Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Nisam verovala da ću se ujutru probuditi u izmenjenom svetu.

 

Ih, to sto ti nisi verovala ni po jada, ima nas koji smo mesecima pratili i mogao sam da zamislim da Leave pobedi pola do jedan posto, ali 4% nikad. Da ne pricam o onima sto su placeni da nesto znaju. Lepo kaze Gove - sta znaju eksperti  -_-

 

Osim, naravno, u ekonomiji jer mi se cini da ih je ovo zadovoljstvo vec samo do sada kostalo oko 50 milijardi funti samo u fluktuaciji kursa

Link to comment

Nisam bas mnogo pametan da sagledam Brexit na nivou Britanije, ali ovo je prevashodno veliki poraz same EU. Sledi poplava referenduma ili radikalna promena ambijenta u samoj EU, ako je clanicama uopste stalo do nje.  

Link to comment

Nisam bas mnogo pametan da sagledam Brexit na nivou Britanije, ali ovo je prevashodno veliki poraz same EU. Sledi poplava referenduma ili radikalna promena ambijenta u samoj EU, ako je clanicama uopste stalo do nje.  

 

bicu papagaj, ali ovo je pre svega poraz austerity politike, gde mozes da sve vise oporezujes ljude, a da im zauzvrat dajes sve manje u drzavnim sluzbama. i ta politika ce razneti evropu ako se nastavi. malo su je modifikovali ali too little too late. Ili skidaj i poreze i welfare i pusti ljude da rade i brinu se o sebi ili oporezuj i podavaj im. jebeni bolidi, svi zajedno.

Link to comment

Sasi su ok, Bavarci ne valjaju  ^_^

 

Inace, jbg. Ali dobro, svi znamo ste se radi u EU kad ne prodje jedan referendum  :fantom:

 

To bi bila najgora varijanta, s ponavljanjem referenduma...glasali, izbrojali, i kraj. Nije kao da je razlika 0,1%. Jebiga.

 

 

 

znao sam da ces da kazes ovo za Bavarce :D

 

 

Link to comment

bicu papagaj, ali ovo je pre svega poraz austerity politike, gde mozes da sve vise oporezujes ljude, a da im zauzvrat dajes sve manje u drzavnim sluzbama. i ta politika ce razneti evropu ako se nastavi. malo su je modifikovali ali too little too late. Ili skidaj i poreze i welfare i pusti ljude da rade i brinu se o sebi ili oporezuj i podavaj im. jebeni bolidi, svi zajedno.

 

Ne znam na koju foru je ovo poraz austerity politike kada su glavne teme za Leave camp bile imigracija, imigracija, imigracija, i jos malo imigracije

Link to comment

17 miliona ce odluciti sudbinu 65 miliona tj okvirno 45 miliona glasaca...

Значи ниједан референдум није легитиман? Само оно што они што преузимају одговорност одлуче иза затворених врата? 

Link to comment

bicu papagaj, ali ovo je pre svega poraz austerity politike, gde mozes da sve vise oporezujes ljude, a da im zauzvrat dajes sve manje u drzavnim sluzbama. i ta politika ce razneti evropu ako se nastavi. malo su je modifikovali ali too little too late. Ili skidaj i poreze i welfare i pusti ljude da rade i brinu se o sebi ili oporezuj i podavaj im. jebeni bolidi, svi zajedno.

Pa jeste Manc, ali kad to govore oni sa dna kace (citaj PIGS) onda se to prevodi kao jeftini populizam.

Ne znam na koju foru je ovo poraz austerity politike kada su glavne teme za Leave camp bile imigracija, imigracija, imigracija, i jos malo imigracije

Lakse je bilo tako doci do glasa.

Edited by Majo
Link to comment

Ne znam na koju foru je ovo poraz austerity politike kada su glavne teme za Leave camp bile imigracija, imigracija, imigracija, i jos malo imigracije

 

pa to je fora, to je prosto lazna tema. evo kako to ide: imigraciju ne mozes da kontrolise i to znas unapred. pri tom - treba ti jer objektivno zahvaljujuci njoj povecava se gdp - dobijas gotove ljude koji su skoro svi u radnim godinama, samo doprinose budzetu. ali, istovremeno, smanjujes, kreses gde god stignes. i onda normalno dodje prica kako lokalne NHS, skole i bla bla ne mogu da izdrze. I zaista ne mogu da izdrze, ali nisu krivi imigranti. 

Link to comment
×
×
  • Create New...