo više da se potrude

pa kad nije bilo zabranjeno zašto su kaznili?

Link to comment

to je protivno ferpleju, kao i simuliranje povrede kako bi se zaustavila igra, simuliranje faula ranije nije bilo kažnjavano žutom kartom pa se i to promenilo pre desetak godina

- ali ako će da kažnjavaju za ovo izigravanje pravila morali bi da retroaktivno kazne i igrače koji su se valjali na kraju utakmice a onda igrali već u prvoj narednoj u startnoj postavi ^_^

Link to comment

Ja generalno mislim da je to "skupljanje žutih" glupost neopjevana. Ok, suspenduj ga ne utakmicu ili više nakon crvenog, ali ovo, tri žuta automatski jedna suspenzije je besmisleno, ubija tok takmičenja. 

Link to comment

A problem sa ovim "vidi se iz aviona" jeste što se omogućuje diskreciono pravo nekakvim komisijama da post-festum vijećaju šta jeste, a šta nije, onako, na oko. A poenta pravila sporta jeste da se takve situacije izbjegnu maksimalno. Zato pravila igre obično sadrže stotine stranica. 

Link to comment

Ja generalno mislim da je to "skupljanje žutih" glupost neopjevana. Ok, suspenduj ga ne utakmicu ili više nakon crvenog, ali ovo, tri žuta automatski jedna suspenzije je besmisleno, ubija tok takmičenja. 

 

Slazem se.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...