Jump to content
IGNORED

Serie A 2016/17


crtamOrasi

Recommended Posts

Nisam ocekivao ovo, iskreno. 

 

Jbg, ovako postaju jedan od ozbiljnijih konkurenata za CL. Mislim da ne moraju da prodaju Pogbu sto se para tice [mogu da prodaju i razne Zaze i ostale, dogurace do nekih 70 miliona tako], ali mislim da ce ga svejedno prodati. 

 

Ovo je stejtment, koliko i potreba za vrhunskim spicem. Uzeli su Pjanica i Higuaina od dva najveca konkurenta. 

 

S druge strane, ogromne pare za Napoli. Vidjecemo, iz prodaje Cavanija su izasli jos jaci, ako npr uzmu Icardija ili tako nekog, nisu mnogo izgubili na kvalitetu. Ali ne znam koliko je realno da njega uzmu

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    270

  • Meazza

    178

  • MiddleClass

    138

  • gervasius twinkleminkleson

    96

Higuainovo nasrtanje na sudije ce sada biti 90% manje opasno po njega :dry:

 

Napoli je makno finu kintu, al opet, ona im sigurno ne moze kupiti igraca sa takvom produkcijom. Icardi bi bio bas okej resenje, mozda i najbolje dostupno.

Link to comment

Dobro, ima napadaca koje mogu uzeti. Mislim, tesko da bi i Higuain opet dao onoliko golova kao prosle sezone, i vjerovatno i jeste bilo pravo vrijeme da ga prodaju [s tim sto sumnjam da su planirali da ga prodaju Juventusu], ali ima dobrih rjesenja. S tim sto njima trebaju 2 kvalitetna napadaca, moraju da imaju i dobar backup [Zapata to nije, Gabbiadini nije spic]. 

Dobra bi fora bila da uzmu Moratu. 

 

Icardi ce vjerovatno vrlo uskoro biti bolji igrac od Higuaina [s obzirom na godine], on bi im bio idealan. Ali opet, nisam siguran da je to realno. 

Link to comment

Sefe, Gabiadini je odlican back-up napadac, tesko da moze bolje od toga ako klub nije bas gej™. I ima karakteristike secunda punte, ali prvo jeste klasican napadac.

Jab uzeo valjanog ofanzivnog veznog, ima ih ko pleve i moze da se probere za normalne pare. Nemaju bas nikakvu alternativu Hamsiku, a i on ume da nestane u sred sezone. Da budem iskren, meni je on strasno precenjen igrac.

Kad kazem da ne mogu cak ni od tih para nadju zamenu Higuainu mislim da ne postoji mnogo njima dostupnih opcija koje bi garantovale makar i priblizan ucinak. Ti jesi pogodio sa Icardijem, verovatno ne bi moglo pametnije od toga. Iako je kreten.

Link to comment

Ne slazem se ni najmanje za Hamsika. Ako ista, nije dovoljno cjenjen. Placa cijenu tome sto je odlucio da ostane vrlo vjerovatno zauvijek u Napoliju. 

 

Gabbiadini je, pak, precjenjen. Imao je jednu odlicnu sezonu u karijeri, a cak ni tad se nije bas nadavao golova. Jeste dobar backup, ali nije klasican spic [vise mi je za formacije sa 2 napadaca]. 

 

Ima spiceva, nije samo Icardi [sa kojim se navodno vec danas sastaju, ali ko zna je li istina]. Ne moraju oni po svaku cijenu da dovedu nekog ko ima ime kao Higuain. Pominje se i Lacazette npr, i onaj neki Gabigol iz Brazila [za kojeg kazu da je strasan talenat, nikad ga nisam gledao]. Mislim da ce oni svakako pokusati sa Icardijem, ali nisam siguran da ce uspjeti jer ako ga Inter proda, vjerovatno ce biti klubova koji mogu i vise da njemu daju.

Link to comment

I Roma je znala da plati velike pare za igraca u godinama da bi osvojila trofej (Batisuta) i pokazalo se kao dobar potez. Juventus je ocito prerastao takmicenje u Seriji A i usmerice sve snage na osvajanje LS. Iguain ima neosporan kvalitet i bolji je igrac od Ikardija (verovatno nece ponoviti cifru od >30 golova, ali Juventusu je dovoljno da deliveruje i oko dvadesetak), medjutim nije sasvim izvesno da ce Alegri dobro uklopiti tim od ovoliko novajlija. Morace i da menja nesto u sistemu (npr. Dani Alves nije tako dobar u defanzivi kao Lihtstajner, ali je daleko bolji ofanzivac) i pretpostavljam da je moguce da i ove sezone imaju los start. Sama Liga sampiona je "evasive" takmicenje, sve zavisi od tih nekoliko utakmica u poslednjoj fazi gde niko ne moze da garantuje kakve sve slucajnosti mogu da se dese (povrede, sudijske greske, pad forme, ljudski faktor), ali ni ovog puta ne bi trebalo da im izmakne skudeto. Iguain bi po svoj prilici trebalo da odigra jos tri sezone na ovom nivou i kad se sve sabere mislim da je Juventus ipak napravio dobru stvar (da ne govorimo o tome da je olaksao sebi posao samim tim sto je oslabio konkurenciju). Sa ovom postavom spadaju sigurno u sam creme de la creme Evrope, na svakoj poziciji su prejaki, pa iako nemaju trozubac poput Barse imaju vrlo dobar sistem igre koji to nadomescuje.

 

Naravno, zelim im sve najgore (u Seriji A).

Edited by IndridCold
Link to comment

Juventus je pre par meseci ispao spletom okolnosti od Bajerna. Prošle godine finale. To ih nije uljuljkalo, nego rade na upgrade-u ekipe. Iskreno se nadam da će im se vratiti rezultatski.

Link to comment

lepo piše negde danas, verovatno da nema igrača u italiji koji bi mogao u prvih 11 juvea, a da već nije tu. teška bajernizacija serije a.

Edited by DR. KUMALO
Link to comment

lepo piše negde danas, verovatno da nema igrača u italiji koji bi mogao u prvih 11 juvea, a da već nije tu. teška bajernizacija serije a.

 

481922876-radja-nainggolan-of-as-roma-re

Link to comment

Juve ovim kupovinama hoće da pokaže ko je gazda u Italiji, i naravno marketing, da se u Evropi više priča o njima. Povratak među najjače klubove u svakom smislu, gde i pripadaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...