Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Polako, pravice se ovde NATO od blata kad Vucic ili neki slican skrene na pravi putinizam i anti-zapadnu SM pricu.

 

To je ionako bila, jeste i ostala najpopularnija opcija a pro-EU stav je tu iskljucivo zbog para i putovanja.

 

Posle ce biti opet kukanje i neko drugi kriv ali takvo je dominantno politicko rasudjivanje a time i drustveno-politicka realnost.

 

Za sada NATO Srbiji nije potreban, ali Srbija je takva i sa takvom vlascu da to sutra moze da brzo da se promeni.

Link to comment

Da li si ti po pitanju clanstva za referendum ili ne?

 

Da ukoliko je u pitanju zemlja gde postoji dilema kao sto je Srbija. 

 

jednom sam napisao da nemam ništa protiv da uđemo u NATO ako nam se to finansijski isplati ili bar da nismo na gubitku. sada mi se čini da bi finansijski nadrljali. čini, ne raspolažem tačnim saznanjima. dalje, mislim da je to jedna militaristička organizacija kojoj diktiraju USA sa svojom suludom idejom da budu jedini policajci na svetu. ne želim da budemo u tom kolu, baš kao što ne želim da budemo pod ruskim kišobranom.

veza NATO - EU. vidi, irejzere, prihvatio bih EU ako je na drugoj strani vage KiM ali bi ih poslao u tri lepe ako bi uslov za EU bio NATO.

 

Finanijski se definitivno isplati sto kroz smanjeni country risk sto kroz stabilnije uslove za investicije. To se sve prelma preko mogucnosti zaduzivanja u inostranstvu i samim tim preliva na cenu zaduzivanja u zemlji. Ali po meni finanisjski deo nije presudan. Po meni Srbija treba da bude u drustvu razvijenih zemalja i kroz to clanstvo ostvaruje svoje ciljeve. NATO je u konacnici pozitivna alijansa i ne stoji to da u njoj USA diktira jer je USA morala u Irak da krene mimo NATO upravo iz razloga sto nije imala podrsku. Niti nato izigrava policajca po svetu. Od Kosova i 1999. NATO je imao limitiranu akciju u Avganistanu u kojoj su ucestvovale 4 zemlje i koja je bila opravdana, obuku Iracke vojske i intevenciju u Libiji koja je bila odobrena od UNa.

Link to comment

Ne verujes ti u ova sranja.

 

Naravno da verujem. Ja porvenstveno mislim da Srbija treba i u EU i u NATO da ide jer su to pozitivne organizacije pa tek onda zato sto ce to biti korisno za Srbiju.

Link to comment

naravno da ne verujes. ne verujes ti niusta, sutra ces pricati nesto potpuno suprotno od ovog sto nam danas prosipas, bude li takva situacija.

Edited by Miralem
Link to comment

naravno da ne verujes. ne verujes ti u nista, sutra ces pricati nesto potpuno suprotno od ovog sto nam danas prosipas, bude li takva situacija.

 

Da, posto stalno pricam drugacije stvari. Evo vec 7 godina cas za NATO cas za Ruse. Uopste nisam dosledan kao recimo covek koji ode u NATO zemlju da zivi i onda odatle se suprotstavlja clanstvu Srbije NATO.

Link to comment

Naravno da verujem. Ja porvenstveno mislim da Srbija treba i u EU i u NATO da ide jer su to pozitivne organizacije pa tek onda zato sto ce to biti korisno za Srbiju.

 

Skeptican sam sto se ovoga tice - kao sto vidis, Srbija je izrazito anti-zapadno nastrojeno drustvo i prema tome nema tu sta da trazi.

Da se uteruje bi bilo kontraproduktivno.

Najbolje resenje je verovatno ovo sada - primitivan drzavni provizorijum koji je koliko toliko stabilan da ne izaziva ratove i iz koga ljudi mogu pobeci u nesto normalnije.

Link to comment

Skeptican sam sto se ovoga tice - kao sto vidis, Srbija je izrazito anti-zapadno nastrojeno drustvo i prema tome nema tu sta da trazi.

Da se uteruje bi bilo kontraproduktivno.

Najbolje resenje je verovatno ovo sada - primitivan drzavni provizorijum koji je koliko toliko stabilan da ne izaziva ratove i iz koga ljudi mogu pobeci u nesto normalnije.

 

Slazem se. Ja sam protiv uvlacenja Srbije na silu u NATO. Kad i ako se stvori podrska onda svakako da, a dotle treba da bude van.

Link to comment

Skeptican sam sto se ovoga tice - kao sto vidis, Srbija je izrazito anti-zapadno nastrojeno drustvo i prema tome nema tu sta da trazi.

Da se uteruje bi bilo kontraproduktivno.

Najbolje resenje je verovatno ovo sada - primitivan drzavni provizorijum koji je koliko toliko stabilan da ne izaziva ratove i iz koga ljudi mogu pobeci u nesto normalnije.

Odakle ovaj ne elitisticki, nego mega prepotentan stav prema srpskom drustvu, kako god da je: sam ton kojim o tome pricas navede coveka da te pita da mozda koncentracioni logori nisu jos bolje resenje za beznadezne slucajeve kakav je - po tebi - Srbija.

BTW, rastuce antizapadnjastvo nije specijalitet samo Srbije: radi se o narativutm koji se poprilicno opravdano siri svetom i za koji nisu krivi samo Antizapadnjaci, vec i pre svega Zapadnjaci sami, svojim odnosom prema problemima ostatka sveta.

Link to comment
×
×
  • Create New...