Jump to content
IGNORED

During the war....


bigvlada

Recommended Posts

Meni ovo jos od onomad, jedan je bio moj, jedan od brata od tetke (hteo da ga baci kad je kupio PC pa dao meni) a jednog sam kupio (neraspakovanog!) za neke sitne pare negde 2000. godine. Sta ces kad volEm :)

Link to comment
11 hours ago, renne said:

 

 

boze, koliko sam ja voleo tu malu, gumekastu stvarcicu. nikada mi nije neka igracka/gadget, pa i ovi tzv 'za velike decake' nije pruzila ni delic te srece koju je spektrum zracio u sobama xgen klinaca/momaka.

Link to comment
54 minutes ago, renne said:

Oh, pa prvu igru nisi stavio, koja je dolazila u paketu

 

Ja sam dobio samo Horizons kasetu na kojoj je bio ovaj Wall Breaker (dole desno na prvoj slici). Prve kupljene igre kojih se secam su bile Penetrator, Jumping Jack i Galaxians.

Link to comment

Heh nema dok se ne ulepe i usmrde dugmici :D Spectrum mi cuci negde u ormaru kod roditelja, do pre neku godinu provereno ziv. Bio i ostao definicija kompjutera - ako nema biper i otvoreno kuciste, nije to to.

Link to comment

ja sam dobio C-64  u septembru 1987-e. pazi ranije, stigao C-64 iz minhena. 500 marona racunar + 50 marona kasetofon. bila neka subota popodne, a mi imali stari major-67 tv na kojem nije bilo moguce prikopcati koaksijalni kabl, pa sam cekao do ponedeljka da kupim neki filipsov portabl. dobio sam uz njega i quickshot joystick. dugo mi je sljakao dok jednom video cip nije riknuo

image.jpeg.1c0dd33e3f18c1c9bd2e0c45da1dd03a.jpeg

najvise sam igrao "who dares wins" 

image.jpeg.266b0ceed47f7878ee4246f26f7a75b1.jpeg

 

i uridium

image.png.a912bf59aa89f71d3e1d00d72ddbe9ac.png

 

jednom je u nekom od casopisa bio code neke igrice koju sam prvo morao da prekucam (sve moguce poke-ove) pa tek onda snimio na kasetu.

kasetas mi sljakao sjajno prvih par meseca, dok negde nisam citao da je bolje ako se glava malo nasteluje. kako sam to napravio, tako sam morao svaki put da stelujem. onda cekas i cekas, gledas one linije i kad stigne 

LOADING

READY

 

sreci nikad kraja :)

 

stelovanje -- Mali Oglasi # Goglasi.com

Link to comment

Ja sam Spectrum dobio negde '84 il '85. Kostao 600 maraka kupljen od nekog lika iz Slovenije. To stelovanje glave je kao cesanje, u principu bolje da ne diras, a kad pocnes, nema kraja.

Spectrum se drzao s debelim jedno vreme a onda su dosli turbo loaderi i to je bilo to.

Link to comment

Eh, štelovanje glave...

 

Za manje od par meseci smo (mi, tadašnji klinci) ubedili roditelje da nam kupe Komodore, neki su dobili i disk driveove. Kasete su uglavnom šljakale bez problema, pamtim Beosoft i Alo Alo od kojih smo najviše naručivali...sećam se da nisam mogao da naštelujem glavu nekoliko sedmica pošto je od prečestog odvrtanja i zavrtanja negde ispao federčić pa niko od nas nije znao šta da radi i mislili smo da je kasetofon gotov.

 

Onda je došao rođak, bacio pogled, stavio feder iz hemijske (preveliki, pa je virio iz kasetofona) i ovaj je proradio. Posle sam malo ozbiljnije proučio Grunfa i njegove improvizacije...

Link to comment

Ja sam imao vrlo sličan, skoro isti TV - bio je zelene boje - Šiljalis valjda.

90% vremena sam buljio u njega jer je uvijek bio zakačen za Spektruma za razliku od velikog tv-a gdje sma morao da razvlačim kabl pa mi je brzo dosadilo.


btw mislim da je časopis Uradi sam prodavao specijalne kasete za računare - poenta je bila u tome što su to bile kasete od po 5-10 minuta - daleko manje trake pa su bile i manje problematične za kasetofone. Nisam siguran ni da je traka bila standardna. LM, koristio sam neki Tandy kasetofon (https://collections.museumvictoria.com.au/items/280716) pravljen baš za neki njihov računar - nikad se nije desilo da nešto što sam snimio u toj kombinaciji ne može da se pročita.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...