Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Da. To je i Milosevic nama prodavao da oce da nas oslabe i iscepkaju kako bi nas pokorili. Ista retorika. Medjutim u praksi ne vidimo bas da se nesto na tom planu desava niti se desavalo kad je Rusija bila bukvalno na kolenima.

 

Na tih 20 miliona mislis. Nije mi bilo jasno da li pricas o nacistickim ili staljinovim zrtvama.   Nacisti nisu predstavljali zapad vec jednu drzavu, a njih su zajedno sa sovjetima upravo zapadnjaci porazili. Tako da ta mala prevara o nekakvom kontinuumu zapadne politike prema rusiji gde se slanje humanitarne pomoci izjednacava sa nacistima mozda prolazi koji onih koji prate Sputnjik.

 

Mmda, jadna Nemačka sve je sama morala da radi, nikakvu pomoć od fašističke Italije, Austrije, Mađarske, Rumunije, Bugarske, Hrvatske, Finske, i raznih kvislinških trupa drugih zemalja nisu imali. I onda se 50 zemalja borilo protiv jedne Nemačke i tako 5 godina... :lolol:

 

 

Ruski privredni sistem i ceo komunisticki eksperiment je doziveo potpuni kolaps. Nije bilo ni rata, ni sankcija ni bilo cega drugog. Uostalom nebitno je to. Bitno je da im je "zli zapad" tada itekako pomogao. Bas kao sto je SSSR za vreme drugog svetskog rata bio najveci primalac americke pomoci itd. Tako da tu pricu o zapadu koji ove Sibir ces morati da prodajes na nekom skupu Vulinove stranke ili slicnom.

 

Nije bilo hladnog rata, poraza u njemu, i oporavka posle? Možda nije bilo, ali na na nekoj drugoj planeti?

Link to comment

Da. To je i Milosevic nama prodavao da oce da nas oslabe i iscepkaju kako bi nas pokorili. Ista retorika. Medjutim u praksi ne vidimo bas da se nesto na tom planu desava niti se desavalo kad je Rusija bila bukvalno na kolenima.

 

Na tih 20 miliona mislis. Nije mi bilo jasno da li pricas o nacistickim ili staljinovim zrtvama.   Nacisti nisu predstavljali zapad vec jednu drzavu, a njih su zajedno sa sovjetima upravo zapadnjaci porazili. Tako da ta mala prevara o nekakvom kontinuumu zapadne polpitike prema rusiji gde se slanje humanitarne pomoci izjednacava sa nacistima mozda prolazi koji onih koji prate Sputnjik.

 

 

 

 

Ruski privredni sistem i ceo komunisticki eksperiment je doziveo potpuni kolaps. Nije bilo ni rata, ni sankcija ni bilo cega drugog. Uostalom nebitno je to. Bitno je da im je "zli zapad" tada itekako pomogao. Bas kao sto je SSSR za vreme drugog svetskog rata bio drugi najveci primalac americke pomoci itd. Tako da tu pricu o zapadu koji ove Sibir ces morati da prodajes na nekom skupu Vulinove stranke ili slicnom.

 

 

 

Znam, ali ipak hvala.

 

 

 

 

Isto kao i Rusi bez njih.

 

13179109_10154125015807768_2191042801556

Ovo je, sa sve kartom vec gadno i ljigavo dozlaboga.

Link to comment

Pa naravno da ne bi. Ja sam samo cuo da je tada na delu bila koalicija Zapada i SSSR-a protiv nacista. No, sada cujemo da knjige zapravo govore o 20mil pobijenih Rusa (Ukrajince smo zaboravili) od strane Zapada. Alternativno objasnjenje je da Dagmar misli da su Zapad i nacisti ista stvar sto bi se dobro uklopilo i u druge seseljizme koji se daju ovde procitati.

 

zapadnjaci, nacisti jesu zapadnjaci jbg, nisu iz Azije došli.

Link to comment

Koje pricice lol

Po ovoj slici ispada da je USA finansirala rat SSSR-a

SSSR je prakticno sam pobedio Nemce to je svakom sa elementarnim poznavanjem istorijskih cinjenica jasno.

Bez 27 miliona zrtava sa te strane zapad sam nikada ne bi smako Hitlera nego bi bio zakljucen separatni mir.

Mozda zato i sva ta kuknjava na Ruse danas.

Link to comment

Mmda, jadna Nemačka sve je sama morala da radi, nikakvu pomoć od fašističke Italije, Austrije, Mađarske, Rumunije, Bugarske, Hrvatske, Finske, i raznih kvislinških trupa drugih zemalja nisu imali. I onda se 50 zemalja borilo protiv jedne Nemačke i tako 5 godina... :lolol:

 

Da sa jedne strane Nemacka i sateliti (ne zaboravi i Nedicevu Srbiju), a sa druge strane Amerika, Engleska, Francuska, Belgija, Kanada, Australija, Holandija, Poljska, Norveska... Po meni ovi drugi predstavljaju zapad.

 

 

Ovo je, sa sve kartom vec gadno i ljigavo dozlaboga.

 
Kad kazes ljigavo, mislis tacno.
 
 

Koje pricice lol

Po ovoj slici ispada da je USA finansirala rat SSSR-a

SSSR je prakticno sam pobedio Nemce to je svakom sa elementarnim poznavanjem istorijskih cinjenica jasno.

Bez 27 miliona zrtava sa te strane zapad sam nikada ne bi smako Hitlera nego bi bio zakljucen separatni mir.

Mozda zato i sva ta kuknjava na Ruse danas.

 
Edited by Eraserhead
Link to comment

Nacizam je dete Zapada, civilizacijski, drustveno, filozofski.

Politicki, taj izti Zapad koji je tako velikodusno pomagao Sovjetima tokom WW2, zdusno je i bez gadjenja, dao sve od sebe ne bi li nacizam poslao na Istok.

Kao pomoc, naravno :D

Nije islo, jebi ga...

Link to comment

 

 
13179109_10154125015807768_2191042801556

 

Da ovako to fino izgleda.

 

No kada se pogleda sa druge strane tih 13 hiljada aviona (što nije tačno, jer ih je bilo zapravo 22 hiljade) je 15% od onoga što su sovjeti sami napravili, a ono 514 hiljada vozila sa tenkom kao simbolom je zapravo kada su baš tenkovi u pitanju negdje oko 13 hiljada komada, što je negdje oko 13% posto sovjetske proizvodnje tenkova u VOV-u.

 

Edited by apostata
Link to comment

Nacizam je dete Zapada, civilizacijski, drustveno, filozofski.

Politicki, taj izti Zapad koji je tako velikodusno pomagao Sovjetima tokom WW2, zdusno je i bez gadjenja, dao sve od sebe ne bi li nacizam poslao na Istok.

Kao pomoc, naravno :D

Nije islo, jebi ga...

Dok Rusi nisu to isto radili pokusavajuci da sa Hiterom suruju u Poljskoj ne bi li se on prvo ispucao na zapadu.
Link to comment

Da ovako to fino izgleda.

 

No kada se pogleda sa druge strane tih 13 hiljada aviona (što nije tačno, jer ih je bilo zapravo 22 hiljade) je 15% od onoga što su sovjeti sami napravili, a ono 514 hiljada vozila sa tenkom kao simbolom je zapravo kada su baš tenkovi u pitanju negdje oko 13 hiljada komada, što je negdje oko 13% posto sovjetske proizvodnje tenkova u VOV-u.

 

Znaci "zli zapad" koji bi da se domogne Sibira je ipak zdusno pomogao SSSR. Ok hvala.

Link to comment

Da sa jedne strane Nemacka i sateliti (ne zaboravi i Nedicevu Srbiju), a sa druge strane Amerika, Engleska, Francuska, Belgija, Holandija, Poljska, Norveska... Po meni ovi drugi predstavljaju zapad.

 

Kapiramo da si glavni baja, ali ovaj, stvarno ne možeš ti da definišeš da li su Nemci zapadnjaci ili nisu (jesu, naravno).

Link to comment

Dok Rusi nisu to isto radili pokusavajuci da sa Hiterom suruju u Poljskoj ne bi li se on prvo ispucao na zapadu.

A onaj događaj godinu dana prije u Minhenu bio je  (kako reče neko ko je jednom izjavio da se istorija ne uči iz knjiga) samo taktička diplomatska igra?

Edited by apostata
Link to comment

Kapiramo da si glavni baja, ali ovaj, stvarno ne možeš ti da definišeš da li su Nemci zapadnjaci ili nisu (jesu, naravno).

Dobro kapiras. Nemci svakako jesu zapadnjaci, ali nemci ne predstavljaju zapad. Posebno zato sto su od tog zapada bili porazeni i sto su danas integrisani u politicki sistem zemalja koje su pobedile, a ne obrnuto.

Link to comment

Dok Rusi nisu to isto radili pokusavajuci da sa Hiterom suruju u Poljskoj ne bi li se on prvo ispucao na zapadu.

Nije istom kad to rade Rusi, onda je naravno to vece Zlo.

Kad radimo mi™ to je onda 'mir u nase vreme', Cemberlen koji mase komadom brisiguza™ vracajuci se sa poklonjenja gospodinu Hitleru...

 

A surovanje sa Nemcima u jadnoj Poljskoj: pogledaj kalendar pa vidi posle koliko sovjetskih vremena i napora da se Zapad privede pameti i organizuje protiv nacizma je doslo do surovanja...

Link to comment
×
×
  • Create New...