Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Sta znam, malo bi bilo providno da bas Kicic bude Kaludjer, posto je apotekar i deluje kao mali od palube. Bilo bi interesantnije da je psihijatar. Ili Tane, recimo....

 

Btw, taj razgovor kod Zivkovica zanimljiv je i zbog verovatnog uvoda u pricu o drzavnoj kompaniji koja je kasnije stavila sapu na opijum u Mkd i napravila sa Turcima firmu koja je valjala opijum citavom svetu. A i da vidimo da li ce u pricu da uleti Vanco Mihailov i na koji nacin.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Btw, taj razgovor kod Zivkovica zanimljiv je i zbog verovatnog uvoda u pricu o drzavnoj kompaniji koja je kasnije stavila sapu na opijum u Mkd i napravila sa Turcima firmu koja je valjala opijum citavom svetu. A i da vidimo da li ce u pricu da uleti Vanco Mihailov i na koji nacin.

 

 

Jel može malo opširnija o toj kompanijii i valjanju opijuma po svetu. Prvi put čujem za te aktivnosti izmedju dva rata... 

Link to comment

au pa kakva je ovo dragocenost :Hail:

 

 

Вишкови сировoг  опијума, који су достизали и 150 тона, будили су код југословенских произвођача недвосмислену жељу да се Женевска конвенција откаже:

„Боље је да будемо хумани код своје ку�е, па да тек онда прихватамо светске хуманитарне идеје.“

 

1938. josh iz tog doba ta pamet, prvo da se mi sredimo sami, oko limburga sledece godine :lolol:

 

jao srbijo jebemti sunce :cry:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ima logike plus Božović prejak samo za malu epizodu.

 

Elem izgleda da bi ovako trebalo pisati školske udžbenike i deci predavati lol. Ko u onom film sa đeremi ajronsom. Mene već nateralo da guglam kozake, arhitekte sam otprilike znao. Našo sam super tekstove o jatagan mali,pa to postojalo do 60-tih do gradnje petlje. Inače nedavno sam prošeto od veterinarskog dole do deligradske, kopkalo me to neurbanizovano parče usred grada a ima baš neki šmek indijanskog groblja nisam tad znao šta tu bilo. Ovo za opijum je fenomenalna priča  a sad srčujem o umetničkim grupama tad i lbgt pionirima.

Link to comment

ja sam skroz propustio izgleda taj glavni zaplet :D

vidim nagadjate ko su neki misteriozni likovi, a uopste nisam uhvatio da su toliko bitni za pricu

kaludjer je vodja bg krimosa, ko su ostali koje pominjete?

doduse, prvu epizodu sam delom prespavao, mozda je do toga :fantom:

 

inace, meso mi nekako bolje leglo

mnogo bliza prica. steta sto epizode kratko traju, ne znam koliko ih je uopste planirano, ali za sad serija obecava

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...