Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Da dodam da su dve nedelje pre prvog kruga prognoze bile da su izjednačeni ili da Le Penova ima oko 1% prednosti. Dakle, za ove dve nedelje je Makron nešto ojačao.

 

S obzirom na to da sve ankete za drugi krug daju Makronu preko 60%, videćemo koliko će se stvari promeniti u ove dve nedelje, trebalo bi da se zaista desi politički zemljotres pa da Le Penova pobedi.

Link to comment

Mislio sam da je jedino u "mom kraju" Fillon pobedio, no vidim da je uzeo i svoj region.

 

Inače, ne znam da li mnogi shvataju kako je ovo nepojmljivo, jer pre samo 15ak godina bi bila velika bruka da kandidat FN pobedi u ovoliko regiona. Jednom davno je bilo PACA I to samo u regionalnim izborima. Danas je Francuska pred novom podelom.

Link to comment

Gde nađe baš 15-ak.

 

Raspodela u prvom krugu predsedničkih izbora 2002. - sivo je Žan-Mari le Pen, plavo Širak, a narandžasto Žospen. Bilo je 16 kandidata.

 

Le Pen je u tom krugu osvojio 16,9%, a u drugom 17,8%, dakle ni 1 posto više. Ovaj put će Marin uzeti znatno više u drugom nego u prvom.

 

939px-Pr%C3%A9sidentielles_2002_1er_tour

https://en.wikipedia.org/wiki/French_presidential_election,_2002

Edited by vememah
Link to comment

Gde nađe baš 15-ak.

 

Raspodela u prvom krugu predsedničkih izbora 2002. - sivo je Žan-Mari le Pen, plavo Širak, a narandžasto Žospen. Bilo je 16 kandidata.

 

Le Pen je u tom krugu osvojio 16,9%, a u drugom 17,8%, dakle ni 1 posto više. Ovaj put će Marin uzeti znatno više u drugom nego u prvom.

 

939px-Pr%C3%A9sidentielles_2002_1er_tour

https://en.wikipedia.org/wiki/French_presidential_election,_2002

 

Da, hteo i ja to da postavim.

Le Penkin uspeh uopste nije neocekivan nego je kao i u Austriji rezultat konstantnog napredovanja koje je islo paralelno sa umivanjem od najekstremnijih ispada tipa negiranje Holokausta itd.

Link to comment

2002 је ако се добро сјећам и излазност била већа.

 

U drugom krugu posto se glasalo protiv Lepena a ne za Siraka. Mala lekcija za druge zemlje...

Edited by Anduril
Link to comment

@Simon:

 

U prvom 71,6% (dakle za 7 posto manja nego jučerašnjih 78,7%), a u drugom je mobilizacija protiv Le Pena bila ogromna - izašlo je 79,7%.

Edited by vememah
Link to comment

Meni je Makron izuzetno antipatična pojava, valjda zbog toga što me toliko podseća na horde raznih menadžera i menadžerčića kojih sam se nagledao u životu. Voleo bih da razumem francuski, pa da ga čujem šta priča, ali opet nemam prevelika očekivanja od 39-godišnjeg bankara i mladolidera, koji je već stigao da bude bivši francuski ministar ekonomije. Pretpostavljam da je u pitanju gomila slatkorečivih fraza, koje u realnom životu ništa ne znače, i da se od njega može očekivati samo održavanje statusa quo u vođenju Francuske.

 

Sa druge strane, nije da je Marin neka alternativa, naprotiv. Ježim se od takvih likova kao što je ona, o tati da i ne govorim.

Link to comment

Meni je Makron izuzetno antipatična pojava, valjda zbog toga što me toliko podseća na horde raznih menadžera i menadžerčića kojih sam se nagledao u životu. Voleo bih da razumem francuski, pa da ga čujem šta priča, ali opet nemam prevelika očekivanja od 39-godišnjeg bankara i mladolidera, koji je već stigao da bude bivši francuski ministar ekonomije. Pretpostavljam da je u pitanju gomila slatkorečivih fraza, koje u realnom životu ništa ne znače, i da se od njega može očekivati samo održavanje statusa quo u vođenju Francuske.

 

+1

covek je pre kandidature odradio veliko istrazivanje, sta glasaci hoce (navodno 25000 intervjua) i upakovao u bezlicnu "jako napred" ponudu. dovoljno da preskoci umorne kandidate dve velike stranke a kao da deluje da je nesto novo.

Link to comment
×
×
  • Create New...