Jump to content
IGNORED

PPP lista 10 najvecih knjiga


Meazza

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    23

  • Bujodrag

    12

  • kobni zelaya

    8

  • Lancia

    6

Ako sam dobro razumeo poentu:

 

Stranac

Karamazovi

Idiot

Mrtve duše

Jadnici

Narcis i zlatousti (čitao baš mlađahan)

Životinjska farma

Tihi don (čitao ga sa 18, pa je ostavio utisak) 

Čovek u visokom dvorcu

Mali princ

Link to comment

Tihi don (čitao ga sa 18, pa je ostavio utisak) 

Off topic i da me ne razumes pogresno  :): imam utisak da se ogradjujes ovom napomenom o 18 godina i utiskutm?

Bez obzira na kontroverze oko autora, itd, itd, radi se o velikom, sigurno jednom od nekoliko najvecih evropskih romana 20. veka, koji je nepravedno strpan u danas nepopularnu kategoriju komunjarstinetm, socrealizma (s kojim nikakve veze nema), itd, itd...

Edited by namenski
Link to comment

U pravu si, ograda je bila više instinktivna, ne znam ni sam zašto...valjda zato što kad god ga u nekoj prilici pomenem, imam utisak da niko osim mene ne deli njegovu upečatljivost. Mene i dan danas me taj roman dojmi, iako mu se nisam vratio 20 godina, da ne ulazim sad u priču zašto.

Link to comment

Без замерке  :), нисам за листе, мислим да су (пре)подложне тренутним расположењима, сећањима и присећањима, итд, итд...

Пратим и подржавам у сваком случају.

 

Кад боље размислим, ако бих већ морао, радије бих се определио за избортм једне књиге, то би некако био тврђи избор, нема врдања  :D

Link to comment

Без замерке :), нисам за листе, мислим да су (пре)подложне тренутним расположењима, сећањима и присећањима, итд, итд...

Пратим и подржавам у сваком случају.

 

Кад боље размислим, ако бих већ морао, радије бих се определио за избортм једне књиге, то би некако био тврђи избор, нема врдања :D

evo sad chaskom u tom smislu. knjige kojima se vracam jer su mi kao neshto uau

 

lorens darel / aleksandrijski kvartet (i avinjonski kvintet, to je jedan te isti opus)

dostojevski / karamazovi

magda sabo / starinska pricha

balzak / sjaj i beda kurtizana

miomir petrovic / arhipelag (ili ipak galerijeve vatre, ne mogu da reshim)

filip hoze farmer / dveri vremena

pol anderson / hodnici vremena

chajna mjevil / grad i grad

anatolij ribakov / deca arbata

hulio kortasar / priruchnik za pevanje i plakanje (ili rame uz rame italo kalvino tamo gde se penju na mesec da beru sir :))

 

redosled nije vezan za znachaj, svaka ima svoj trenutak.

Edited by gospa buba
Link to comment

Vidim sad da je Master i Margarita izgleda najomiljeniji roman i u Srbalja (ne delim oduševljenje). Interesantno je da u Rusiji (gde je to verovatno takođe najomiljeniji roman) se lože mnogo više na to iz političko/religioznih razloga, konteksta koji ovde ne postoji.

postoji knjiga koja je otvoreno na tragu majstora i margarite, pisac je viktor orlov, a delo se zove violista danilov. davno sam je citala, secam se da mi je bila veoma draga, draza od majstora i margarite (ne nuzno i bolja, mada ja takodje nisam apsolutni fan m&m).

ne umem da nadjem mnogo ni o orlovu, ni o ovoj knjizi, samo sam negde procitala da je takodje jedno vreme imala status kultne knjige u rusiji. da li ti je mozda poznata?

Link to comment

postoji knjiga koja je otvoreno na tragu majstora i margarite, pisac je viktor orlov, a delo se zove violista danilov. davno sam je citala, secam se da mi je bila veoma draga, draza od majstora i margarite (ne nuzno i bolja, mada ja takodje nisam apsolutni fan m&m).

ne umem da nadjem mnogo ni o orlovu, ni o ovoj knjizi, samo sam negde procitala da je takodje jedno vreme imala status kultne knjige u rusiji. da li ti je mozda poznata?

 

Nisam čuo. Evo sad sam našao o knjizi na vikipediji, pisac se zove Vladimir Orlov, u stvari. Kapiram da bih mogao da je nađem negde na netu, na ruskom.

Link to comment

postoji knjiga koja je otvoreno na tragu majstora i margarite, pisac je viktor orlov, a delo se zove violista danilov. davno sam je citala, secam se da mi je bila veoma draga, draza od majstora i margarite (ne nuzno i bolja, mada ja takodje nisam apsolutni fan m&m).

ne umem da nadjem mnogo ni o orlovu, ni o ovoj knjizi, samo sam negde procitala da je takodje jedno vreme imala status kultne knjige u rusiji. da li ti je mozda poznata?

Izdavac Jugoslavijapublik,  izdanje iz 1984. godine.

Imas na Kupindu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...