Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Meni je najinteresantnije u celoj prici to sto referendum u UK nije zakonski obavezujuci :D

 

Naravno da nije. Parlament je u UK suveren. Apsolutno nista ne moze da ga obaveze ni na sta.

Link to comment

Nisi ti to dobro razradio :fantom:  Imam ja drugara (DSSovac inace) koji je za to da se nikom ne oduzima nikakvo pravo nego da se sa svakim dodatnim stepenom obrazovanja u biracke spiskove  tebi upisuje dodatnih 5 ili 10 (zaboravio sam sad za koji stepen koliko konkretno) glasova sa kojima raspolazes. Mislim da sam pominjao to jednom na forumu. Morao sam da mu odam priznanje za doprinos politickoj misli :D

 

tchatching-tchatching-tchatching

 

+60 earthly wisdom

+23 spiritual wholesomeness

+49 educational prowess

+101 political subtlety

 

You have now become a Level 5 Voter!

 

Your voting intention projection x2!

Your political choice duration x3!

 

tchatching-tchatching-blurp-bluro

 

Next available level: Level 1 Suave Politicologist

Link to comment

Ja? Sta ja gubim? Rekoh da imam takav stav odavno, a ovo komentarisanje britanskog referenduma je samo trtljanje usput. Kampanja je prejadna, sta god da bude rezultat (leave or remain) tesko ce moci da se kaze da je to jak mandat za bilo sta. Cak i ako se desi ocekivana pobeda za reamin od par %, tesko ce iko moci da kaze ,,alright now, move along there", case closed, debata je zavrsena doneli smo odluku i sada postoji legitimitet da se clanstvo u EU ne isputuje narednih 50 godina. No za to je najvise kriv genije Kameron ipak, koji je ovo sve isplanirao za medalju :isuse:

 

Ne znam koji ti je andrk sa tim elitistickim proseravanjem o kvalifikovanom birackom telu.

 

Sto se referenduma tice, naravno da je on potpuno demokratski mehanizam u demokratskim drustvima. Takav je bioo i referendum u Francuskoj 2005., takav je bio u Skotskoj, takav je i ovaj u Britaniji. Kameronu svaka cast sto je izasao na crtu. 

 

Zajednicka nit je ova: da je EU shvatila da nema mandat za puzajucu federaciju kada su ih Francuzi odjebali 2005., ni ove krize danas ne bi bilo. Umesto prihvatanja poruke, EU establisment je odlucio da mu se poruka ne svidja pa se referendum ponavljao. EU je tada zloupotrebila mehanizam na Milosevicevski nacin.

Link to comment

Što bi referendum morao da nešto razreši ili da pruži jasan mandat za neku od dve politike prema EU? Ako i pokaže da je društvo raspolućeno po tom pitanju, npr 52-48 za bilo koju opciju opet je i to legitimna funkcija referenduma, da problem izbaci na površinu i šibne ga u lice eliti, društvu.

 

+1

Link to comment

Vrtimo se u krug.

 

Koristis reci "neoruzana agresija", "kapitulacija" a onda kazes "nisu imali mandat da izadju iz evra". 

To je ta sizofrenija birackog tela, i nepostenje Sirize, i hleb za tri dinara.

Dizanje dzeve uz nikakvu spremnost na zrtvu i logicne posledice.

 

Jebi ga, ako hoces krupnu promenu onda ta krupna promena zahteva zrtvu.

 

Neposteno je reci NE (referendum) a onda kapitulirati, jebi ga, salili smo se, evro je zakon. Neposteno jer su svi tacno znali sta je ulog. 

 

I da ponovim: razlika je izmedju accountability i legitimiteta. U svom postu se osvrces na legitimitet a ne accountability - jan nikada nisam tvrdio i ne tvrdim da Sirizina vlast nije demokratski izraz volje grckih biraca. Provera volje na izborima je provera legitimiteta a ne polaganje racuna.

 

Accountability i politicki posteno bi bilo da je Cipras rekao: pokusao sa, nisam uspeo, podnosim ostavku, ne mogu da sprovodim program protiv koga sam se borio ali takodje razumem da nam je evro prirastao srcu i da za napustanje evra nisam dobio mandat pa necu da dizem revoluciju.

I onda: 

1. Cao, zdravo vidimo se u drugom filmu.

ILI

2. Ne potpisujem kapitulacija, idemo na izbore, dole evro, pa da se prebrojimo.

 

(To sto su siriza rebel ispusili na izborima nastupajuci sa programom pod dva jeste dokaz Sirizine politickog osecaja i nagona za odrzanje na vlasti ali nikako ne moze biti odrza politickog postenja.)

 

B1 - pa nije šizofrenija. Ti ne znaš da će se nešto desiti dok se ne desi. Sam zahtev Grka je neuporedivo razumniji i sa mnogo većim uporištem u razumu od "hleba za tri dinara". To prosto uopšte nije bio zahtev za neku ne znam kakvu promenu. Evrogrupa nije dopuštala nikakvu promenu, ma ni razgovor. 

 

Ok, šta je za tebe tačno "polaganje računa" ako ne provera volje na izborima posle neuspeha, a povodom tog neuspeha, odnosno zaokreta? Ne razumem. Na koji drugi način može stranka na vlasti da "položi račune"? Šta je drugo raspisivanje izbora nego de facto podnošenje ostavke? Ti svodiš stvar na lični nivo. Politika koju su vodili i stranka sama je prosto held accountable, jer nema nijednog drugognačina za to osim kako je urađeno. Šta, da izađu i da kažu - nemojte za nas da glasate? Prosto, nastala je nova situacija. Za koju, ponovo podsećam, nije bila odgovorna samo, Syriza. 

 

 

 

Prebacite ovo please

Link to comment

Ma kuckam se na sektaškom forumu sa, ono, realno, nižom srednjom klasom, potpuno su poludeli sa imigracijom. Ne može čovek (ne ja naravno, samo kontraefekat mogu da napravim) nego jedan drugi razuman lik da im objasni da će imigracije biti regardless jer imaju 5% nezaposlenost što znali da potreba za uvozom radne snage postoji, samo što se neće takmičiti sa istočnoevropljanima koji ipak (većina) neće da radi u UK za 500 funti mesećno net (jer ne može sa tim parama da živi onako kako ume da živi - skromno, ali ne da ih spava 10 u sobi), nego sa boga pitaj kim boga pitaj odakle koji bi ubili za tih 500 funti - što je i ideja kroporacija i big money koji podržavaju brexit (mislim, sigurno im nije ideja zaštita britanskog "radništva"). Ali prosto postoji momenat u politici kad razum više jednostavno ne igra. Uostalom ovi forumaši što su u UK verovatno mogu da potvrde. 

Link to comment

Ali prosto postoji momenat u politici kad razum više jednostavno ne igra. Uostalom ovi forumaši što su u UK verovatno mogu da potvrde. 

 

Jedan direktor u ofisu kod mene [LEAVEr].

 

Izludjuje nas svaki dan.

Link to comment

verujem. mislim, da se samo Engleska (i to posebno engleska unutrašnjost) pita, mogli bi da proglase danas pobedu Leave. I to, minimum 60-40, ako ne i više.

Link to comment

verujem. mislim, da se samo Engleska (i to posebno engleska unutrašnjost) pita, mogli bi da proglase danas pobedu Leave. I to, minimum 60-40, ako ne i više.

 

Ovaj ceo county je dosta pro-Leave, ali me tesi sto je dosta mali [broj stanovnika].

 

Nadam se da ce u vecim sredinama [i samim tim brojcano ukupno] prevagnuti Remain opcija.

 

strepnja/nada

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...