Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

16 minutes ago, Zaboravan said:

Naravno.

Ali nisi me razumeo.

Ako je dečko dao gas dok ga policija drži na nišanu... Užasna odluka. U normalnoj situaciji niti bi pištolj trebao biti izvađen niti bi on trebao bežati. Ali u Fra već dugo nije normalna situacija. 

To sam hteo da kažem. 

E da, inače kolikp pratim vesti Grci mi se čine najgori po tom pitanju. 

nisam pametan, ali sanse da te policija ubije ako si arap ili africkog porekla je mnogo veca. ista situacija je da te policija ubije u americi ako si tamnoput nego belac. sta prolazi kroz glavu ljudima druge boje koze kada su zaustavljeni od policije to samo mogu pretpostaviti. mozda je klinac imao dva dzointa u dzepu, auto ukraden, provalio u kiosk noc pre toga, nije se pojavio na sudu proslog meseca...itd. sve to nije razlog da ga upucaju. pre par sedmica u kopenhagenu je neka budaletina urlala i skakala sa nozem u prepunoj metro stanici, upucali su ga u nogu. pre toga ludak je pucao po soping centru, ubio je sedmoro a raino isto toliko. nije ubijen. svako malo su potere za istim ovakvim likovima (podivljalim klincima) kao ovaj nesrecnik iz francuske. nema mrtvih. zelim da kazem da je ovde drzava odgovorna i naravno policija kao produzena ruka drzave a ne nabrijani klinac u ukradenom mercedesu.

Edited by Krampa
  • +1 5
Link to comment
11 minutes ago, Poludziber said:

Ma da, najbolje da se zaustavljaju “po kljucu” imajuci kao kriterijum samo politicku korektnost. Opste poznato je da je isti procenat mogucnosti da teroristicki atentat u francuskoj izvrsi lik musliman arapskog porekla kao i hriscanin belac. :fantom: Hocu da kazem, neke stvari nisu rasizam po defoltu vec nazalost realno stanje na terenu. Zasto je to tako, to je drugo pitanje….

nisu svi muslimani teroristi ali su svi teroristi muslimani. bushova kuhinja koja vodi u totalnu propast.

  • +1 1
Link to comment

Mi u mom selu smo poznati po uzgoju duvana. I sad policija svake godine krajem ljeta napravi nekakav kordon oko regije i zaustavljaju sve redom i zaviruju u gepek. Ja kad to prebacim u excel tabelu ispade da ima 5x više šanse da te policija zaustavi ovdje nego u Podrinju. Većina zaustavljenih slavi Nikoljdan. A vozači kombija i kedija se zaustavljaju u 100% slučajeva. To vjerovatno ima veze etničkim profilisanjem, jer smo mi poznati kao uzgajivači duvana još od turskog vremena. Isto tako današnja policija je u rangu terminatora i nemaju kao nekad iq 89 pa tako sa 500 metara skontaju da je naša slava Nikoljdan, i na osnovu toga znaju da je 5x veća šansa da imamo zaštekan duvan u odnosu na one koji slave Malu Gospojinu #statistika

  • Haha 4
Link to comment
55 minutes ago, Venom said:

Zašto je uopšte zaustavljen?

 

According to the prosecutor, during an explanation on television, this young individual was apprehended well before being on the highway where the police officer drew his weapon. He exhibited dangerous driving behavior by using lanes designated for buses, running red lights, and driving recklessly.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Krampa said:

nisu svi muslimani teroristi ali su svi teroristi muslimani. bushova kuhinja koja vodi u totalnu propast.

Jeftino ti je ovo jer dobro znas sta sam napisao dajuci akcenat na cinjenicu da su zrtve ove situacije i musliman arapskog porekla kao i policajac koji ne zna sta ga ocekuje na kontrolnom punktu. Razlog zasto je to tako je prilicno kompleksan a resenje gotovo nemoguce. Osim za one koji kao resenje za sve vide u politickoj korektnosti.

Link to comment

Francuski sociolog pokusava da opravda paljenje biblioteka

 

Dans “Pourquoi brûle-t-on des bibliothèques”, le sociologue Denis Merklen avance parmi les explications qu’il s’agit de s’attaquer à une institution, comme l’école, qui sacralise l’écrit alors qu’ils vivent l’écrit comme une instrument culturel de domination de classe.

 

U “Zašto palimo knjižnice” sociolog Denis Merklen ističe među objašnjenjima da je riječ o napadu na instituciju, poput škole, koja posvećuje pisano, dok oni doživljavaju pisano kao kulturni instrument klasne dominacije.

Edited by borris_
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

 

According to the prosecutor, during an explanation on television, this young individual was apprehended well before being on the highway where the police officer drew his weapon. He exhibited dangerous driving behavior by using lanes designated for buses, running red lights, and driving recklessly.

 

Zamisli u Beogradu policija počne da ubija bahate vozače i 80% ih bude iz Crne Gore. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, mackenzie said:

 

Zamisli u Beogradu policija počne da ubija bahate vozače i 80% ih bude iz Crne Gore. 

 

Tamara Bojanić, recimo?

 

Bili i neki Bugari pre 2-3 dana.

Link to comment
5 minutes ago, mackenzie said:

 

Zamisli u Beogradu policija počne da ubija bahate vozače i 80% ih bude iz Crne Gore. 

 

više ovako

  • Wub 1
Link to comment
9 minutes ago, Poludziber said:

Ma da, najbolje da se zaustavljaju “po kljucu” imajuci kao kriterijum samo politicku korektnost. Opste poznato je da je isti procenat mogucnosti da teroristicki atentat u francuskoj izvrsi lik musliman arapskog porekla kao i hriscanin belac. :fantom: Hocu da kazem, neke stvari nisu rasizam po defoltu vec nazalost realno stanje na terenu. Zasto je to tako, to je drugo pitanje….


Koje nacionalnosti i vere je Brejvik? Koje nacionalnosti i vere su pripadnici Nacionalno socijalističkog podzemlja, koji su od 2000. do 2007. u Nemačkoj ubili 9 imigranata, i imali 43 pokušaja ubistva? Mogu da nabrajam još, ako želiš.


Da li je nakon svih događaja u kojima su učestvovali ovi ljudi zabeležen skok kontrola nad belim starosedeocima? Zašto nije? Zato što to što su oni uradili nije povezano za njihom nacionalnom i verskom pripadnošću, što za manjine nije slučaj. Ali nema nikakve razlike u svemu tome, Nemac može da bude lekar, pekar, terorista, isto kao i Arapin. Ljudi ne treba da se zaustavljaju po ključu, nego ako imaju povoda. Nacionalna i verska pripadnost nije povod i zakoni svih modernih zemalja su prilično jasni po tom pitanju.

 

Hajde da obrnemo stvari i jedno vreme kontrolišemo grupe na potpuno suprotan način i da vidimo da li će broj prestpunika po grupama da se promeni. Ja mislim da je očigledno da hoće. I šta nam to onda govori?


To se naravno neće desiti, jer je i policija neproporcionalno većinska.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
10 minutes ago, borris_ said:

Francuski sociologie pokusava da opravda paljenje biblioteka

 

Ja kad sam bio u muzeju u Njemačkoj, 90% posjetilaca je bilo bjelaca i 10% ostalih. A u metrou nedaleko odatle je odnos 40-60. Vjerovatno ima veze zato što je sve u muzeju u stvari stari namještaj od ljudi koji su u prošlosti tlačili pretke od ovih što su većina u metrou, pa zbog toga je prisutan rasizam u muzejima. Dok je metro druga priča, jer je većina graditelja bila migrantskog porijekla pa je zato metro klasno bliži tim ljudima. Dok autohtoni Njemci preferiraju kočije tj. privatni prevoz a obrazovana srednja klasa brze vozove jer su potomci klase mašinskih inženjera.

Link to comment
13 minutes ago, Krampa said:

nisam pametan, ali sanse da te policija ubije ako si arap ili africkog porekla je mnogo veca. ista situacija je da te policija ubije u americi ako si tamnoput nego belac. sta prolazi kroz glavu ljudima druge boje koze kada su zaustavljeni od policije to samo mogu pretpostaviti. mozda je klinac imao dva dzointa u dzepu, auto ukraden, provalio u kiosk noc pre toga, nije se pojavio na sudu proslog meseca...itd. sve to nije razlog da ga upucaju. pre par sedmica u kopenhagenu je neka budaletina urlala i skakala sa nozem u prepunoj metro stanici, upucali su ga u nogu. pre toga ludak je pucao po soping centru, ubio je sedmoro a raino isto toliko. nije ubijen. svako malo su potere za istim ovakvim likovima (podivljalim klincima) kao ovaj nesrecnik iz francuske. nema mrtvih. zelim da kazem da je ovde drzava odgovorna i naravno policija kao produzena ruka drzave a ne nabrijani klinac u ukradenom mercedesu.

Možemo do sutra. 

Šansa da je ovaj dečko imao nameru da se zaleti u masu prolaznika ili patrolu je je veća nego nego neki drugi uzorak™. 

Pokušajem da pobegne (dok mu je cev uperena u glavu) automatski je tu verovatnoću u glavama policije podigao na ko zna koji nivo. 

Možda nije hteo da beži, možda se uplašio toliko da je proradio instinkt, možda je policajac trigger-happy, možda. .. Puno je možda da bi se doneo konačan sud. 

Link to comment
32 minutes ago, mackenzie said:

Mi u mom selu smo poznati po uzgoju duvana. I sad

 

Posto je? Jel prodajete u srbiji?

Jel to hercegovina?

E. Mozes i na pm

Edited by munze
  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, munze said:

 

Posto je? Jel prodajete u srbiji?

Jel to hercegovina?

E. Mozes i na pm

Posavina. Ali ja sam u legalnim tokovima i ne bavim se švercom duvana. Duvanska industrija u BiH je propala jer više ne postoji otkup ili je minimalan. S tim da ne preporučujem kupovinu nelegalnog duvana, jer su metode sušenja kancer speed run.

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...