Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Da ponovim, koja Indija i koja tri su jos tri kontinenta porobljena i izgenocidisana pre 19. veka? Marksista Hobsbon kaze:

 

 

Ne znam sto saljes mene na popravni - salji njega i ostale istoricare koje sam citirao. Znas bolje od njih? Oni se uglavnom slazu oko sledece hronologije: http://www.thelatinlibrary.com/imperialism/notes/indianchron.html

A za americki Zapad pre 19. veka ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_the_American_Old_West

 

Prema tome, ako sam ja toliko glup da verujem u ovo, reci nam koji su to tvoji pametniji izvori osim stripova i glupih fotki za ovo sto tvrdis?

Ili je ovo mozda samo jos jedan primer mahanja papirima tipicno za tzv. intelektualce koji su zavrsili Titove ili Miloseviceve skole i fakultete gde je ideolosko bubanje bilo ocigledno jace od kritickog razmisljanja?

Ako se ne priznaju osnovne istorijske cinjenice i hronologija, onda ni ne cudi nerazumevanje i nesnalazenje u danasnjici.

 

Ne verujem da si toliko glup da ne pamtiš šta si sam pisao, jednostavno si bezobrazan. Svoje nepoznavanje geografije si demonstrirao time što ne znaš da je Indija potkontinent. Svoje nepoznavanje istorije si demonstrirao time što si rekao da se većina imperijalizma desila u 19. veku. 

 

Ti nisi ni za nivo stripova, za tebe su dečije slikovnice. 

Link to comment

tipican si zapadnjacki relativizator, to je tacno taj manir, uvek se pljacka i otimacina pravdaju nekim formalizmima, paragrafima, zarezima, kvakama. sustina je da su sva danas razvijena zapadna drustva vekovima pljackala i otimala i genocidisala 3 kontinenta. i da je to u najvecoj meri uzrok danasnje njihove razvijenosti i bogatstva, sta god oni pricali i prdeli, i da bi mogli malo da olade sa drzanjem predavanja ostalima. i danas se to manje vise radi, samo suptilnije. demokratksa razvijena bogata britanija i danas zivi od trange-frange sa parama opljackanim po celom svetu, svaki karic i miskovic odakle god na svetu je tamo dobrodosao, samo nek donese pare koje je napljackao u svojoj bednoj zemlji, jebe im se kako su te pare stecene. sve te opljackanepare zavrse u londonu, unekretninama i bankama u sitiju. mubaraka skenjaju, ali njegov sin naravno zavrsi u londonu, verovatno sa egipatskom drzavnom kasom. ugledni gradjanin londona. 

da li su u jednom trenutku pljackali i genocidisali samo 20-30% nekog kontinenta, a posle 70-80%, da li su neki deo teritorije zvanicno smatrali kolonijom ili su samo eto dali nekoj privatnoj firmi da u njihovo ime rukovodi, i da ih ne zanima sta ta firma tamo radi samo da dovlaci pare u maticu, ne menja sustinu. plus sto nisi u pravu, za indiju sam ti vec napisao da je pljackana i pre nego sto je zvanicno postala britanska kolonija. ne samo od britanaca nego i od portugalaca, francuza, holandjana i ostalih. 

 

Zapadnjacki relativizator? :kralj:  Cekaj, ko je uopste negirao zapadni imperijalizam - ja nisam. Samo trazim preciznost u hronologiji i spomenuo sam da su kolonijalizam i imperijalizam globalni fenomeni kroz vekove.

A ako toliko smeta otimacina, zasto dusebriznici gotovo nikad ne spominju Sibir ili sta se desavalo po Africi pre 19. veka?

 

Ne verujem da si toliko glup da ne pamtiš šta si sam pisao, jednostavno si bezobrazan. Svoje nepoznavanje geografije si demonstrirao time što ne znaš da je Indija potkontinent. Svoje nepoznavanje istorije si demonstrirao time što si rekao da se većina imperijalizma desila u 19. veku. 

Ti nisi ni za nivo stripova, za tebe su dečije slikovnice. 

 

Naravno da nista drugo nisam ni ocekivao, umesto izvora za svoje tvrdnje nastavljas sa primitivizmom i povrsnim infantilnim fazonima.

Btw, i dalje ti izmice da u onom postu gde si spomenuo potkontinent i postovao uvredljive slicice, nisi ni reci rekao kako je to indijski potkontinent osvojen i genocidisan pre 19. veka. O druga dva kontinenta da ne govorim na sta ti je Gojko vec skrenuo paznju.

Mislim, ja spominjem izvore, detaljne hronologije, Imperiju Marata i da Deli nije osvojen sve do 19. veka a ti ignorises i kao otkrio si da ne znam sta je to potkontinent.

Dakle, i dalje stoji da nisi za nista bolje osim vredjanja i blato. Uzivaj...

Link to comment

Ma cela ta teorija po kojoj su zemlje zapada i danas uspesne zbog kolonija obicno dolazi od relativizatora raznoraznog diktatorskog basibozluka koji na taj nacin opravdava svoje kradje i lopovluk kriveci druge za nedace svog naroda. Tu se zaboravljaju razne Finske, Svedske, Norveske, Danske pa i Australija, USA, Novi Zeland koje nikada nisu imale kolonije ali su uspesne drzave. Jednostavno slabost mozga koja je treba da uspehe demokratije, vladavine prava i smenjivost vlasti omalovazi i predstavi kao nebitne. To odgovara raznim Vucicima, Putinima i slicnom olosu i njihovim obozavateljima.

Link to comment

Ma cela ta teorija po kojoj su zemlje zapada i danas uspesne zbog kolonija obicno dolazi od relativizatora raznoraznog diktatorskog basibozluka koji na taj nacin opravdava svoje kradje i lopovluk kriveci druge za nedace svog naroda. Tu se zaboravljaju razne Finske, Svedske, Norveske, Danske pa i Australija, USA, Novi Zeland koje nikada nisu imale kolonije ali su uspesne drzave. Jednostavno slabost mozga koja je treba da uspehe demokratije, vladavine prava i smenjivost vlasti omalovazi i predstavi kao nebitne. To odgovara raznim Vucicima, Putinima i slicnom olosu i njihovim obozavateljima.

Ti si poslednji koji bi trebao da prica o slabosti mozga. 

 

Nisam rekao da su SVE zemlje zapada i danas bogate zbog kolonija, ali neke jesu, i to neke od onih koje i najvise uzimaju sebi za pravo da i danas sire svoje vrednosti drugima. Engleska je tipican primer, po svim pitanjima banana drzava u rangu Srbije, samo sa mnoooogo old money pa im se moze da vec decenijama idu iz greske u gresku i da i dalje imaju (doduse sve manji) standard o kojem jedno 70% covecanstva moze samo da sanja. Spanija, Francuska, Belgija, Portugal, slicno. 

 

USA, Australija, u vreme kada se pravio inicijalni kapitaltm, zemlje sa malo stanovnika a ogromnom teritorijom bogatom svim mogucim resursima. Bilo svega da se arci. Danas je 80% sveta fakticki USA kolonija.  

Edited by palikaris
Link to comment

sustina je da su sva danas razvijena zapadna drustva vekovima pljackala i otimala i genocidisala 3 kontinenta. i da je to u najvecoj meri uzrok danasnje njihove razvijenosti i bogatstva, 

 

Nisam rekao da su SVE zemlje zapada i danas bogate zbog kolonija, ali neke jesu

 

I tako.

Link to comment

Zapadnjacki relativizator? :kralj:  Cekaj, ko je uopste negirao zapadni imperijalizam - ja nisam. Samo trazim preciznost u hronologiji i spomenuo sam da su kolonijalizam i imperijalizam globalni fenomeni kroz vekove.

A ako toliko smeta otimacina, zasto dusebriznici gotovo nikad ne spominju Sibir ili sta se desavalo po Africi pre 19. veka?

ne negiras nego relativizujes, sto je jos bednije. nije 300 godina nego 250, nije genocid nego ne znam sta, kao da to sustinski ista menja. kolonijalizam je doneo mnogo dobrog tim primitivnim divljacima, to je ta linija razmisljanja. i vecito pominjanje rusatm, niko ovde ne brani ruse, nego ti i kolega irejzer vec godinama u svaku jebenu diskusiju na forumu ulecete sa pricom "a rusi, a putin?" i pravdate apsolutno svako sranje zapadatm.

Link to comment

I tako.

i sta sad, nisu sva nego znas da nabrojis 3 evropske zemlje koje nisu bile imperijalisti. jel to nesto menja na sustini? Svedska, Danska, Norveska, ko jos? 

Link to comment

Imaš u Zapadnoj Evropi danas ukupno 4 zemlje u kojima se (u različitom stepenu) danas živi bolje zato što su nekad bile kolonijalne sile (ako ne računaš turizam)

Link to comment

Imaš u Zapadnoj Evropi danas ukupno 4 zemlje u kojima se (u različitom stepenu) danas živi bolje zato što su nekad bile kolonijalne sile (ako ne računaš turizam)

 

Francuzi, Britanci, Španci, Holanđani, Portugal. Ko još?

Link to comment
×
×
  • Create New...