Jump to content
IGNORED

"Vitezovi beogradskog asfalta" na filmu


kobni zelaya

Recommended Posts

ha zaboaravio sam Ćao inspektore. :D

Ma bilo je tu krimića - Diploma za smrt, pa je onda Bajić petljao sa Početnim Udarcem i Zaboravlenima,  Stole spremao Tetoviranje ...

Meni se svideo taj trend jer mi nekako bile prekurčile socijalne drame i satire a i partizanski filmovi su postajali sve tanji i tanji :D

 

Šta je Mesto susreta Beograd? 

 

 

DIploma za smrt je krimić Živorada Tomića, koga sam već pominjao kao drugog predstavnika žanra u Hrvatskoj (prvi je, naravno, Zoran Tadić).  Tomić je radio i Kraljevu završnicu.

 

Pomenuti Bajićevi filmovi su upravo socijalne drame, tu nema govora o žanru. Oba imaju, mislim po jednu akcionu scenu (u Zaboravljenima je to epizoda sa Ćustićem, u Početnom udarcu jurnjava automobilima, ako su te scene ušle u ove filmove, a mislim da jesu).

 

Tetoviranje je ponajviše kritika totalitarnog režima, ni tu nema nekih elemenata krimića.

 

Mesto susreta Beograd je, kako i Aram reče, Ravasijev TV film koji se bavi švercom srpskih relikvija na zapad, konkretno u Njemačku. Rađen je filmskom tehnikom, i traje oko sat i po, pa bi mogao da prođe i kao bioskopski film.

Malo je konfuzan, pa se otprilike 3-4 lika smjenjuju kao protagonisti - Tanasije Uzunović (njemački novinar), Danilo Lazović (domaći novinar) i Mihailo Kostić (domaći policajac), a tu je i Ljiljana Blagojević. Glavni negativci su dva brata, igraju ih Miki Krstović i Miroljub Lešo, a tu su i Dragan Maksimović, Stole Aranđelović, Vlasta Velisavljević, Milan Bogunović...

Prvi dio filma djeluje kao solidan triler, drugi dio, ako se dobro sjećam, odlazi u neku pravoslavnu mistiku...

 

 

U Nožu mi je genijalna odjavna špica

 

Nož je kompletno dobar film. I u okvirima žanra, i u okvirima srpske kinematografije.

Link to comment
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    31

  • namenski

    30

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • Bright Billy

    12

 

 


Kad smo kod Monce, na imdb piše da je iz 1989-te, a ja sam uvjeren da je u bioskopima igrao u proljeće 1990-te.

 


Možda i malo kasnije od proljeća, znam da sam ga gledo tek poslije SP u Italiji.



Ne vidim da je iko pomenuo film o sarajevskim vitezovima™, Praznik u Sarajevu (1991). Sasvim OK film koji je mnogima promako, jbg, zalomilo se da bude snimljen u nevakat.

 

Link to comment

Praznik u Sarajevu je po meni odličan film, plus odlična ekipa

+1

 

Šteta što nije snimljen par godina ranije.

 

 

 

 

 

Izostavljate Bulevar revolucije sa ex ministrom... pravi jaki momci za ovu temu.

 

slučajno poslato sa TT

 

Pominjan je već.

 

Zubčević odličan u BR. Savršen izbor za ulogu onakvog milicionera.

 

Link to comment

 

 


Miralem Zupcevic je jedan kralj, uloga u Brisanom prostoru :Hail:




Šteta što nikad nije snimljen jugoslovenski krimić u kom bi negativce glumili Fabijan, Miki Krstović, Zupčević i Rastislav Jović.




 

 

Pominjan je već.


Zubčević odličan u BR. Savršen izbor za ulogu onakvog milicionera.
 

 

 
Ja sam bio ubijeđen da je Zubčević :isuse:

 

Link to comment

 

 

 

Šteta što nikad nije snimljen jugoslovenski krimić u kom bi negativce glumili Fabijan, Miki Krstović, Zupčević i Rastislav Jović.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ja bi dodao jos Abdurahmana Salju i Vasju Stankovica, rodjeni za negativce

Link to comment

bulevar revolucije je vise ljubavni nego krimi film. vlada blazevski zna da rezira al cinjenica da je covek van svih tih mangupsko krimi talasa ga je donekle i sjebala u tom filmu, pa su mu likovi i radnja sa te strane price tanki.

Link to comment

kaki crni sivi dom, pa ta serija se bavila zivotima maloletnih delikvenata, ne secam se i jednog kriminalca u istoj.

 

u pravu si, jedno sa drugim nema nikakve veze ;)
Link to comment

Očito imam, obzirom da mi repliciraš na svaku repliku...

 

Takođe, očito ti nemaš ništa da mi odgovoriš, obzirom da se samo baviš trivijalnim kvalifikovanjem mene uzimajući na sebe glas tih fiktivnih vas...

 

Kojih fiktivnih nas i kako sam te kvalifikovao? Samo sam te pitao da li imaš nešto da kažeš, pošto vrlo često pišeš izuzetno interesantno.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Ti si preko RIP topica otvorio još jedan RIP topic što se graniči sa šundom i još mi se obraćao sa nekakvim množinom, a ja sam dobio ban zato što sam kačio klipove koji su citiram "besmisleni"...

 

a imaš li šta da kažeš?

 

Očito da nemam, do jutra sam dobio ban isključivo na ovom topicu i to upravo zato što nemam ništa smisleno da kažeš, pa "spamujem" "besmislom"...

 

 

edit: da citiram množinu u ime koje si mi se obraćao:

 

e neka si nam rekao.

Eto, da barem to bude jasno...

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...