Jump to content
IGNORED

PPP lista 10 najvecih knjiga


Meazza

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    23

  • Bujodrag

    12

  • kobni zelaya

    8

  • Lancia

    6

Ako sam dobro razumeo poentu:

 

Stranac

Karamazovi

Idiot

Mrtve duše

Jadnici

Narcis i zlatousti (čitao baš mlađahan)

Životinjska farma

Tihi don (čitao ga sa 18, pa je ostavio utisak) 

Čovek u visokom dvorcu

Mali princ

Link to comment

Tihi don (čitao ga sa 18, pa je ostavio utisak) 

Off topic i da me ne razumes pogresno  :): imam utisak da se ogradjujes ovom napomenom o 18 godina i utiskutm?

Bez obzira na kontroverze oko autora, itd, itd, radi se o velikom, sigurno jednom od nekoliko najvecih evropskih romana 20. veka, koji je nepravedno strpan u danas nepopularnu kategoriju komunjarstinetm, socrealizma (s kojim nikakve veze nema), itd, itd...

Edited by namenski
Link to comment

U pravu si, ograda je bila više instinktivna, ne znam ni sam zašto...valjda zato što kad god ga u nekoj prilici pomenem, imam utisak da niko osim mene ne deli njegovu upečatljivost. Mene i dan danas me taj roman dojmi, iako mu se nisam vratio 20 godina, da ne ulazim sad u priču zašto.

Link to comment

Без замерке  :), нисам за листе, мислим да су (пре)подложне тренутним расположењима, сећањима и присећањима, итд, итд...

Пратим и подржавам у сваком случају.

 

Кад боље размислим, ако бих већ морао, радије бих се определио за избортм једне књиге, то би некако био тврђи избор, нема врдања  :D

Link to comment

Без замерке :), нисам за листе, мислим да су (пре)подложне тренутним расположењима, сећањима и присећањима, итд, итд...

Пратим и подржавам у сваком случају.

 

Кад боље размислим, ако бих већ морао, радије бих се определио за избортм једне књиге, то би некако био тврђи избор, нема врдања :D

evo sad chaskom u tom smislu. knjige kojima se vracam jer su mi kao neshto uau

 

lorens darel / aleksandrijski kvartet (i avinjonski kvintet, to je jedan te isti opus)

dostojevski / karamazovi

magda sabo / starinska pricha

balzak / sjaj i beda kurtizana

miomir petrovic / arhipelag (ili ipak galerijeve vatre, ne mogu da reshim)

filip hoze farmer / dveri vremena

pol anderson / hodnici vremena

chajna mjevil / grad i grad

anatolij ribakov / deca arbata

hulio kortasar / priruchnik za pevanje i plakanje (ili rame uz rame italo kalvino tamo gde se penju na mesec da beru sir :))

 

redosled nije vezan za znachaj, svaka ima svoj trenutak.

Edited by gospa buba
Link to comment

Vidim sad da je Master i Margarita izgleda najomiljeniji roman i u Srbalja (ne delim oduševljenje). Interesantno je da u Rusiji (gde je to verovatno takođe najomiljeniji roman) se lože mnogo više na to iz političko/religioznih razloga, konteksta koji ovde ne postoji.

postoji knjiga koja je otvoreno na tragu majstora i margarite, pisac je viktor orlov, a delo se zove violista danilov. davno sam je citala, secam se da mi je bila veoma draga, draza od majstora i margarite (ne nuzno i bolja, mada ja takodje nisam apsolutni fan m&m).

ne umem da nadjem mnogo ni o orlovu, ni o ovoj knjizi, samo sam negde procitala da je takodje jedno vreme imala status kultne knjige u rusiji. da li ti je mozda poznata?

Link to comment

postoji knjiga koja je otvoreno na tragu majstora i margarite, pisac je viktor orlov, a delo se zove violista danilov. davno sam je citala, secam se da mi je bila veoma draga, draza od majstora i margarite (ne nuzno i bolja, mada ja takodje nisam apsolutni fan m&m).

ne umem da nadjem mnogo ni o orlovu, ni o ovoj knjizi, samo sam negde procitala da je takodje jedno vreme imala status kultne knjige u rusiji. da li ti je mozda poznata?

 

Nisam čuo. Evo sad sam našao o knjizi na vikipediji, pisac se zove Vladimir Orlov, u stvari. Kapiram da bih mogao da je nađem negde na netu, na ruskom.

Link to comment

postoji knjiga koja je otvoreno na tragu majstora i margarite, pisac je viktor orlov, a delo se zove violista danilov. davno sam je citala, secam se da mi je bila veoma draga, draza od majstora i margarite (ne nuzno i bolja, mada ja takodje nisam apsolutni fan m&m).

ne umem da nadjem mnogo ni o orlovu, ni o ovoj knjizi, samo sam negde procitala da je takodje jedno vreme imala status kultne knjige u rusiji. da li ti je mozda poznata?

Izdavac Jugoslavijapublik,  izdanje iz 1984. godine.

Imas na Kupindu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...