Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

ja mislim da je dovoljno reci rusofil, nekako mi preterano uz to izdajnik i strani placenik.

 

:lol: Da li to važi i za anglofile, ili opet demonstriraš neko, mom ubogom matematičkotennički nebaždarenom umu nerazumljivo, preslikavanje?

Link to comment

Ovo su vec ozbiljne metastaze...

 

Da, ovaj topik je, na žalost, za PZD, iako je tema ozbiljna.

 

Bigvlada je ovaj topik pokušao ozbiljno da postavi, a dobili smo na kraju:

 

kako određena NATO država svoje domaće probleme fašističkim metodama izvozi na globalni nivo

 

a zasto je tako nepristojno baratati terminima izdajnik i strani placenik?

 

Zašto bismo ovakve gluposti morali da čitamo?

Edited by Anonymous
Link to comment

Sad idem spavati, tokom sutrašnjeg dana topik će biti počišćen, a pojedini članovi ovog foruma će malo odmoriti od istog...

 

Nemam sad snage da rasčivijavam ko je kome šta rekao... A da je gadno, gadno je...

Link to comment

Da, ovaj topik je, na žalost, za PZD, iako je tema ozbiljna.

 

Bigvlada je ovaj topik pokušao ozbiljno da postavi, a dobili smo na kraju:

 

On je hteo da se na ovom topiku priča o NATO ali bez odnosa Srbije i NATO koji bi trebalo da ostane na zasebnom topiku. Mislim da je prilično jasno da je tako nešto nemoguće. Iskreno, nisam siguran ni da vidim poentu da se u nekoj zemlji - a Srbiji pogotovo - diskutuje o NATO bez osvrta na specifičan odnos između te zemlje i NATO.

 

Kako ćemo da vodimo raspravu o ulozi NATO u savremenom svetu a da se baš nikada ne osvrnemo na 1999-tu? U najboljem slučaju, izbeći ćemo Srbiju i doći do priče o NATO strategiji protiv Rusije i tu će tema doživeti istovetan raspad samo što se bitka neće voditi između domaćih patriota i izdajnika nego između demokrata i putinoljubaca.

Link to comment

Nema tu preterane razlike kako god vodio raspravu sa ili bez uplitanja Srbije.

Mi smo bili i ostali sitna riba ali smo samo lep primer kako se ta masinerija ophodi prema drzavama, koji su joj ciljevi i sl.

Srbiju bi vise da uplicu ovi natovci ko Anduril kroz neko bolesno moralisanje po kom u njegovoj glavi je Nato bombardovanje osveta za neki tamo Vukovar pa je eto zato to "pozitivna organizacija".

Neke konkretne price o koristi koje se ne svode na "ima da nas opet bombarduju ako im se ne sagnemo da ga primimo" nema.

Link to comment

Sad idem spavati, tokom sutrašnjeg dana topik će biti počišćen, a pojedini članovi ovog foruma će malo odmoriti od istog...

 

Nemam sad snage da rasčivijavam ko je kome šta rekao... A da je gadno, gadno je...

 

nije ti to zdravo da ležeš u 4

Link to comment

On je hteo da se na ovom topiku priča o NATO ali bez odnosa Srbije i NATO koji bi trebalo da ostane na zasebnom topiku. Mislim da je prilično jasno da je tako nešto nemoguće. Iskreno, nisam siguran ni da vidim poentu da se u nekoj zemlji - a Srbiji pogotovo - diskutuje o NATO bez osvrta na specifičan odnos između te zemlje i NATO.

 

Kako ćemo da vodimo raspravu o ulozi NATO u savremenom svetu a da se baš nikada ne osvrnemo na 1999-tu? U najboljem slučaju, izbeći ćemo Srbiju i doći do priče o NATO strategiji protiv Rusije i tu će tema doživeti istovetan raspad samo što se bitka neće voditi između domaćih patriota i izdajnika nego između demokrata i putinoljubaca.

 

U suštini je namera dobra jer se iz pužje srpske perspektive neki širi odnosi ne mogu dovoljno sagledati, a i ono što se sagleda ostaje iskrivljeno tom perspektivom. 

Link to comment

sta je promenjeno u ciljevima nato pakta od raspada sssr-a? ne racunam marketing i brend koji se nudi poput koka kole

rusija neprijatelj i dalje?

cemu onda ljutnja nato fanova na rusiju?ne sme se kritikovati nista sto ima veze sa nato paktom ili us vladom. tvrdji stavovi ovde nego u usa.

mi smo beznacajni kao po obicaju ali zar ne treba bar demokratsku proceduru ispostovati?a stalno prica o dvojnim arsinima

Link to comment

sta je promenjeno u ciljevima nato pakta od raspada sssr-a? ne racunam marketing i brend koji se nudi poput koka kole

rusija neprijatelj i dalje?

cemu onda ljutnja nato fanova na rusiju?ne sme se kritikovati nista sto ima veze sa nato paktom ili us vladom. tvrdji stavovi ovde nego u usa.

mi smo beznacajni kao po obicaju ali zar ne treba bar demokratsku proceduru ispostovati?a stalno prica o dvojnim arsinima

Ti ces u NATO pre vecine ljudi na forumu. Vi u CG mu dodjete kao nekakva avangarda. :)

Link to comment
×
×
  • Create New...