Jump to content

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Moram ipak konstatovati veći fašizam kod NATO intervencije, kada tadašnja SRJ ni na koji način nije ugrozila neku od članica niti koristila silu protiv bilo kog građanina tih članica, nego kod štrokave srbočetničke JNA i njene intervencije u Vukovaru ili ranije u Sloveniji. 

 

 

prvo, nije mi jasno čemu to poređenje

 

drugo, nije mi jasno kako to meriš

Link to comment

Poredim zbog par stranica niže, kad se već potegla paralela Niš-Vukovar.

 

Vezano za NATO intervenciju sam objasnio u nastavku, a što se tiče JNA, kasnija dešavanja su logičan nastavak protivustavne razgradnje nadnacionalne yu superdržave. I kada su ostale baklje izašle iz zajedničkog plamena, ostala je na kraju ona jedna baklja koja i jeste napravila najviše kvantitativnih sranja, dok su ona najkvalitetnija sranja ipak odradile pojedine baklje uz pomoć svojih partnera ispod žita. Ne treba zanemariti ni ulogu Druga Starog kada se obračunao sa srpskim federalistima, da bi kasnije podilazio federalistima iz maspoka. Tako da su na kraju, njegovom zaslugom i partije mu, ostali srpski yugocentralisti zaslužni za ono gore kvantitativno sranje, koji su poput Tita koji ih je stvorio bili ponajprije žrtve svojih logičkih ćorsokaka. U tome se može viditi rezultat nedostatka onog sretenjskog liberalnog srpskog nacionalizma kojem je početak može se reći u 1835. g. Pa ja ovaj naknadni, "povampireni", koji uzgred nije bio liberalan te je izašao iz 70godišnjeg nadnacionalnog jugoslovenizma (ako ne računamo period wwii) , tek idiotski pokušaj imitiranja stare slave, a kao što je poznato istorija se ne ponavlja već se u najbolje slučaju reciklira. Kad bi birao šbbkbb situaciju, najradije bio odabrao da je Srbija bila ta prva baklja koja je izašla, ali to se jednostavno nije moglo desiti zbog onih ranijih antifederalističkih odluka. 

Link to comment

Ko zna situaciju lako se snaći u mojim simbolikama. 

 

Aj recimo da je ja znam bolje nego prosečni građanin Srbije, a opet se ne snalazim. Da nije do mene? :cry:

Link to comment

Do mene je.

Jasno si napisao, ali imas izbore prve gde ti cvrstorukasi/yugocentristi dobise, a nije da nije bilo federalista na istim. Tako da ti pada ta teza "drugi su krivi" ...

Link to comment

Jasno si napisao, ali imas izbore prve gde ti cvrstorukasi/yugocentristi dobise, a nije da nije bilo federalista na istim. Tako da ti pada ta teza "drugi su krivi" ...

 

Izbori?

 

Pa dobro, je si ti možda neki demokrata?

Link to comment

Poredim zbog par stranica niže, kad se već potegla paralela Niš-Vukovar.

 

Vezano za NATO intervenciju sam objasnio u nastavku, a što se tiče JNA, kasnija dešavanja su logičan nastavak protivustavne razgradnje nadnacionalne yu superdržave. I kada su ostale baklje izašle iz zajedničkog plamena, ostala je na kraju ona jedna baklja koja i jeste napravila najviše kvantitativnih sranja, dok su ona najkvalitetnija sranja ipak odradile pojedine baklje uz pomoć svojih partnera ispod žita. Ne treba zanemariti ni ulogu Druga Starog kada se obračunao sa srpskim federalistima, da bi kasnije podilazio federalistima iz maspoka. Tako da su na kraju, njegovom zaslugom i partije mu, ostali srpski yugocentralisti zaslužni za ono gore kvantitativno sranje, koji su poput Tita koji ih je stvorio bili ponajprije žrtve svojih logičkih ćorsokaka. U tome se može viditi rezultat nedostatka onog sretenjskog liberalnog srpskog nacionalizma kojem je početak može se reći u 1835. g. Pa ja ovaj naknadni, "povampireni", koji uzgred nije bio liberalan te je izašao iz 70godišnjeg nadnacionalnog jugoslovenizma (ako ne računamo period wwii) , tek idiotski pokušaj imitiranja stare slave, a kao što je poznato istorija se ne ponavlja već se u najbolje slučaju reciklira. Kad bi birao šbbkbb situaciju, najradije bio odabrao da je Srbija bila ta prva baklja koja je izašla, ali to se jednostavno nije moglo desiti zbog onih ranijih antifederalističkih odluka. 

 

Plavo je pre crvenog, crveno je naknadno balansiranje plavog.

Link to comment

Plavo je pre crvenog, crveno je naknadno balansiranje plavog.

 

To mi daješ da biram?  :D

 

red-pill-or-blue-pill.jpg

 

Aj dobro neka bude po tvom izboru, možda ti imaš neku svoju teoriju.  :D

Link to comment

Plavo je pre crvenog, crveno je naknadno balansiranje plavog.

apsoluto isto pomislih, pa sam cak razmisljao da nije mislio na Rankovica da uklopim redosled  :)

 

mack. da imao si izbore pre svih sranja, inace sve je uklesano u kamen ili smesteno u kristalnu kuglu.

Link to comment

;)

 

Da se vratimo na temu. Evo iz ovog jednostavnog grafikona možemo primjetiti kako određena NATO država svoje domaće probleme fašističkim metodama izvozi na globalni nivo.

 

terrorism-vs-gun-violence-large.jpg

Link to comment

a zasto je tako nepristojno baratati terminima izdajnik i strani placenik?

 

u srbijanskim tzv. gradjanskim medijima, npr Danasu, Republici, ponekad Novom Magainu i Vremenu, u Pescaniku, E-novinama, u coraxovim slicicama, u publikacijama nevladinih organizacija, prvenstveno Helsinskog Odbora i CEASa, pa onda na Slobodnoj Evropi, Glasu Amerike i Al Dzaziri, se odavno spekulise ko radi za ruse, ko je ruski covek, ko je rusofil, ko je hteo da proda zemlju rusima, ko izdaje evropsku buducnost srbije, ko nije dovoljno reagovao na neke izjave konuzina (i time jel' dokazao da je ruski covek), rusofilima se nazivaju svi koji nece u nato, koji nece da uvedu sankcije putinu, kojima je prodaja NISa manji zlocin od Sumarica ...itd itd da ne nabrajam dalje.

 

evo da ne govorim napamet http://www.danas.rs/danasrs/politika/crveni_orkestar_u_ruskom_domu.56.html?news_id=224886

 

 

edit

a eraser stavise voli da juri ruske placenike i u susednim drzavama, dusa mu je siroka ko rusija (sa krimom)

Edited by hausmaistor
Link to comment

a zasto je tako nepristojno baratati terminima izdajnik i strani placenik?

 

Zato što je opasno pričati srpskim jezikom, moraš naći neki strani izraz za to. Recimo foreign mercenary, pošto je иностранный наемник već previše.  :D

Link to comment
×
×
  • Create New...