Jump to content

NATO


bigvlada

Recommended Posts

U čemu se tačno to razlikuje od definicije banana države? Tako gledano, ekipa je u pravu što prihvata sve što joj serviraju EU i Merkel i MMF i ko sve ne. Pametniji su, civilizovaniji i treba ih bespogovorno slušati.

Link to comment

Mogu ali ne bih da me banuju. A nisam nikakav patriota ni antizapadnjak, to ces malo da izvinis.

 

NATO i nema veze sa pozitivnim tradicijama zapadne civilizacije, to je još jedna podmetačina kojom se pokušava da se sakrije totalitarna suština strukture od strane lobista i warmongersa.

Edited by slow
Link to comment

U čemu se tačno to razlikuje od definicije banana države? Tako gledano, ekipa je u pravu što prihvata sve što joj serviraju EU i Merkel i MMF i ko sve ne. Pametniji su, civilizovaniji i treba ih bespogovorno slušati.

 

Treba da udjemo u taj MMF ali sa svojim identitetom.

Link to comment

Mogu ali ne bih da me banuju. A nisam nikakav patriota ni antizapadnjak, to ces malo da izvinis.

Ma slobodno čoveče otvori dušu neće ti niko ništa.

Evo ja npr.za ove anti-NATO lobiste mislim da su štetočine (štetni po interese Srbije), ma iz kojih razloga to radili, pa da su samin tim antipatriote.

Link to comment

...

A za kopnenu intervenciju, verovatno se ravna svetlim primerima Nemačke i Japana s tim da meni nije jasno odakle pametnom čoveku ideja da se Srbija po bilo kom osnovu (uključujući i osnov kopnene invazije zarad opšteg dobra) može porediti sa te dve zemlje. Svakom detetu je jasno da bi se takva priča završila kao Avganistan a ne kao Japan.

Nisam poredio Srbiju mada mi nije jasno zasto bi bila slicnija Iraku ili Avganistanu nego recimo post-fasistickoj Italiji. Nesto ne mozem da zamislim kako se dizu u vazduh srpski talibani i Al Kaida podrzani od strane susednih Pakistana, Irana, KSA ili Sirije.

 

Sto se osnova tice, bilo ih je sasvim dovoljno od 91. za evropske standarde posle 2. Svetskog rata. Fail BiH kao drzave sa sve RS je samo dodatni argument. Kosovo je slicna prica jer podrzavanje kriminogene proxy vojske (UCK) na terenu umesto invazije na kraju ispada jos problematicnije.

 

Ovako se sada region sastoji od dve failed states (BiH, Kosovo) i srpskog provizorijuma koji bez para i stabilizacije spolja ne mogu da prezive. Svaka sledece veca svetska kriza ima potencijal da napravi od Balkana novo bure baruta.

Edited by Anduril
Link to comment

...

I Nemačka i Japan bi danas završili kao Avganistan, ali je tada bilo drugo vremetm , trebalo je pokazati da je kapitalizam bolji sistem od komunizma pa se sipalo para.

Proveri brojke - linkovao sam vec jednom.

Link to comment

NATO i nema veze sa pozitivnim tradicijama zapadne civilizacije, to je još jedna podmetačina kojom se pokušava da se sakrije totalitarna suština strukture od strane lobista i warmongersa.

Da, totalitarizam izglasan u parlamentima i nebrojeno puta potvrdjen kroz izabrane politicke predstavnike.

I NATO i EU jesu deo zapadne tradicije u institucionalnom smislu jer se radi o dobrovoljnim savezima sa konfederalnim i federalnim strukturama koje imaju jako dugu tradiciju kako u Americi tako i u Evropi.

Bez takvih struktura je Zapad gotovo nezamisliv a tamo gde su one ukinute je (federalna Nemacka ili Italija kao primer) je procvetao fasizam.

E sada, takve strukture naravno po samoj svojoj prirodi nisu uvek dobre i pozitivne ali su se kroz istoriju pokazale kao bolje resenje po vecinu njihovih stanovnika od drugih politickih sistema sa totalnim suverenitetom i totalnom kontrolom.

Kad neka budala poput Busa ili Trampa postane predsednik, njihova moc i uticaj su ipak ograniceni i limitirani sto u drugim sistema (kom/soc-diktature, Milosevic ili Putin) nije slucaj pa se sve na kraju zavrsava totalnim raspadom.

Link to comment

Nemacka i Japan i jesu zavrsili kao Afganistan jos i gore (ne nezasluzeno u njihovim slucajevima)

Razlika je u tome sto je vec 45. krenula obnova i privrede i sistema ne iz nekih humanih razloga ili ideologije nego politicke neophodnosti podizanja posleratnih ekonomija zapadne evrope na noge stop pre zbog hladnog rata.

Link to comment

Da, totalitarizam izglasan u parlamentima i nebrojeno puta potvrdjen kroz izabrane politicke predstavnike.

I NATO i EU jesu deo zapadne tradicije u institucionalnom smislu jer se radi o dobrovoljnim savezima sa konfederalnim i federalnim strukturama koje imaju jako dugu tradiciju kako u Americi tako i u Evropi.

Bez takvih struktura je Zapad gotovo nezamisliv a tamo gde su one ukinute je (federalna Nemacka ili Italija kao primer) je procvetao fasizam.

E sada, takve strukture naravno po samoj svojoj prirodi nisu uvek dobre i pozitivne ali su se kroz istoriju pokazale kao bolje resenje po vecinu njihovih stanovnika od drugih politickih sistema sa totalnim suverenitetom i totalnom kontrolom.

Kad neka budala poput Busa ili Trampa postane predsednik, njihova moc i uticaj su ipak ograniceni i limitirani sto u drugim sistema (kom/soc-diktature, Milosevic ili Putin) nije slucaj pa se sve na kraju zavrsava totalnim raspadom.

Zapadni totalitarizam je vrednost i dobar zato sto ti tako kazes a ogranicenost politickih sloboda i suverenosti ne vodi propasti osim u slucaju zapadnih neprijatelja jer su civilizacijski zaostali.

Hau jes nou.

Link to comment

Nemacka i Japan i jesu zavrsili kao Afganistan jos i gore (ne nezasluzeno u njihovim slucajevima)

Razlika je u tome sto je vec 45. krenula obnova i privrede i sistema ne iz nekih humanih razloga ili ideologije nego politicke neophodnosti podizanja posleratnih ekonomija zapadne evrope na noge stop pre zbog hladnog rata.

 

Naravno, s tom razlikom što ovde ne bi bilo nužde da se popravlja posleratna ekonomija, nego bi ostalo sve razjebano, a tim gore kad se sa znanjem svega toga danas anduriluje.

Link to comment

Po ovoj argumentaciji onda ni parlamentarna demokratija nije deo zapadnog sistema jer je imaju i drugi. Kako ti ne dosadi?

 

Parlamentarna demokratija je nastala na "zapadu" ali se kao univerzalna vrednost prosirila.

Sad, to sto ponovo zamenjujes teze pa je tako parlamentarna demokratija = NATO, to je drug stvar.

 

Potpuno je imbecilno stvari gledati integralno, pa proglasavati neotudjivim i neodvojivim delom zapadnog sistema sve sto se u tom sistemu nalazi, ma kako varljivo i promeniljivo bilo.

 

Parlamentarna demokratija je nesto sto se razvija dobrih dvesta godina u kontinentalnoj Evropi, a NATO je produkt jednog vremena . Kako je to isto, to samo ti znas.

Link to comment

Ma slobodno čoveče otvori dušu neće ti niko ništa.

Evo ja npr.za ove anti-NATO lobiste mislim da su štetočine (štetni po interese Srbije), ma iz kojih razloga to radili, pa da su samin tim antipatriote.

Vec sam napisao da nisam patriota. Ali nisam brate ni izdajnik vucicevsko-nedicevskog tipa.

Link to comment
×
×
  • Create New...